Najnowsze badania wykazały, że niskie osoby są bardziej agresywne niż wysokie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Atlancie przepytali 600 mężczyzn w wieku 18-50 lat o ich postrzeganie płci męskiej, zachowania związane z zażywaniem narkotyków, przemocą i przestępczością. Ustalono, że mężczyźni którzy czują się najmniej "męscy", są najbardziej narażeni na akty przemocy.

Wyniki wykazały, że mężczyźni uważający się za mniej męskich byli prawie trzy razy bardziej narażeni na gwałtowne ataki z użyciem broni lub napadami prowadzącymi do ciężkich obrażeń. Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie powiązali agresywne zachowania mężczyzn z tzw. syndromem niskiego człowieka.

Ich zdaniem niski wzrost może zwiększyć ludzkie poczucie zagrożenia oraz podnieść poziom paranoicznych zachowań. Ta dolegliwość określana jest czasem również jako "kompleks Napoleona" (od słynnego cesarza Francji Napoleona Bonaparte, który również nie grzeszył wzrostem i ponoć był bardzo nieszczęśliwy z tego powodu).

Napoleon Bonaparty - znany z niskiego wzrostu

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej nastawione na powierzchowność i skupia się na standardach wyglądu zewnętrznego obu płci, przez co wzrost staje się dla mężczyzn częstym tematem tabu. Bardzo możliwe, że badania naukowców obejmowały zbyt małą grupę testową, by wysuwać daleko idące wnioski i powiązania, lecz z całą pewnością nie można wykluczyć niskiego wzrostu jako przyczyny dogłębnych zmian behawioralnych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Prostak

Nie rozumiem udzielających

Nie rozumiem udzielających się tutaj ludzi. Czy gdybym stwierdził, że polactwo jest agresywne i wredne, "udowadniając" to poprzez rozprzestrzenienie komentarzy niektórych ujadaczy, którym nie podobają się poglądy Żydowskiej rasy Panów, moje słowa znalazłyby potwierdzenie? Jesteście tacy prymitywni czy jeszcze niedojrzali? A może wszyscy polacy sprzeciwiający się Żydom są niscy, ponieważ zaatakowani odpowiadają nieprzyjemnym tonem, okazują brak kultury w komentarzach? Musiałem przedstawić zachowanie ludzi w innej sytuacji, inaczej wielu by nie zrozumiało, a i tak nie sądzę, by wszyscy zdołali, czytając te komentarze.  

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj