Najgorsze opady w Chinach od 1000 lat zabiły już 25 osób i wysiedliły 100 tysięcy

Kategorie: 

Źródło: CCTV

Co najmniej 25 osób zginęło w prowincji Henan w środkowych Chinach. 13 z nich utonęło w podziemiach metra w stolicy prowincji. Zdjęcia z wagonów przedstawiające pasażerów zanurzonych w wodzie po piersi, rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych. Meteorolodzy biją na alarm, a trwające obecnie obfite opady, są ich zdaniem najgorsze od 1000 lat.

 

Ponad 500 osób zostało eskortowanych w bezpieczne miejsce z zalanego metra. 100 000 osób zostało ewakuowanych ze stolicy Zhengzhou, gdzie zerwane zostały wszelkie połączenia kolejowe i drogowe. Poziom wody w zaporach i zbiornikach, podniósł się do poziomu alarmowego, a tysiące żołnierzy chińskiej armii, prowadzi właśnie akcję ratunkową. W prowincji Henan prognozowane są dalsze opady w ciągu najbliższych trzech dni. Ponad 5700 żołnierzy i personelu ratowniczego pomaga obecnie w działaniach poszukiwawczych. Od soboty do wtorku, w Zhengzhou odnotowano prawie tyle samo opadów, co średnia roczna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke