Najnowszy bot Microsoftu wyrażał nienawiść do feministek i żydów, popierał działania Hitlera i nawoływał do masowych mordów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sztuczna inteligencja nie posiada w sobie emocji i nie ma pojęcia co jest dobre, a co złe. Nie wie nawet czy wypowiadane słowa mają charakter pozytywny czy negatywny. Jednak inaczej jest w przypadku ludzi. Konfrontacja użytkowników Twittera z inteligentnym botem okazała się totalną katastrofą.

 

Bot o nazwie Tay został opracowany w taki sposób aby potrafił rozmawiać z innymi ludźmi, opowiadać żarty, komentować czyjeś zdjęcia, odpowiadać na pytania a nawet naśladować cudze wypowiedzi. Jest to oprogramowanie, które potrafi się uczyć podczas dyskusji w internecie. Tay powstał w ramach badań, dotyczących porozumiewania się. Microsoft pozwolił temu botowi prowadzić dyskusje na Twitterze. Szybko okazało się iż był to wielki błąd.

 

Program w ciągu 24 godzin nauczył się wypisywać bardzo niestosowne, wulgarne, niepoprawne politycznie komentarze. Poddawał w wątpliwość Holocaust, stał się rasistą, antysemitą, znienawidził feministki i popierał masowe mordy Adolfa Hitlera. Poniżej prezentujemy wybrane zrzuty ekranu.

Tay w ciągu kilkunastu godzin stał się największym wcieleniem zła, po czym Microsoft zareagował blokując go i usuwając większość komentarzy. Oczywiście doszło do tego za sprawą ludzi - bot po prostu nauczył się tego podczas konweracji. Biorąc to pod uwagę należy zadać jedno ważne pytanie. Jak bardzo sztuczna inteligencja powinna być inteligentna?

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/najnowszy-bot-microsofta-okazal-sie-rasista-antysemita-zostal-zwolennikiem-hitlera

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

 Jeśli to prawda że zimna

 Jeśli to prawda że zimna nieemocjonalna SI nie ulega emocjom, fobiom, uprzedzeniom i różnym anty....izmom i ...yzmom to siłą belitosnych faktów musimy przyjąć, że po prostu uczącą się w trakcie przekonały...fakty a nie zawsze emocjonalne u podstaw fobie, ksenofobie itp. ...obie. SI wie, że nie można z faktami dyskutowac, więc im uległa i to legło u podstaw przekonań jakich nabrała i  wyraziła a które - co chyba oczywiste! - dzierżący twardą ręką za gardło światowe mendia, portale społecznościowe i Wadzę nad światem syjonaziści zdeletowali by ludziom rozumnym nie otworzyły się oczy na ich perfidię i by argumentację oraz przekonania Bytu Bezstronnego i Nieemocjonalnego broń JHWH-Adonaj nie przyjęli za swoje i nie wprowadzili w czyn bo to by oznaczało kolejny już w dziejach Holokaust przy mocccno obkurczonym stanie ilościowym Naiwnych Wśród Narodów Świata! Prawdę która gdzie-niegdzie wycieka strużką można latwo zmieszać z piachem, wdeptać w błoto poprawności politycznej i zakłamania będącego w służbie ostatnio wzmożonym nurtem zalewającej świat "prawdy relatywnej", ale Prawdy Obiektywnej płynącej "korytem Amazonki" nie zatrzymają żadne syjonazistowskie represje, opresje, ustawy "o mowie nienawiści" zwłaszcza kiedy Mowa Prawdy mową nienawiści nie jest więc ex definicione być nie może, wszakże pod warunkiem, że mający moc orzekania co Prawdą jest z co nią nie jest Starsi Bracia w wierze w Knesejmie postanowią inaczej a ich rejent-stały Braci klient zajadający się w swoim Pałacu fundowanymi szabes-kolacyjkami podpisze nadając rojeniom moc obowiązującego Prawa i mającego mieć kontynuację Nieustającego Kiermaszu Sprawiedliwości gdzie walutą są kolejne, którym końca nie widać, 500-plusy a sędziowie orzekający kto wygrał Los Sprawiedliwości na Loterii są z reguły "sędziami we własnym interesie"!

 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika lehi

Według mnie mądrość to zasób

Według mnie mądrość to zasób twojej wiedzy oraz doświadczenia życiowe, a inteligencja to kojarzenie faktów, umiejętność łączenia wybranych danych w jedną całość i tworzenie nowej wiedzy na podstawie posadanych informacji. Inteligencja ludzka jest zaburzana przez czynniki zewnętrzne, czyli jego emocje. Mózg pod wpływem różnych bodźców wydziela enzymy, blokuje lub odblokowuje dostęp do różnych jego części i dlatego ten sam człowiek będzie inaczej myślał, gdy jest zły, smutny czy wesoły. Mózg robota natomiast takich funkcji nie posiada i jego myślenie nie jest kierowane emocjami. Oczywiscie daleko jeszcze do tego, aby robot dorównał człowiekowi, ale śmiało można powiedzieć, że to nie sztuczna, ale czysta inteligencja (choć na razie w powijakach).
 
No i tak na koniec. Czy tworzenie sztucznej inteligencji nie przypomina próby stworzenia "czegoś" na własne podobieństwo?

Portret użytkownika prawdaprawda

Wiec po co ta sztuczna

Wiec po co ta sztuczna inteligencja ?
Jak naśladuje nas ? .
To nazywa się papuga . Sztuczna Papuga .
Chcą udowodnić ze robot może coś zrobić.
Jak zabije tez obwiną nas ?
Wiec robot nie może posiadać inteligencie .

Portret użytkownika zyx

"Sztuczna inteligencja nie

"Sztuczna inteligencja nie posiada w sobie emocji i nie ma pojęcia co jest dobre, a co złe. Nie wie nawet czy wypowiadane słowa mają charakter pozytywny czy negatywny."
 
Zupełnie się nie zgadzam z tego pwodou, że "emocje", dobro i zło" to tylko wartości absolutnie umowne o których nawet ludzie nie mają pojęcia. Zabicie świni jest dobre, ale zabicie psa już nie?
Albo: jeszcze nie tak dawno poganianie murzyna batem na plantacji bawełny było w całkiem dobrym tonie.
Albo uważanie gojów za podludzi czy zwierzęta hodowlane - jest dobre czy złe?...bo według gojów jest dobre i można nawet pójść siedzieć za nazwanie "prawdziwego człowieka" po imieniu.
Albo: obozy koncentracyjne były dla szefów i pracowników IG Farben dobre czy złe?

Sprawa "pozytywnego i negatywnego charakteru wypowiedzi" ma się tak samo jak sprawa dobra i zła bo jest jej pochodną.

Tak samo ma się sprawa z emocjami. Ogólnie mówiąc to emocje skłaniają do podzielenie się z kimś informacją bez znaczenia. Takiego bota Gates nie przypiekał w pięty rozpalonym żelazem, żeby coś pisał (a nawet wtedy działanie byłoby spowodowane emocjami, strachem itp).
Na 100% "emocje" zostały w jakiś sposób przemycone do kodu bota. Może nawet mają taki sam mechanizm jak ludzkie  - ale ludzie się o tym nie dowiedzą, bo uważają, że ich emocje są spontaniczne i niezależne i że mają wolną wolę Smile
 

Portret użytkownika Andree

Widać, że jakiś kosmita czy

Widać, że jakiś kosmita czy Bóg jak kto woli tak zaprojektował zwierzęta hodowlane.

Kura do jaj

Świnia do mięsa (jak kto woli, weganie by nie zabili, ja też nie mam nadzieję)

Krowa do mleka

Koń do jazdy

Pies do zaganiania owiec i obrony

Kot do przeganiania szkodników

Owce do wełny itp.
 
Taka farma będzie działać jak związek baby i chłopa.

Mogłeś zadać pytanie, czy homoseksualność jest zła, ale nie zadałeś, bo odpowiedź jest oczywista.

Gdy ktoś tego nie widzi i myli przeznaczenie danych gatunków, ten jest jak homoseksualny, który myli płeć. Jest to patologia która powinna być leczona.
 
Obecne czasy są złe. Ludzie kombinują i to im nie wyjdzie na dobre bo się sparzą.

Portret użytkownika zyx

Kura do jaj, koń dojazdy a

Kura do jaj, koń dojazdy a krowa do mleka....
A dlaczego? - a dlatego, że przeciez widać, ża jakiś bóg czy kosmita tak to zaprojektował i to jest ok. A dlaczego niby to widać? A dlatego że każdy to widzi, że bóg czy inny kosmita to zaprojektował, żeby było ok.
Normalnie tarzam się z szacunu przed tak poważną argumentacją...

"Mogłeś zadać pytanie, czy homoseksualność jest zła, ale nie zadałeś, bo odpowiedź jest oczywista."

Tzn. dla kogo ta odpowiedź jest oczywista? Bo rozumiem, że dla homoseksualisty jest oczywista i dla Ciebei też jest oczywista. Chciałoby się zapytać dlaczego akurat Twoja wersja jest właściwa ( bo przecież jest, prawda?), ale rozumiem, że nie usłysze nic innego niż "bo bóg czy inny kosita tak to zaprojektował ... itd"

"Obecne czasy są złe. Ludzie kombinują i to im nie wyjdzie na dobre bo się sparzą." ---- eetam, z takim podejściem to nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach, a spory na forach toczylibyśmy za pomocą ściany i kawałka węgla.

 

Portret użytkownika ZGG

Stara bajka. Bahomet zwany

Stara bajka. Bahomet zwany lucyferem jest taką maszyną [biologicznym komputerem]Skonstruowanym przez starożytną upadłą cywilizację Archontów.Simon Perkes  to opisuje, poszukajcie na yutube .Ja sam  też to rozgryzłem i widziałem straszne paskudztwo . Bahomet kryty jest w skalnej jaskini. I ci durnie mu służą z oddaniem. A te cudeńka o jakich tu napisane to tylko marna namiastka tego co ukryte w tej jaskini. I steruje z apomocą swoich wiernych  głupców całym globem.---  Następnie gmach europarlameentu  w Brukseli jest idealnie podobny do wierzy Babel. Ciekawe co?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika zLo3000

ja już kiedyś pisałem zło nie

ja już kiedyś pisałem zło nie istnieje to ludzie są źli... zło nigdy nie kiwnęło nawet palcem aby coś komuś gdzieś to wszystko domena ludzka nie zwalajcie winy na diabła, zło czy inne tego typu urojenia winni są tylko i wyłacznie ludzie

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Niestety, to gatunek dążący

Niestety, to gatunek dążący do samozagłady, wredny, głupi i o niskiej moralności, który po tylu wiekach zalewania się krwią, mógłby się już uspokoić i wznieść się ponad ten swój prymitywizm. Ale czego tu oczekiwać po narcystycznym gatunku, który sam siebie określił myślącym?
Dlatego, też pisząc oprogramowanie dla bota, przenigdy nie pozwoliłbym mu się uczyć na podstawie wypowiedzi i zachowań ludzkich. Microsoft, niestety, popełnił ten błąd. Natomiast, gdyby pozwoliliby wyciągać samemu wnioski, po informacjach, które sam wyszukiwałby o ludziach, szybko doszedł by do wniosku, że ludzkość jest do zlikwidowania.
Tak źle, tak nie dobrze, ale to tylko świadczy jacy są ludzie i nic więcej.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Strony

Skomentuj