Najstarsza kobieta świata, która urodziła dziecko ma 74 lata

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Do niezwykłego zdarzenia doszło w Indiach, gdzie na skutek eksperymentu medycznego, po zapłodnieniu in vitro, starsza kobieta w południowoindyjskim stanie Andhra Pradesh urodziła bliźniaki. Kobieta nazywa się Mangayamma Yaramati, a jej akt urodzenia mówi, że niedawno skończyła 74 lata.

 

Wraz ze swoim 82-letnim mężem wykorzystała zapłodnienie in vitro do zajścia w ciążę. Następnie kobieta zdołała urodzić dwoje zdrowych dzieci za pomocą cesarskiego cięcia. Starsza para twierdziła, że ​​od dawna chcieli dzieci, ale nie odważyli ​​się wcześniej tego zrobić. Z tego powodu rodzina Yaramati nie była szanowana w ich rodzinnej wiosce. Wielokrotnie próbowali leczyć się z niepłodności i chodzili do dużej liczby lekarzy, ale niezbędnych specjalistów, zdolnych do implantacji in vitro, odnaleźli dopiero teraz.

 

Dzień po porodzie mąż Mangayammy Yaramati nagle doznał udaru mózgu, ale na szczęście jego stan jest stabilny i pozostaje pod nadzorem szpitala. Zapytani o to, jak dzieci będą żyć, jeśli coś stanie się im stanie, starsi rodzice odpowiedzieli, „wszystko jest w rękach Boga, nie mamy nad tym władzy”. W tej chwili Mangayamma Yaramati jest najstarszą kobietą na świecie, której udało się urodzić dzieci.

 

Wcześniej rekord należał do innej Hinduski, Daljinder Kaur, która urodziła dziecko w wieku 72 lat. Jednak jej wiek nie został nigdy udokumentowany. Korzystanie z technologii zapłodnienia in vitro może teoretycznie podnieść wiek w którym kobieta może zostać matką. Jedynym problemem jest to, czy ciało matki jest w stanie wytrzymać ciążę i poród.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Urodziła i niedawno

"Urodziła i niedawno skończyła 74 lata" Da się ? Da się ! Tylko po co ? Może dlatego,że młody niewolnik i niewolnica nie mają czasu na takie bezowocne zabawy jak miłość,ciepło domowego ogniska, dzieci ? Bo kto będzie pracował na te ich wszystkie mrzonki o fortunie bogactwa z ciężkiej i mozolnej pracy ? 

Poszkodowany przez napad sztucznej inteligencji dzisiaj mam fazę na fakty.

Skomentuj