Najpierw Kijów a potem Warszawa

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Zwykło się mówić, że szczury uciekają z tonącego okrętu. Trudno o bardziej poetyckie określenie dla tego co dzieje się obecnie w kontekście roszad polskich polityków, którzy narobili "bigosu" na Ukrainie i szybciutko uciekają na ciepłe posady w Brukseli.

 

Wojna z Rosją, która była przedstawiana Polakom jako ostateczność, której domagają się tylko smoleńscy szaleńcy, okazuje się bardzo realną perspektywą. Ktoś użył naszych niemądrych polityków do tego, aby legitymizować rewolucję na Ukrainie, a gdy ta awantura przeistoczyła się w wojnę, Polacy zostali odsunięci i państwa poważne zaczęły ustalać między sobą co zrobić z tym ambarasem.

 

Problem polega na tym, że moskiewska propaganda od kilku lat wpisuje w rosyjskie głowy schemat Polaka, jako zdrajcy Słowiańszczyzny będącego największym wrogiem Rosji. Wystarczy tylko marny pretekst taki jak 75 lat temu prowokacja w radiostacji gliwickiej i mamy u siebie "zielone ludziki" wsierane przez regularną rosyjską armię.

 

Ostatni incydent z niewpuszczeniem wojskowego rosyjskiego samolotu z Ministrem Obrony Federacji Rosyjskiej, Siergiejem Szojgu  spowodował gwałtowną reakcję Rosjan. Tym razem jeszcze rozeszło się po kościach, ale niektórzy separatyści, jak Arsen Pawłow, pseudonim "Motorola" już teraz grożą Polsce.

 

W oficjalnych przekazach separatystów słyszymy od dawna, że ich celem jest najpierw Noworosja, potem cała Ukraina, a na końcu Polska. Miejmy nadzieje, że są to tylko przechwałki, a nie plany Kremla.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika skończcie już pieprzyć bez sensu

Skończcie już pieprzyć o tym

Skończcie już pieprzyć o tym zaganianiu POlski przez Rosję. Szybciej nam Ukraińcy zrobią powtorkę z rzezi wołyńskiej, niż Rosja połakomi się nędzne, peryferyjne państewko UE. Rosja ma dość własnych problemów wewnętrznych, po co jej jeszcze taka Polska ze zdziczałym, nie szanującym samego siebie narodem?

Portret użytkownika Piotrek

Hahaha ładnie powiedziane

Hahaha ładnie powiedziane stoi za nami armia świata USA. To fakt są za nami i to daleko bardzo. Gadanie gadaniem że za nami się wstawią, ale prawda jest taka że nas mają w .... Nikt nam nie pomoże jak w poprzednich wojnach I i II my jak zwykle się udzielamy a potem jesteśmy odpychani i bez pomocy

Portret użytkownika Pantałyk

Już za taki tendencyjny

Już za taki tendencyjny tytuł, ktoś powinien dostać kopa w dupę. Zupełnie jakbym czytał szmatławiec Michnika lub oglądał Fuck-ty w TVN.
Kolejna nachalna propaganda, która ma za zadanie uczynić z tego narodu mięso armatnie. Wbijcie sobie wreszcie do swoich tępych głów, że Polska na wojnie przy dzisiejszej kondycji państwa to ostateczny strzał między oczy!
Ale wiem że pewne parchy tylko na to czekają...

Portret użytkownika antysocjalista

To dobrze,że straszą bo może

To dobrze,że straszą bo może ten kubeł zimnej wody otrzeźwi sforę wariatów, która non stop prowokuje rosjan i rosję. Gorzej jak spełnią swoje obietnice. Jak sądzę Polska znowu wtedy zostanie sama, jak to już nie raz bywało w historii. Pisałem juz o tym kilkukrotnie i napisze raz jeszcze. Jeśłi ktoś lubi taki ekstremalne akcje to zamiast Rosji niech rodwailera w du..ę kopnie. Dla niego efekt będzie podobnu a inni nie ucierpią.

Strony

Skomentuj