Najgorsze opady w Chinach od 1000 lat zabiły już 25 osób i wysiedliły 100 tysięcy

Kategorie: 

Źródło: CCTV

Co najmniej 25 osób zginęło w prowincji Henan w środkowych Chinach. 13 z nich utonęło w podziemiach metra w stolicy prowincji. Zdjęcia z wagonów przedstawiające pasażerów zanurzonych w wodzie po piersi, rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych. Meteorolodzy biją na alarm, a trwające obecnie obfite opady, są ich zdaniem najgorsze od 1000 lat.

 

Ponad 500 osób zostało eskortowanych w bezpieczne miejsce z zalanego metra. 100 000 osób zostało ewakuowanych ze stolicy Zhengzhou, gdzie zerwane zostały wszelkie połączenia kolejowe i drogowe. Poziom wody w zaporach i zbiornikach, podniósł się do poziomu alarmowego, a tysiące żołnierzy chińskiej armii, prowadzi właśnie akcję ratunkową. W prowincji Henan prognozowane są dalsze opady w ciągu najbliższych trzech dni. Ponad 5700 żołnierzy i personelu ratowniczego pomaga obecnie w działaniach poszukiwawczych. Od soboty do wtorku, w Zhengzhou odnotowano prawie tyle samo opadów, co średnia roczna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Vetinari

25 ofiar w chinach? To jest

25 ofiar w chinach? To jest lekka mżawka a nie powódź 1000 lecia, w połowie XIX wieku jak po roztopach i ulewnych deszczach wylała wielka rzeka Huang-He to w powodzi zginął milion osób, nie mówiąc o stratach materialnych bo zmyło wszystkie miasta i wioski po drodze w nicość.

Portret użytkownika Lestek

No ten wasz Bucek, Pan

No ten wasz Bucek, Pan Milosierny chyba sie zdenerwowal. To dopiero poczatek jego upadku, bedzie wialo, lalo i trzeslo, az opadnie z sil i ukleknie przed Boginia Atlantyda, ktora wynurzy sie z odmetow swiadomosci.

 

Portret użytkownika Maryjan_66

'Najgorsze' to określenie

'Najgorsze' to określenie relatywne - więc wszystko przed nami. Na tych obrazkach widać prawdziwą zupę z aut, wcześniej podczas tsunami w Japonii gulasz z dobytku ludzkiego, a stopień ogłupienia społeczeństwa po przedśmiertnym staniu w wodzie po szyję w maseczce, czekając na nieuchronna falę, ale jak już to utonę a się nie zarażę.. Co też natura jeszcze cywilizowanemu człowiekowi zaserwuje..

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Dlatego ich zalalo , by swiat

Dlatego ich zalalo , by swiat widzial .ze Maryjan :

Nie bedziesz zdejmowal maseczki !!!!  jest przykazaniem , ktorego trzeba przestrzegac

Zdjecie oznacza ,ze ci ludzie chca isc do nieba a to niepoprawnie politycznie , co ludzie powiedza???

Portret użytkownika Quark

Kiedyś się mówiło tak : "Jak

Kiedyś się mówiło tak : "Jak nie urok to sraczka albo przemarsz wojska ! " . A dziś pozostaje już tylko opcja : albo susza albo powódź - jeden diabeł . To są dopiero zmiany na ziemi !  - kładziesz się spać na suchym lądzie a rankiem płyniesz już po morzu ! Tragedia jakby nie patrzeć , cały dobytek szlag trafia . A przecież "dobry pan bucek" obiecał , że więcej potopu już nie będzie a tu masz ... pewnie za mało się modlili , marszów różańcowych nie było komu organizować , zdrowasiek odmawiać itd.

U Kiepskich też to już przerabiali , cała kamienica im spłynęła nie wiadomo gdzie a sterówka była w kiblu - (z tym , że oczywiście sens odcinka był zupełnie inny - polityczny.) 

Portret użytkownika Quark

Znowu dostałeś udaru od tej

Znowu dostałeś udaru od tej wiertary ? Tobie to by trzeba było "drukowanymi literami" wszystko napisać i jeszcze zamieścić obszerne wyjaśnienia , żebyś zrozumiał że to było zdanie o prześmiewczym zabarwieniu .

Skomentuj