Najnowsze mikroroboty mogą wchodzić w interakcje z ludzkim układem nerwowym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze mikroroboty mogą wchodzić w interakcje z komórkami nerwowymi, naprawiać je i regenerować. W przyszłości doprowadzi to do nowej terapii dla pacjentów z urazami układu nerwowego. Małe roboty mogą pełnić rolę łączników dla komórek nerwowych, wypełniając luki między dwiema różnymi grupami komórek.

 

Te mikroskopijne płaty mogą prowadzić do tworzenia bardziej złożonych sieci, co może prowadzić do ich regeneracji. Naukowcy poinformowali o tym w publikacji Science Advances.

 

Inżynierowie Eun Hae Kim i Hong Soo Choi z Instytutu Nauki i Technologii Daegu Gyeongbuk w Korei Południowej oraz ich koledzy po raz pierwszy przedstawili prostokątne roboty o długości 300 mikrometrów. Cienkie urządzenia poziome mogą wymieniać wiadomości z innymi komórkami i integrować się z istniejącymi strukturami.

 

Każdy taki robot jest wyposażony w sto komórek nerwowych, a mikrorobot został zaprogramowany do integracji z wysepkami komórek nerwowych i wypełnienia tych luk. Wirujące pola magnetyczne wysłały mikrorobota w kierunku celu. Gdy mikrorobot się zbliżał, naukowcy wykorzystali bardziej stabilne pole magnetyczne, aby ustawić urządzenie między dwiema grupami komórek.

 

Stworzenie tych łat neuronowych może pomóc naukowcom w lepszym projektowaniu replik złożonych sieci komórek nerwowych w mózgu. Takie systemy mogą również prowadzić do nowych sposobów badania wzrostu komórek nerwowych, a eksperymenty mogą prowadzić do nowych terapii dla osób z uszkodzeniami układu nerwowego.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Juz Billy czeka by wam

Juz Billy czeka by wam mikroodbiorniki tam zamontować razem z M elonem i wystrzelić na Marsa jako nawóz, bo tak jestesmy przez nich nazywani.w tych mocarzach,władcach nie ma dobra,powstała bestia ktora sie szarogęsi i będzie tak ze trochę nas zwiedzie lecz wytrwali odziedziczą ziemie a chłopcy z pod znaku six sex lgbt z wielką tajemnica zostaną odcięci z drzewa życia.ich jeki i pokuta będzie niczym nieustający ból i lęk

Skomentuj