Najmniejszy pies świata został sklonowany już 49 razy

Kategorie: 

Źródło: AOWR/CATERS NEWS

Naukowcom z koreańskiego laboratorium udało się sklonować najmniejszego psa na świecie. Badacze stworzyli 49 kopii genetycznych sześcioletniej chihuahuy o imieniu „Miracle Milly”, która mieszka ze swoją na Florydzie.

Po urodzeniu pies ważył niecałe 30 gram. Milly waży obecnie około 500 gram i mierzy niecałe 10 cm. Z tego powodu, w 2013 roku, została ona umieszczona w księdze rekordów Guinnessa jako najmniejszy pies na świecie.

Ze względu na swoje niezwykłe parametry, Milly została sklonowana w Sooam Biotech Research Foundation w Seulu w Korei Południowej w sierpniu zeszłego roku. Naukowcy chcą dowiedzieć się, które geny odpowiadają za niezwykłe rozmiary psa.

 

Pierwotny projekt zakładał stworzenie dziesięciu klonów – 9 do badań oraz jednego dla właścicielki, jednak ostatecznie Milly została sklonowana aż 49 razy. 38-letnia właścicielka mieszka obecnie z dwunastoma klonami – Molly, Mally, Melly, Molly, Mumu, Mila, Mary, Mimi, Moni, Mini, Mela i Mulan.

Koreańska firma zajmuje się klonowaniem i „przywracaniem do życia” zwierząt domowych. Cena takiej usługi to kosz rzędu 100 tys. dolarów amerykańskich. Ośrodek badawczy klonował również psy tropiące używane przez rosyjskie służby bezpieczeństwa i ma ambitne plany, aby w przyszłości sklonować i odtworzyć DNA mamuta.

 

Komercyjne klonowanie zwierząt pozostaje kontrowersyjnym tematem ze względu na kwestie etyczne, jednak wciąż nie brakuje chętnych do przeprowadzenia tego typu operacji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika tonydml

Jak by moje dziecko było na

Jak by moje dziecko było na tyle genialne, że nauczylo by się klonować samo siebie i pewnego dnia wracjaąc do domu zobaczył bym 49 skolonowanych ganiajacych po salonie, to odstrzelił bym wszystkich, zostawił jednego i nie przejmował się czy to akurat jest ten orginał. Nawet 500+ by mnie nie powstrzymało.

Skomentuj