Najsilniejsze od 40 lat trzęsienie ziemi w okolicy Korsyki

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011nfdk

7 lipca o 23:21 na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego doszło do trzęsienie ziemi o wielkości 5,3 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 95 km od stolicy francuskiej Korsyki Ajaccio, na głębokości 5,9 km.

 

Silne wstrząsy były odczuwalne w Marsylii i Nicei. Szczególnie odczuwalne były dla mieszkańców obszarów przybrzeżnych tych miast.

 

Według miejscowych strażaków, trzęsienie ziemi nie spowodowało ofiar i zniszczeń jednak zaniepokojeni mieszkańcy dosłownie zarzucili służby porządkowe połączeniami telefonicznymi.

 

RIA "Novosti" cytuje jednego z mieszkańców Marsylii, który powiedział, że czuł się jak "jego dom drżał, wszystko wibrowało, trwało to maksymalnie do jednej sekundy."

 

W lokalnych mediach twierdzi się, że jest to najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym regionie w ciągu ostatnich 40 lat.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mira69

 czytałam nie raz,że płyta

 czytałam nie raz,że płyta afrykańska napiera na europejską. Morze śródziemne skutkiem tego zniknie,a uformują się potężne góry. Mam też w pamięci przekaz Pani Kuberskiej ( ceniona polska jasnowidz ) ,która ujrzała te przejmujące zjawiska. Na razie wciąż tam się trzęsie. I to mocno!  pozdrawiam Wszystkich serdecznie,a zwłaszcza Zillę...

Portret użytkownika Jacenta

heh, to o czym mówisz,

heh, to o czym mówisz, wydarzyło się dokładnie w tym samym czasie 7 lipca 0 23'27 co to potężne trzęsienie w pobliżu Korsyki.

"Najrozsądniejsze wytłumaczenie tego fenomenu jest chyba na stronie
http://poleshift.ning.com/profiles/blog ... istered-on
„Recall 15″ uważa, że nastąpiło przemieszczenie 3D, które sejsmografy pracujące w koordynatach y (horyzontalna) i z (wertykalna) nie pokazują jako przemieszczenie skorupy, a błąd.
Wielkość 10,3 oznacza błąd „poza skalą”. Nikt nie odczuł trzęsienia, bowiem przemieszczenie nastąpiło wszędzie równocześnie. „Recall 15″ sądzi jednak, że nastąpi rozdwojenie rzeki Saint Lawrence River.
Trzęsienie na pewno nastąpiło, zarejestrowane zostało na Earthquakes Canada Website jako -0.3.
Miejsce, gdzie ono nastąpiło jest aktywne sejsmicznie i nazywa się Charlevoix lub Charlevoix-Kamouraska Seismic Zone. Strefa ta uważana jest za niebezpieczną."

Jacenta: to chyba faktycznie najrozsądniejsze wytłumaczenie dla niezorientowanych... Smile

Jedynym i niezaprzeczalnym cudem jest Bóg.
Reszta to tylko nasza niewiedza.
Jacenta.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Przepowiedniom nie z

Przepowiedniom nie z łatwością dać wiarę, zwłaszcza gdy wiele z nich jest mocno ubarwionych i conajmniej abstrakcyjnych, lecz uważam, że wiele z nich było wynikiem wieluletnich badań, pomiarów i obliczeń. Wspominam o nich, ponieważ nie tak dawno jedna z osób podała w komentarzu przepowiednie pewnej młodej osoby- była to wizja senna, w której między innymi była mowa o silnych trzęsieniach we Francji.
Niejako, należałoby skupić uwagę na pomiarach i udokumentowaniu, to jednak okazuje się, że wiele z przepowiedni teraz zostaje spełnionych.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika NEDDON

Nic ujac i nic dodac.

