Najbogatsi ludzie staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, twierdzi izraelski profesor

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jaki jest najlepszy sposób na osiągnięcie długowieczności lub nawet nieśmiertelności? Profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie wypowiedział dość kontrowersyjne słowa na ten temat. Uważa on, że dzięki najnowszym technologiom oraz inżynierii genetycznej ludzie przejdą ewolucję, przez co staną się potężniejsi i będą żyć znacznie dłużej - mogą stać się nawet nieśmiertelni - lecz będzie to dotyczyć wyłącznie najbogatszych.

 

Izraelski profesor powiedział, że w ciągu 200 lat bogaci ludzie staną się cyborgami za sprawą stopniowego łączenia się człowieka z maszyną. Brzmi to niczym scenariusz dla filmu science fiction, lecz słowa te zostały wypowiedziane całkiem poważnie. Jego zdaniem ludzkość rozwinie się do tego stopnia, że będzie mogła nawet pokonać śmierć.

 

Prace nad technikami zapewniającymi długowieczność oraz umieszczeniem ludzkiej świadomości w maszynie trwają już od dłuższego czasu. Przykładowo Dmitrij Itskow, rosyjski miliarder, chce osiągnąć nieśmiertelność stając się androidem. Nawet słynny naukowiec Stephen Hawking uważa, że jego projekt jest jak najbardziej wykonalny. Itskow chce tego dokonać w ciągu trzech następnych dekad - w 2045 roku będzie miał około 65 lat.

 

Profesor Yuval Noah Harari uważa że człowiek został już tak zaprogramowany, że gdy tylko dokona jakiegoś osiągnięcia, po pewnym czasie chce dokonać czegoś jeszcze większego. Nasze "wieczne niezadowolenie" ma napędzić ludzkość najpierw do osiągnięcia długowieczności, a z czasem również nieśmiertelności. Ostatecznie, zdaniem profesora, przyszli ludzie będą tak bardzo różnić się od dzisiejszego człowieka, jak dzisiejsi ludzie od małp.

"Bóg jest niezwykle ważny, ponieważ bez religijnych mitów nie można utworzyć społeczeństwa. Religia jest najważniejszym wynalazkiem ludzkości. Tak długo jak ludzie wierzyli w swoją przynależność do tych bogów, tak długo mogą być kontrolowani. Jednak to co widzimy w ciągu ostatnich kilku stuleci to fakt, że ludzie stają się coraz potężniejsi i nie potrzebują już kul (chodzi o przyrząd rehabilitacyjny) od Boga. Teraz mówimy że nie potrzebujemy Boga, tylko technologii" - powiedział profesor Yuval Noah Harari.

Swoją wypowiedź kontynuował stwierdzeniem, że najbardziej interesującym miejscem na świecie, z perspektywy religii, nie jest wcale Bliski Wschód a Dolina Krzemowa - region w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia, gdzie opracowywana jest "technoreligia". Tamtejsi naukowcy i specjaliści uważają, że nawet śmierć jest jest tylko problemem, który można rozwiązać właśnie za pomocą technologii.

 

Izraelski profesor dodał jednak, że ta cała zbawienna technologia, która zamieni nas w cyborgi i da nam nieśmiertelność, nie będzie dostępna dla wszystkich. Tylko najbogatsi dostąpią tego zaszczytu, natomiast ludzie biedniejsi zostaną skazani na śmierć - odejdą z tego świata niczym gatunek zwierząt zagrożony wyginięciem. Jest to oczywiście bardzo odległa przyszłość, lecz kto wie co przyniesie nam czas i nieustannie rozwijająca się technologia?

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/najbogatsi-ludzie-swiata-stana-sie-cyborgami-beda-zyc-wiecznie-twierdzi-izraelski-profesor

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika profesor pii bziuuu

Profesor chyba nie pomyślał

Profesor chyba nie pomyślał jak ci bogaci będą żyć (i to jeszcze "wiecznie") bez tyrających na nich biedaków. Jeśli biedacy wymrą i zostanie garstka bogaczy- cyborgów to czy będą to nadal bogacze, czy grupka samotnych nieszczęśników?

Portret użytkownika rafiuli

Jedno nie ulega wątpliwości,

Jedno nie ulega wątpliwości, a mianowicie fakt powolnego głupienia społeczeństw. Bez wątpienia ma na to wpływ rodzina, wychowanie, edukacja i społeczeństwo uwarunkowywane przez tzw. "elity" w kierunku walki o rzeczy bezwartościowe i pozostawieniu własnego rozwoju i rozwoju umysłu w brudnych, parszywych łapach polityków, kaznodzieji, księży i nawet naukowców będących na usługach tych "elit"...
Przychodzi mi do głowy parę rozwiązań, które już dosyć dawno wymyślili ludzie, a teraz coraz mniej się tym przejmują co nie dziwi w konfrontacji z postępującą głupota. Polecam książki Orwella "Rok 1984", Haxleya "Nowy nieznany Świat" i de Mello "Przebudzenie". Polecam też film "Idiokracja", w którym tak niesamowicie wiele jest zbieżności z naszą rzeczywistością. Nie wydaje się utopią dominacja elit finansowych biorąc pod uwagę fakt, że już dzisiaj 1-2% populacji ziemi posiada we władaniu ponad 40% jej zasobów. Problem polega na tym, że to nie ludzie mądrzy lecz cwani i bezwzględnie. Zostało nawet udowodnione, że najlepsi maklerzy giełdowi podobnie jak i biznesmeni mają defekt genetyczny powodujący ich wyjątkową brutalność i bezduszność w interesach. Marny nasz koniec jeśli ludzie nie zaczną dążyć do ŚWIADOMOŚCI i dzięki temu mądrze zamiast idiocieć... 
Pozdrawiam i życzę Świadomości Wink

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Skoro najbogatsi dopiero w

Skoro najbogatsi dopiero w przyszłości będą mogli "kupić" sobie nieśmiertelność to ja mam proste pytanie: czy w ostatnich 60-70 latach słyszał/czytał ktoś o śmierci kogoś z rodziny Rockefellerów, Rotszildów itp. bilionerów stanowiących ścisłe grono rządzącej światem "z tylnego siedzenie" Grupy NWO czy jak kto woli - Grupy Bilderberg...? Bo ja nie pamiętam takiego przypadku - jakby już byli nieśmiertelni!!

Portret użytkownika 44

'Najbogatsi' - bo kontrolują

'Najbogatsi' - bo kontrolują drukarki, a ty goju spróbuj coś druknąć to pójdziesz siedzieć. I tu jest klin.
Terminator... Rotszyldator, Rockefellerator, Warburgator i inni 'najbogatsi' podstępem, masowymi morderstwami i drukarkami $$.
Obyście na rdzę szczezli międzynarodowi naziści w myckach.

Portret użytkownika bullik

sciema dla pospulstwa.. bo

sciema dla pospulstwa.. bo cialo ludzkie jest idelanym mechanizmem ktore ma zdolnosc do samoregerneracji i dlugiego zycia, tylko wystarczy odblokowac DNA nad czym oni pracuja jesli juz dla elit nie opracowali..
dla czlowieka niezbedna do zycia jest wit.C i nasz kod genetyczny zawiera sekwencje ktora daje zdolnosc do samowytwarzania tej witaminy, tylko jest ten kod nieaktywny (dziwna ewolucja..) tak samo jak komorki sie odnawiaja nie doprawadzajac do starzenia organizmu az zegar w DNA to starzenie "nakaze" wiec to wszystko jesli jest jakos sterowane, to mozna zmienic, tylko kwestia czaasu kiedy..
zadne przenoszenie swiadomosci do komputerow - wyobrazacie sobie spedzic zycie zamknietym w akwarium prezd telewizorem? bo tak by to wygladalo

Portret użytkownika Piotr1987

Coś mi się wydaje że nie

Coś mi się wydaje że nie długo Pan Bóg pokarze czym jest stawianie się w roli jego samego. Świat przewraca się do góry nogami. Jedno zabójstwo homoseksualizm wyzysk i przde wszystkim codzienny FAŁSZ. Natura się za sprawą Boga odzywa...wulkany wybuchają powodzie.... wszędzie anomalie pogodowe...wiadomo że możni tego świata posiadają już różne technologie geoinżynierii ale ostatnio coś zbyt intensywnie kula ziemska mówi że jednak cos jest nie tak..jakiś okres w naszych dziejach się pomału kończy. A idąc dalej tą drogą postępu cywilizacyjnego tak czy inaczej skazani jesteśmy na zagładę...Jestem katolikiem i uważam że czas na który wszyscy wyczekujemy nie jest już tak odległy jakby się wydawało. Jest to także związane z trzecią wojną światową która już powoli staje się realna. Zdaje się że prawdziwy król tego świata jest bardzo blisko. Uważam że kiedy całe narody opowiadają się za homoseksualizmem i kiedy człowiek sądzi że wszystko mu wolno a etyka jest dla idiotów to najwyższy czas na powrót Zbawiciela. Takiego spustoszenia jak dziś na świecie ta kula ziemska niestety nie pamięta. Owszem bywały różne tragedie plagi itp ale nigdy dotąd nie było tego wszystkiego na raz i nigdy nie było to do tego stopnia widoczne. Świat jest do cna zgnity i to trzeba otwarcie przyznać. Bóg ukarze nas tym co sami sobie naprodukowaliśmy. Kwiat światowej inteligencji zrobi niedlugo dyskoteke wszechczasów a kto ją przeżyje napewno bedzie juz miał szacunek do życia podarowanego przez Boga. Pozdrawiam

Strony

Skomentuj