Najsłynniejsza wagarowiczka świata została zgłoszona do pokojowej nagrody Nobla

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Greta Thunberg, dziewczynka, która wpadła na pomysł jak załatwić sobie legalne wagary w każdy piątek i zostać celebrytką, która onieśmiela głowy państw, została zgłoszona do Międzynarodowego Komitetu Noblowskiego, jako kandydatka do zostania laureatką Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2020.

 

Zdaniem szwedzkich polityków z Partii Lewicy 17-letnia Thunberg ciężko pracowała na to, żeby zmusić przywódców do "otwarcia oczu na kryzys klimatyczny”, a działanie w kierunku zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i przestrzegania porozumienia paryskiego jest działaniem na rzecz pokoju.

 

Już w 2019 roku Greta od klimatu została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla, tym razem przez polityków norweskiej Socjalistycznej Partii Lewicy. Jednak zwycięzcą został etiopski premier Abiy Ahmed, który zdołał zakończyć trwającą 10 lat wojnę Etiopii z Erytreą.

 

W tym roku zgłoszenia do tegorocznej edycji były przyjmowane do 1 lutego. Biorąc pod uwagę wyjątkowe zideologizowanie prezentowane w poprzednich latach przez Komitet Noblowski można już teraz stwierdzić z 99% pewnością, że Greta Thunberg zostanie tegoroczną laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Zresztą została już utytułowana Człowiekiem Roku przez magazyn Time. Nobel wydaje się być już tylko formalnością.

Oszałamiająca kariera Grety Thunberg rozpoczęła się od inicjatywy szkolnych strajków nazywanych Piątkami dla Przyszłości (Fridays for Future).  Tym sposobem usankcjonowana wagary dolewając do nich trochę ideologicznego sosu i klimatycznych wierzeń.

Greta stała się też inicjatorką globalnego ruchu „Młodzież dla klimatu”. Przemawiała też także podczas szczytów klimatycznych ONZ COP24 w Katowicach i COP25 w Madrycie. Co zdumiewa Gretą zachwyceni są nie tylko politycy, wietrzący w tej klimatycznej ideologii, szansy na bezkarne opodatkowywanie czegokolwiek pod pretekstem ratowania klimatu, to jeszcze słuchają jej niby poważni naukowcy, którzy z jakiegoś powodu dają się nauczać tej dziwnej wagarującej dziewczynce, która wkrótce prawdopodobnie zostanie Noblistką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika osa

No to już niedługo tytuł:

No to już niedługo tytuł: najsłynniejsza cyniczna morderczyni i hipokrytka....

która twierdzi, że chroni przyrodę, a ktoś zobaczył jak zadeptała karalucha...

Na początku mnie wkurzały te ataki i fala manipulacji połączonej z jakąś obsesyjną nienawiścią do tej nastolatki, ale teraz nawet to jest ciekawe patrzeć jak można jeszcze niżej zejść poniżej poziomu żenady w tym pseudo dziennikarstwie...

Ona wierzy w to co robi i wierzy, że to pomoże ludziom, a wy w co wierzycie i co robicie?

Mała podpowiedź, jeszcze łatwiej atakować 5-letnie dziweczynki, bo nie spróbują się nawet bronić tylko od razu rozpłaczą...

A ileż to razy małe dzieci pisały choćby do ONZ w kwestiach ratowania planety.. Te wstrętne 5-letnie terrorystki. NA szczęście ochroni nas dziennikarzyna, który ma odwagę i zasady by stawić czołą temu złu...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ciekawe. Na świecie jest

Ciekawe. Na świecie jest budowane obecnie 140 nowych ciepłowni opartych na węglu... tymczasem Grecia w Polsce na hałdzie była widziana... nawet po jej wyjeździe wybuchła awantura wśród górników. Czemu akurat tu Grecia protestuje, a tam nie może? Dla mnie to wygląda na plemienny bandytyzm. Dziel i rządź.

Portret użytkownika deny

Jak to dobrze, że Greta

Jak to dobrze, że Greta wyszłą - bo inaczej nieświadomi nadal siedzielibyśmy na drzewie. Kto za tym dzieckiem stoi? To najśmieszniejsza historia świata - nadanie jej Nobla - ten pomysł nadaje się do zgłoszenia do Nobla. 

Ile młodzieży pisało listy, ilu ludzi walczy ze sprawami klimatycznymi. 

Nagle jedna się znlazła - wysłuchana???

Od teraz Nobel - nie ma żadnego znaczenia. Żal tylko naukowców, którzy lata zjedli na badanich.

Dziecko - idź do szkoły, weź się za naukę. Za parę lat - pogadamy.

Żenada.

Portret użytkownika Ser Biały Pałucki

"Kto za tym dzieckiem stoi?"

"Kto za tym dzieckiem stoi?" - dobre pytanie - na razie nikt nie ośmielił się publicznie poddać tę sprawę jakiejkolwiek analizie. Oczywiście do głowy przychodzi myśl, że to jej rodzice, ale moim skromnym zdaniem sprawa jest grubsza.

Portret użytkownika Artur

Rodziców tej nastolatki

Rodziców tej nastolatki powinni pozwać za wykożystywanie upośledzonego dziecka do celów zarobkowych. Rodzice tej nastolatki muszą mieć nieźle porypane w głowach. . Nobla wezmą a Greta będzie tak upośledzona jak jest.

Tylko debile z chorego dziecka szukają zarobku. Dziecko jest chore bo wychowało się patologicznej rodzinie i dlatego gada bzdury. 

I dzięki nienormalnym rodzicom wygląda jak wściekły pies.

Strony

Skomentuj