Nic ujac i nic dodac.
Bedziem sie musiec ratowac.
Znakow prosze nie ignorowac,
Lecz spokoj powinnismy jednak zachowac.
Niech kazdy sobie zrobi zapasy,
Katastrof bedzie cale masy.
Niech kazdy jest swej swiadomosci wierny,
Przezyjemy Smile
Bo kazdy z nas jest niesmiertelny.

jestem NIKT

Portret użytkownika NEDDON

Kiedy spojzysz w lustro, W

Kiedy spojzysz w lustro,
W oczy Twe gleboko,
To zobaczysz ze za Toba,
Jest Twe trzecie OKO...
Wtedy pojmiesz ze nas nie ma,
Wszystko TO, projekcja z NIEBA :).
My TU tylko virtualnie,
Wiec i trzesienia sa nierealne.
Nie ma sie czego bac,
Korzystac z ZYCIA i je brac !!!
Biggrin

jestem NIKT

Portret użytkownika Judyta

Niestety Czarowniku Polany w

Niestety Czarowniku Polany w tym się mylisz. Zacytuję o. Józefa Witko „Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku!”: Miłując bliźniego i troszcząc się o niego, przemierzasz drogę. Jaką drogę? Drogę wiodącą do Boga, którego mamy miłować całym sercem, całą duszą i całym umysłem. Nie doszliśmy jeszcze do Boga, ale mamy z sobą naszego bliźniego. Weź więc na siebie tego, który ci towarzyszy w drodze, abyś doszedł do Tego, z którym pragniesz przebywać. (…)Zanik miłości to znak końca czasów. To znak zbliżającego się sadu Boga.Jezus, mówiąc o końcu świata, mówi o wojnach, głodzie, zarazie, trzęsieniu ziemi. Ale nie jest to koniec, lecz początek wielkiego cierpienia. (…)Zatem wszystko, co nam się przydarza, nawet to, co jest niezrozumiałe, trudne do przyjęcia albo wręcz niechciane, jest dla nas najlepsze. (…)Świat coraz bardziej promuje życie bez Boga. Światu Pan Bóg coraz bardziej przeszkadza. A przeszkadza dlatego, że świat promuje zło, za które człowiek słono płaci, fundując sobie nieszczęście na własne życzenie. (…)Magiczne myślenie wkrada się nie tylko w nasze codzienne życie, ale i w życie religijne, duchowe.Pozdrawiam

Portret użytkownika NEDDON

Alez oczywiscie:-) ...

Alez oczywiscie:-) ... Smile
Prosze nie brac moich slow tak calkiem dokladnie:) One znacza cos ciut innego. Cos dla NAS niesamowitego. Wiec trudno zrozumiec ich sens Judyto. Smile

Pozdrawiam Cie serdecznie Smile

Co do trzesien, to cos czuje ze do 3-ch dni bedzie potezne trzesienie. Jakos tak to czuje, obym sie mylil.

jestem NIKT

Portret użytkownika Judyta

Czarowniku! Mam nowy wiersz,

Czarowniku! Mam nowy wiersz, właśnie o pisaniu wierszy. Przesyłam trochę jak prozę, aby nie zabierać miejsca. Co do trzęsienia nic nie wiem, nie przeczuwam, tylko bardzo źle się czuję.Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie!Nic nie przychodzi w światła Koronie, duchy trza sprawdzać, nie wierzyć onem. Sprawdzać, co mówią, czy dobro głoszą, jakie owoce w sercach przynoszą. Szatan też może dyktować wiersze, ale o Bogu w nich gadać nie chce.I po owocach dziś je poznacie, czy miłość głosisz do Boga, bracie. Czy miłość głosisz do ludzi także, po tym poznacie i to jest ważne! Znowu przyszedłem, ja – do was, z góry, znowu anielskich otoczon pióry.Ja, Kochanowski, tu z Czarnolasu, chciałem was przestrzec – dzisiaj, zawczasu. Bo nic nie dadzą wasze starania, jeśli nie będzie dobra dawania. Jeśli nie będzie Bożej miłości, to płacz wśród ludzi szybko zagości.Nic nie pomogą dziś obliczenia, bo wszystko w rękach ludzkiego chcenia. Wszystko jest w rękach twej wolnej woli, niech ona w tobie więc nie swawoli. Bo w twoich rękach Kosmosu dzieje, nim się spostrzeżesz, zanim zadnieje.Podyktowane przez Jana Kochanowskiego 09.07.2011 przy dojeniu kóz   

Skomentuj