„Najstarsze” dziecko na świecie urodziło się w USA - jest prawie rówieśnikiem swojej matki!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jak to jest możliwe? Chodzi o to, że dziecko urodziło się z kriokonserwowanego zarodka, który był przechowywany w specjalnych warunkach przez prawie 28 lat. To prawdziwy rekord świata!

Molly Everett Gibson urodziła się 26 listopada, ale z biologicznego punktu widzenia ta dziewczynka ma już 28 lat, ponieważ zarodek, z którego się uformowała, został zakonserwowany w październiku 1992 roku. Tina, mama Molly, ma 29 lat, a urodziła się zaledwie 18 miesięcy przed zachowaniem embrionu, z którego prawie trzy dekady później „wyszła” jej córka. Można powiedzieć, że są w tym samym wieku, chociaż dzieli ich całe pokolenie.

„Trudno to zrozumieć i pojąć, ale tak czy inaczej, Molly jest naszym małym cudem” - powiedziała Tina.

Urodzona Molly natychmiast stała się rekordzistką. Poprzedni kriokonserwowany zarodek, który został pomyślnie przeniesiony i urodzony, miał 24 lata. W 2017 roku przyszła na świat też dziewczynka - Emma Gibson, starsza siostra Molly. Oznacza to, że w rodzinie Gibsonów jest teraz dwoje dzieci, które urodziły się z dwóch „najstarszych” embrionów na świecie! Wcześniej para Gibsonów przez kilka lat leczyła bezpłodność.

 

Molly i Emma to absolutne rodzeństwo genetyczne. Embriony, z których urodziły się dziewczynki, zostały zachowane w tym samym czasie po przekazaniu ich przez biologicznych rodziców. Innymi słowy, dziewczyny są tak naprawdę siostrami, ale jednocześnie są też siostrami adopcyjnymi, urodzonymi przez tę samą adopcyjną matkę - Tinę.

 

Proces implantacji, ciąża i poród odbywał się przy udziale specjalistów z Narodowego Centrum Donacji Zarodków (NEDC), które przyjmuje zarodki od biologicznych rodziców, którzy przeszli in vitro (IVF), ale z jakiegoś powodu zdecydowali się nie używać ich do przenoszenia ciąży. Specjaliści z Centrum pomogli urodzić ponad tysiąc dzieci z takich embrionów, ale przypadek Emmy i Molly jest niewątpliwie wyjątkowy i najbardziej niezwykły z naukowego punktu widzenia.

 

„Jeśli zarodki są prawidłowo przechowywane w ciekłym azocie w temperaturze -396 ° C, możesz być pewien, że są w porządku” - mówi Carol Sommerfelt, dyrektor laboratorium NEDC. „Narodziny Molly pokazały, że embriony można zachować przez 27 lat, a nawet dłużej, a następnie urodzić dziecko”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Grupa krwi decyduje ?

Grupa krwi decyduje ?

https://www.youtube.com/watch?v=Ewwxs3zffjA

Podzial krwi na grupy i odkrycia faktora (+) lub (-) dokonalo dwoch judeochrzescijanskich uczonych Landsteiner i Hirschfeld w okresie I Wojny Swiatowej. W okresie do konca II Wojny Swiatowej rozwinela sie teoria o „dobrych“ i „zlych“ grupach krwi.

Grupę B wszyscy uczeni uważali zgodnie za objaw degeneracji. Bakteriolog Max Gundel wśród obdarzonych nią ludzi widział „...osobników, których należałoby określić jako mało wartościowych. Jego zdaniem ta grupa krwi była szczególnie często spotykana u psychopatów, histeryków i alkoholików, jak również u brunetów...” ?

– Grupa krwi „0“ powstala ok. 70.000 lat temu z „mysliwych“ i „zbieraczy“ ?

– Grupa krwi „A“ powstala ok. 20.000 lat temu z „chlopow“ i „ogrodnikow“ ?

- Grupa krwi „B“ powstala ok. 10.000 lat temu z himalajskich oraz stepowych „nomadow“ ?

– Grupa krwi „AB“ powstala ok. 1.000 lat temu w czasie upadku Imperium Rzymskiego poprzez naplyw ludnosci z Polnocy ?

Najciekawszy jednak jest tzw. "Faktor rezus" czyli (+) lub (-) w krwi. Faktor (+) ma ok. 85 % populacji swiatowej a faktor (-) tylko ok. 15 %. Faktor (+) uwazany jest typowym dla krwi malowartosciowej tzw. „malpiej“ a faktor (-) typowym dla krwi szlachetnej wsrod ktorego to faktora (-) „najcenniejsza“ krwia jest krew "0 (-)" zwana rowniez krwia uniwersalna gdyz ja mozna jako jedyna przetaczac kazdemu innemu czlowiekowi ?

Podobno wszyscy prezydenci USA mieli faktor (-) podobnie jak rody krolewskie i cala elita aktorska Holywood a takze np. trzech czlonkow grupy „The Beattels". Zachowanie w rodzie tej krwi przestrzegane jest wyjatkowo rygorystycznie co sie objawia w szczegolnosci w doborze odpowiednich zon do „reprodukcji“ potomkow „minusowych“ ?

U judeochrzescijan posoborowych nie tylko w bezcennym Izraelu ale i na calym swiecie w diasporze tez matka i tylko matka ma wplyw na zachowanie czystosci rasy no i tego wyjatkowo wysokiego bo az 30 % wskaznika „minusowcow“ ?

Jak wspomnialem tylko 15 % populacji swiata ma (-) i to glownie w Europie. Okolo 30 % maja tylko tylko Baskowie, Berberowie w Maroku i Zydzi wschodnioeuropejscy oraz duzo mniej w niektorych obszarach Szkocji i Irlandii. Stwierdzone jest, ze osoby z (-) maja wyjatkowe zdolnosci, glownie „uzdrawiania“ i odczuwania bardzo intensywnego osob o cechach zlych i podlych. Taki „Minusowiec“ rozmawiajac z toba czy tylko bedacy w twojej bezposredniej bliskosci wie czesto bardzo dobrze co za „KOD-owiec“ czy inny „UBywatelski“ gagatek z ciebie jest ? Czesc osob uwaza, ze „minusowcy“ to potomkowie upadlych aniolow ktore sie to jak mowi Biblia „parzyly“ z corkami ziemian. Ciekawostka jest, ze „czarownice“ ktore sw. Inkwizycja palila na stosie wlasnie za „leczenie“ ludzi a glownie kobiet ( poronienia, antykoncepcja) byly najczesciej czerwonowlose (rude) co bylo i jest charakterystyczne dla „minusowcow“ irlandzkich i szkockich.

Wychodzi mi wiec na to, ze nie tylko Lech Boleslawowicz Walesa ma najprawdopodobnie grupe krwi „B+„ ale tez i dobre 90 % polskiej sceny politycznej Smile

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Quark

To prawda , ale mogłeś dodać

To prawda , ale mogłeś dodać dla jasności ,że minimalną temperaturą jaką da się osiągnąć jest -273,15*C  to tkz. "zero absolutne". 

Z tym ,że artykół zawiera "zaledwie" literówkę , bo zapewne chodziło o stopnie Fahrenheita , co w skali Celsjusza daje -237*C i to by się nawet zgadzało.

Portret użytkownika Ted

I tu się mylisz - " to by się

I tu się mylisz - " to by się zgadzało w tym "artykóle"". To nie są wartości temperatury dla ciekłego azotu. Polecam Wikipedię, nie tylko autorowi artykułu. Dobrze, że autor nie napisał -396 °K, to byłby jeszcze inny wszechświat.

Skomentuj