Najczęstszymi nosicielami koronawirusa są dzieci poniżej piątego roku życia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzieci poniżej piątego roku życia mają od 10 do 100 razy więcej materiału genetycznego koronawirusa w nosie w porównaniu do starszych dzieci i dorosłych. Oznacza to, że małe dzieci mogą być najbardziej niebezpiecznymi nosicielami COVID-19.

 

Między 23 marca a 27 kwietnia naukowcy pobrali wymazy z nosa od 145 osób z łagodnym COVID-19 w ciągu tygodnia od objawów. Pacjentów podzielono na trzy grupy, tj. 46 dzieci poniżej piątego roku życia, 51 dzieci w wieku od 5 do 17 lat i 48 dorosłych w wieku od 18 do 65 lat.

 

Analiza próbek wykazała, że ilość materiału wirusowego w górnych drogach oddechowych małych dzieci była 10 - 100 razy większa niż w innych grupach. A według ostatnich badań laboratoryjnych im więcej wirusowego materiału genetycznego, tym więcej patogenu można wyhodować. Wcześniej wykazano również, że dzieci z dużą ilością wirusa mają zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

„Zachowania małych dzieci w szkołach i przedszkolach budzą obawy dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19 w tej populacji” – twierdzą autorzy badania.

Odkrycia są sprzeczne z obecnymi przekonaniami w zakresie zdrowia publicznego, że małe dzieci, które są znacznie mniej narażone na ciężką chorobę, nie przenoszą wirusa na innych - stwierdzili naukowcy. Jednak wciąż jest niewiele badań na ten temat.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Staram się zachować spokój,

Staram się zachować spokój, ale szlag mnie trafia jak na "beszczela" ładują ludziom takie gówno do głów, przecież tu wyraźnie widać ich "target". Mam tylko kilka słów do wszelkiej maści felczerów i łapiduchów zwących się lekarzami, jeżeli zaczniecie jakąś chorą akcję z przymusem szczepień to ludzie zaczną polowania na przysłowiowe czarownice, to nie jest groźba to tylko obietnica sprawiedliwej "nagrody" za kolaborację z okupantem, tak więc uczciwi Lekarze już powinniście zacząć protestować przeciw temu syfowi jaki nadciąga, bo to co się zbliża dosięgnie także was i wasze rodziny , "ciemny" lud nie będzie długo szukał winnego. I jeszcze jedno, docelowo ma was "nie być" bo władcy tego świata mają już algorytmy i czipy monitorujące stan zdrowia które was zastąpią oraz roboty do robienia prostszych zabiegów, więc chyba jest o co walczyć a lepiej walczyć z tyranią włądzy niż z potencjalnymi pacjentami, ludźmi których zaufanie i szacunek chcieli byście zdobyć

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika JOGIN

Świetnie napisane! Moja

Świetnie napisane! Moja opinia jest taka, że już troche poźno na wybaczenie i odkupienie win przez lekarzy. Całe dekady nabijali kolejne zera na koncie dzięki truciznom sprzedawanym przez nich samych. Mam 2 lekarzy w rodzinie i jestem w szoku jakie mają podejście do medycyny. Nie można porozmawiać na temat szczepionek czy korony bo zaraz wybuchają jak bomba atomowa... Dodam tylko, że ciocia 4X DO ROKU JEŹDZI NA WYCIECZKI SPONSOROWANE PRZEZ MEDYCZNE FIRMY. Tak wygląda jej życie.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wypierdy szarana z Billem

Wypierdy szatana z Billem Gatesem na czele zrobią wszystko żeby nas wszystkich zachipować i zaszczepić dlatego ta propagaganda, że dzieci zarażają żeby przy okazji wymódz konieczność szczepień na całych rodzinach. Już chodzą pogłoski, że na jesień w Polsce będzie przymus szczepień na grypę sezonową dla seniorów i lekarzy. Kto sprawdzi czy lekarze faktycznie się zaszczepili? Nikt. Seniorów skontroluje się natomiast bardzo łatwo. Niech się sami szczepią a nie próbują nam zabrać przedwcześnie rodziców w akcie depopulacji!!

https://youtu.be/jSuyMPft_TQ

 

 

Portret użytkownika Klips

Nawet u was powielanie tych

Nawet u was powielanie tych debilizmow? Manipulacja i bezmyslne zastraszanie?! Takie życiowe niewygodne tematy tu poruszacie niejednokrotnie a teraz powielacie takie debilizmy zamiast ludziom otwierać oczy. Jako media też macie w tym interes?

Strony

Skomentuj