Najpierw aneksja a potem szturm na Krymie, czyli dziwna wojna w akcji

Kategorie: 

foto: MON Ukrainy

Rozpoczął się szturm na ukraińskie jednostki wojskowe na Krymie. To trochę zaskakujące, że Władimir Putin ogłosił włączenie półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej bez rozwiązania problemu stacjonujących tam ukraińskich wojsk. Dzisiejszy szturm ukraińskiej marynarki wojennej w Sewastopolu ma za zadanie powolne rozwiązanie tego problemu. Wygląda on jednak bardzo dziwnie, bo uczestniczą w nim również kobiety stanowiące tak zwany "oburzony tłum".

 

Zwykle gdy jakieś państwo podbija inne to wkracza tam armia, która albo jest zatrzymywana przez wojska przeciwne, lub przy ich bierności po prostu zajmuje dany obszar. Przypadek Krymu jest jednak inny. Rosjanie zajęli półwysep korzystając z żołnierzy bez emblematów, których łatwo uznać terrorystami, a ukraińska obsada Krymu siedzi w jednostkach otoczona przez "nieznanych sprawców".

 

Tymczasowe władze Ukrainy powoli wychodzą z szoku po tym co się stało w ciągu ostatnich dni. Być może otrzeźwiła ich pierwsza ofiara śmiertelna inwazji krymskiej. Wczoraj od kuli snajpera zginął tam jeden żołnierz a drugi został ranny. Po tym incydencie zezwolono żołnierzom na strzelanie w obronie życia. Wcześniej kazano wojskowym nie ulegać prowokacjom.

 

Dziwny szturm z cywilnymi kobietami częściowo chyba się udał, ponieważ nad jednostką ukraińską w Sewastopolu wywieszono rosyjskie flagi. Nie wiadomo jednak co będzie dalej, bo szef MON ukraińskiego, Ihor Teniuch powiedział, że ich wojska nie opuszczą Krymu nawet jeśli prezydent Putin podpisze traktat o przyłączeniu półwyspu do Rosji. Miał on zresztą dzisiaj lecieć w końcu na Krym, ale zapowiedziano, że nie zostanie wpuszczony.

 

Ukraińscy żołnierze w bazach na półwyspie zostali wezwani do przyłączenia się do tak zwanych "sił zbrojnych Krymu" albo mają opuścić teren półwyspu. Wiadomo, że w ciągu ostatnich dni półwysep opuściło około tysiąc osób, nie wiadomo ilu z nich to żołnierze.

Transport wojska na wschodniej Ukrainie - źródło: Twitter

Obecnie trwają negocjacje dowódcy floty ukraińskiej i dowódcy floty czarnomorskiej. Żołnierze w bazie w Sewastopolu czekają na ich wynik. W międzyczasie dochodzą informacje, że Ukraina przegrupowuje siły i wspomina się o zbrojnej interwencji w celu odbicia półwyspu krymskiego. Jeśli do tego dojdzie będzie to oznaczało wojnę. Warto zwrócić uwagę na to, że w zachodnich regionach Rosji rozpoczęły się dzisiaj wielkie ćwiczenia lotnicze. Eskalacja wisi w powietrzu a Ukraina być może nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w sprawie Krymu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Afterwiner7

Przedstawiciel Rosji w RE:

Przedstawiciel Rosji w RE: Polska wróci w skład terytorium Rosji
Rosja już wkrótce będzie chciała sięgnąć po kolejne terytoria? Taką wizję roztacza przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w Radzie Europy Roman Kokoriew. Na swoim profilu na Facebooku zapowiada on, że w skład jego kraju "powróci" niedługo Mołdawia, Ukraina, pozostałe republiki ZSRR, a także Finlandia i Polska. Zrzuty ekranu z profilu rosyjskiego dyplomaty opublikował serwis obzorevatel.com.
 
Moskwa "zaniepokojona" sytuacją Rosjan w Estonii. Przy granicy ćwiczy wojsko
 
Przedstawiciel Rosji przy ONZ stwierdził, że jego kraj jest "zaniepokojony" traktowaniem Rosjan w Estonii. Moskwa i Tallin od wielu lat pozostają w trudnych stosunkach właśnie ze względu na mniejszość rosyjską. Wypowiedź przedstawiciela Rosji brzmi jednak złowróżbnie w kontekście wydarzeń na Ukrainie i dużych ćwiczeń rosyjskiego lotnictwa w pobliżu granic Estonii.
 
Warto zrobić o tym newsa na stronie głównej.


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Michu

WITAM WSZYSTKICH OBECNYCH

WITAM WSZYSTKICH OBECNYCH SLEDZE TEN PORTAL OD 2 LAT I WIDZE ZE JEST TO BARDZO DOBRY PORTAL.PROPONUJE PRZECZYTANIE I ZASTANOWIENIE SIE NAD KSIEGA SOFONIASZA 18 MINUT CZYTANIA. Aleparenascie godzin zastanawiania......Zostałem wychowany w duchu świadomości biblijnej.Bedac osoba dorosła świadoma wiem ze Człowiek panuje ku jego szkodzie.Co będzie to będzie Ja napewno niebede chwytal broni ani niewykonam żadnej pracy na cele wojenne.Bo co jest winien Rosjanin, Chińczyk,Amerykanin ze dostał rozkaz zabijania innych swojich bliźnich?? Przywodcy zawsze żyją w dostatku a pleps ginie ku chwałę...........czyjej????
SZATANA.....

Portret użytkownika Mojeimię44

Info godne uwagi chociaż od

Info godne uwagi chociaż od osoby pozbawionej jakiegokolwiek zaufania. Wszystko wie i wszystko widział^^ jednak jak weźmie się pod uwagę że 10% tego co mówi jest prawdą to faktycznie potwierdza się te 10% każdego dnia. Ciekaw jestem który prorok tu ma rację? W bibli jest napisane, że będzie pełno fałszywych proroków a tego jedynego prawdziwego napewno poznamy. Również dobrze Rosja mogła złapać kontakt z poza ziemską cywilizacją i przejęłą technologię jakiej amerykanie nawet w snach nie widzieli. Być może to Anunaki z Nibru? Szczesliwy Więc powiem szczerze trzeba umiejętnie wyłapywać informacje i nie dać się fałszywej informacji bo to tylko wspomaga dezinformację. Skupmy się na tym co wiemy? Co naszym zdaniem jest pewniakiem? Słuchajcie swojego serca a sami ciężko pracujcie dla społeczeństwa. To wy macie kształtować rzeczywistość! Nie oni za was i tylko wtedy będziecie mieli pewność! Do dzieła like-ujcie :
 
https://www.facebook.com/pages/Podziemie-Polskiej-Armii/279795768841758?fref=ts

Portret użytkownika darek1

Strasznie patowa sytuacja na

Strasznie patowa sytuacja na tej Ukrainie. Niech odpuszczą i zaczną dogadywać się z Ruskami bo ich wykończą. Słodka woda za gaz, transport wojska i sprzętu z przejętych baz do Ukrainy, uspokojenie sytuacji w państwie. Dopiero później można coś planować. Np. wzmocnić granice i dążyć do dołączenia do NATO. Nie ma innego sposobu na tą machinę.

Strony

Skomentuj