Najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos poleci w kosmos swoją rakietą New Shepard

Kategorie: 

Źródło: Blue Origin

Miliarder Jeff Bezos ogłosił, że poleci w kosmos. 20 lipca odbędzie się start rakiety New Shepard firmy Blue Origin, która zabierze łącznie trzech turystów - założyciela Amazona, jego brata i zwycięzcę trwającej aukcji.

 

Turystyka kosmiczna coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzięki zażartej konkurencji między Jeffem Bezosem i Elonem Muskiem jesteśmy już praktycznie o krok od regularnych lotów w kosmos. Musk zamierzał zorganizować pierwszy cywilny lot w kosmos jeszcze przed końcem 2021 r., jednak właściciel SpaceX został właśnie "pokonany" przez Bezosa.

 

Właściciel firm Amazon i Blue Origin ogłosił, że 20 lipca poleci w kosmos. Rakieta New Shepard wyniesie kapsułę załogową na wysokość ponad 100 km, czyli powyżej umownej granicy między atmosferą Ziemi a przestrzenią kosmiczną. W tym 11-minutowym locie weźmie udział sam Jeff Bezos, a także jego brat Mark.

Trzecią osobą, która weźmie udział w locie suborbitalnym, będzie zwycięzca trwającej aukcji. Bierze w niej udział prawie 6 tys. osób z 143 państw świata. Bilet za turystyczny lot w kosmos wynosi obecnie 2,8 mln dolarów. Zwycięzca zostanie ogłoszony 12 czerwca.

 

Miliarderzy nieustannie rywalizują między sobą w zakresie m.in. powiększania swoich majątków i możliwości swoich firm kosmicznych. Z drugiej strony, rywalizacja ta przyspiesza rozwój technologii kosmicznych i powiększa chęć odkrywania kosmosu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wawa

Po piersze firnament to

Po piersze firnament to najpierw siatka elektromagnetycz która wyświetla hologram jaki chcą, po tem struktura żelowa, którą możesz znaleźsć na ziemi w postaci szklanych zielonkowatych kamieni po drugie przestań pokutować i cierpieć bo taki właśnie program Ci zapodali.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Jelyty już dawno "odleciały",

Jelyty już dawno "odleciały", a bezos powinien się dobrze przygotować do ostatniej drogi bo maszyna która wyśle w zaświaty wszystkich biorących udział w największym ludobójstwie i spisku przeciwko ludzkości już ruszyła, przywrócimy ludziom Prawo Naturalne a odpowiedzialni za zniewolenie i kolaboranci otrzymają najwyższy wymiar kary, przez powieszenie lub dekapitację, zgłaszam się do wykonywania tej "brudnej roboty" bo ktoś to musi robić a mój nick zobowiązuje Wink

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika siemaa

Zobacz sobie dawne monety

Zobacz sobie dawne monety polskie z 1825 roku 1 grosz, 5 groszy tam jest symbol masonow orzeł z dwoma głowami, czyli feniks ognisty lucyfer. Polecam przeczytać książkę dana browna - zaginiony symbol i brać to co tam napisane na wspak. Wszystko tam odwrócili na swój temat, kłamcy.

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Mylisz się w co najmniej 2

Mylisz się w co najmniej 2 sprawach: 1. Nie przywrócicie żadnego prawa naturalnego 2. Najwyższy wymiar kary tol nie dekapitacja. Wyjaśnienie: prawa naturalnego nie jest w stanie przywrócić żaden człowiek, póki tą rzeczywistością rządzi tzw. oskarżyciel, szatan czy antychryst. Natomiast co do kary: najwyższym wymiarem kary będzie wieczność w jeziorze ognia, jak mówi Pismo. Śmieszne, matołki-ateiści i tzw. agnostycy? Dla was pewnie tak. Dla mnie nie. A już z całą pewnością nie dla tych, którzy poniosą najwyższy wymiar kary.

Portret użytkownika Quark

Pomyśl przez chwilę ...

Pomyśl przez chwilę ... żyjesz sobie na ziemi , robisz co tam chcesz - boś tylko człowiek głupi a gdy umierasz , jakiś "Bóg" skazuje cię na nieskończenie długie ( a żyłeś np. tylko 95 lat ) cierpienie bo ... tak mu się podoba . To ma być "sprawiedliwość" i boskie "miłosierdzie" ?? Naprawdę w to wierzysz ? A wierzysz bo "coś tam" czy ze strachu przed tą karą ?

Portret użytkownika Wiertaranachazara

QUark na tym to polega ,ze

QUark na tym to polega ,ze nie mozesz robic sobie co chcesz bo Bog zalozyl prawa moralne , ktore daja Ci pelne bezpieczenstwo.

Jesli tego nie rozumiesz , to musisz poczekac kiedy bedzie wielki ucisk i klanianie sie posagowi bestii pod kara smierci.

Zobaczysz wtedy czy bedziesz taki jak dzis pewny siebie ,ze Ci sie nic nie stanie. A po smierci jeszcze dostaniesz drugiego strzala czyli unicestwienie na wiecznosc... a nie istniec to chyba najwieksza kara dla glupca ktory zalozyl ,ze Boga nie ma...

 

Portret użytkownika Marcin Rybarczyk

Kolego poczekaj tylko na mnie

Kolego poczekaj tylko na mnie! Z miłą chęcią będę asystował! Trzeba twardo powiedzieć BASTA! Tym zdemoralizowanym oszołomom co się bawią w Boga kosztem zwykłych ludzi! I jak najbardziej jestem za Gilotyna i toporkiem. Do wyboru w rzucie monetą.. 

Strony

Skomentuj