Najpotężniejsza rakieta na Ziemi jest już gotowa do startu

Kategorie: 

Źródło: SpaceX / Twitter

Według przedstawicieli NASA, ciężka rakieta nośna Falcon Heavy produkcji prywatnej firmy SpaceX, została dostarczona i zainstalowana w dniu 29 grudnia, na wyrzutni znajdującej się na przylądku Canaveral na Florydzie.

 

Spółka SpaceX przygotowuje się do pierwszego lotu najcięższej na świecie rakiety, który jest zaplanowany na styczeń 2018 r. Przedstawiciele NASA potwierdzili, że Falcon Heavy został dostarczony do wyrzutni 39A w Kennedy Space Center na Florydzie. Przed wystrzeleniem rakieta musi jeszcze przejść serię testów. SpaceX jeszcze nie przedstawił planowanej daty tego testu.

 

Jeśli wystrzelenie nastąpi bez problemów technicznych, Falcon Heavy przejdzie do historii jako rakieta o największej nośności na świecie, która jest obecnie dostępna. W pełni zmontowana rakieta ma wysokość aż 70 metrów i jest w stanie wynieść na niską orbitę Ziemi do 63,800 kilogramów ładunku.

 

Stworzenie tak potężnej rakiety było konieczne Jeśli chce się myśleć poważnie o podboju Marsa i innych planet lub księżyców. Posiadanie takiej rakiety jesteś bardzo ważne punktu widzenia możliwości przeciwdziałania niebezpieczne asteroidom, w które mogą w przyszłości zagrozić naszej planecie. Dzięki niej można by było na przykład wystrzelić dużego i ciężkiego satelitę, który umieszczony w okolicy takiej asteroidy zadziałał by jak ciągnik grawitacyjny, powodując jej zejście z trajektorii niebezpiecznej dla Ziemi.

 

Równocześnie do prac podejmowanych przez prywatną korporacje SpaceX trwają pracę nad stworzeniem ciężkich rakiet w ramach programów rządowych organizowanych przez amerykańską Agencja Kosmiczna NASA oraz rosyjski Roskosmos. NASA buduję system SLS o podobnych parametrach co Falcon Heavy, a Roscosmos rozwija rakiety typu Energia, które mają być wykorzystane w czasie lotów na księżyc i na Marsa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 44

jeżeli myśli się serio o

jeżeli myśli się serio o podboju kosmosu (zakładając iż mamy tylko to co mamy, tj: promy i rakiety znane z tv) należy budować statki kosmiczne w kosmosie  - dotarcie na orbitę okołoziemską to wydatek 80/90% sił i środków, a dalej to już z górki.... brak tarcia i ciążenia 

Portret użytkownika Oni

Ktoś wierzy jeszcze w te

Ktoś wierzy jeszcze w te bzdury? Jak podboje marsa i księżyców? Przeciesz to jest fikcja. Ogłupiacie tylko innych ludzi pisząc takie bzdury. Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą     

Skomentuj