Najsilniejsze od 10 lat trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii. Ewakuowano kampus uniwersytetu w Swansea

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

Wczoraj w południowej Walii doszło do trzęsienia ziemi o sile 4,4 stopni. Było ono na tyle duże, że odczuwano je również w poludniowo-zachodniej Anglii. W mediach społecznościowych ludzie dzielili się wrażeniami po tym zjawisku opowiadając o kołyszących się budynkach.

 

Informację o wystąpieniu trzęsienia ziemi potwierdzają już brytyjskie służby geologiczne BGS. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Z powodu trzęsienia ewakuowano nawet kampus uniwersytetu w Swansea. Na szczęście brak doniesień aby ktos ucierpiał na skutek tego wstrząsu.

Epicentrum znajdowało się w okolicy miejscowości Clydach, mniej więcej 20 km na północ od wspimnianego Swansea. Głębokość wstrząsu to około 10 km pod ziemią. Eksperci z BGS twierdzą, że sobotnie trzęsienie ziemi było najsilniejszym zjawiskiem sejsmicznym pd 10 lat. Nie można wykluczyć, że wystąpią jeszcze wstrząsy wtórne, typowe po takich zjawiskach sejsmicznych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj