Najnowszy amerykański myśliwiec F-35 rozbił się po raz pierwszy w historii

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W amerykańskim stanie Karolina Południowa, niedaleko bazy US Marine Corps, spadł myśliwiec piątej generacji F-35B. Do zdarzenia doszło w Beaufort w pobliżu Joe Allen Drive.

 

To pierwszy przypadek katastrofy maszyny z rodziny F-35, najnowszego i najdroższego amerykańskiego samolotu – informuje CBS News. Miejscowy szeryf napisał na Twitterze, że pilot zdołał się katapultować, ale wciąż nie wiadomo, czy ucierpiał w wyniku wypadku. Funkcjonariusz opublikował także zdjęcie z miejsca katastrofy. To teren rzadko zaludniony. Brak informacji o rannych.

27 września, wyprodukowany w USA samolot F-35B Lightning II przeprowadzał naloty w Afganistanie. Lot bojowy wykonano z pokładu USS Essex. W akcji wzięło udział sześć jednostek F-35B Lightning II. Wcześniej myśliwce brały udział w misji rozpoznawczej w Somalii, a następnie opuściły strefę Zatoki Adeńskiej na północnej części Morza Arabskiego.

Rodzina wielofunkcyjnych myśliwców piątej generacji F-35 Lightning II została opracowana i jest produkowana od 2001 roku przez amerykańską firmę Lockheed Martin. Myśliwiec jest prezentowany w trzech wersjach: A (dla sił powietrznych), B (z krótkim startem i pionowym lądowaniem) i C (pokładowy).

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kapitan ameryka

  Prawda jest inna Próba

  Prawda jest inna Próba przechwycenia ufo samolot podleciał do nieznanego obiektu w kształcie dysku po kilku karkołomnych manewrach pilot próbował podążać za nim, a wtedy dysk z ogromną prędkością ruszył prosto na samolot i dopiero w ostatnim momencie przed zderzeniem ostro odbił w bok, zaczepiając o prawe skrzydło samolotu. 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika dd

Pierwszy raz.

Pierwszy raz.

To tak jakby napisać - jeden z pierwszych myśliwców 15 generacji rozbił się poraz pierwszy.

Nie pierwszy nie ostatni, tylko dlaczego kosztuje aż tak dużo? Czy to normalne?

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj