Najnowszy amerykański myśliwiec F-35 rozbił się po raz pierwszy w historii

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W amerykańskim stanie Karolina Południowa, niedaleko bazy US Marine Corps, spadł myśliwiec piątej generacji F-35B. Do zdarzenia doszło w Beaufort w pobliżu Joe Allen Drive.

 

To pierwszy przypadek katastrofy maszyny z rodziny F-35, najnowszego i najdroższego amerykańskiego samolotu – informuje CBS News. Miejscowy szeryf napisał na Twitterze, że pilot zdołał się katapultować, ale wciąż nie wiadomo, czy ucierpiał w wyniku wypadku. Funkcjonariusz opublikował także zdjęcie z miejsca katastrofy. To teren rzadko zaludniony. Brak informacji o rannych.

27 września, wyprodukowany w USA samolot F-35B Lightning II przeprowadzał naloty w Afganistanie. Lot bojowy wykonano z pokładu USS Essex. W akcji wzięło udział sześć jednostek F-35B Lightning II. Wcześniej myśliwce brały udział w misji rozpoznawczej w Somalii, a następnie opuściły strefę Zatoki Adeńskiej na północnej części Morza Arabskiego.

Rodzina wielofunkcyjnych myśliwców piątej generacji F-35 Lightning II została opracowana i jest produkowana od 2001 roku przez amerykańską firmę Lockheed Martin. Myśliwiec jest prezentowany w trzech wersjach: A (dla sił powietrznych), B (z krótkim startem i pionowym lądowaniem) i C (pokładowy).

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kapitan ameryka

  Prawda jest inna Próba

  Prawda jest inna Próba przechwycenia ufo samolot podleciał do nieznanego obiektu w kształcie dysku po kilku karkołomnych manewrach pilot próbował podążać za nim, a wtedy dysk z ogromną prędkością ruszył prosto na samolot i dopiero w ostatnim momencie przed zderzeniem ostro odbił w bok, zaczepiając o prawe skrzydło samolotu. 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika dd

Pierwszy raz.

Pierwszy raz.

To tak jakby napisać - jeden z pierwszych myśliwców 15 generacji rozbił się poraz pierwszy.

Nie pierwszy nie ostatni, tylko dlaczego kosztuje aż tak dużo? Czy to normalne?

Strony