Najbogatsi Amerykanie zwiększyli swój majątek podczas pandemii o 4,5 biliona dolarów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najbogatsi ludzie świata nieustannie powiększają swoje majątki, jednak podczas pandemii dorobili się ogromnych pieniędzy. Okazuje się, że w 2020 roku 400 najbogatszych Amerykanów zarobiło 4,5 biliona dolarów, co stanowi wzrost aż o 40%.

 

Wybuch pandemii poważnie zaszkodził gospodarkom większości państw świata. W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w innych krajach, mnóstwo osób straciło pracę i przeżywało kryzys finansowy. Tego samego nie można jednak powiedzieć o milionerach i miliarderach, którzy wykorzystali sytuację, aby powiększyć majątek.

 

Z najnowszego zestawienia magazynu Forbes, dotyczącego najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych wynika, że 400 najbogatszych Amerykanów powiększyło swój majątek w pandemicznym 2020 roku o 4,5 biliona dolarów, co stanowi wzrost o 40%. Jeff Bezos czwarty rok z rzędu był najbogatszym Amerykaninem z majątkiem netto 201 miliardów dolarów. Tuż za nim znaleźli się Elon Musk (190,5 mld dolarów) i Mark Zuckerberg (134,5 mld dolarów).

Co więcej, na liście 400 najbogatszych Amerykanów pojawiły się aż 44 nowe nazwiska. Wśród nich jest m.in. Melinda Gates, która stała się miliarderką już w dniu ogłoszenia rozwodu z Billem Gatesem. Na liście pojawił się też Noubar Afeyan, który dorobił się fortuny jako prezes Moderny - firmy, która stworzyła szczepionkę przeciw COVID-19.

 

W pandemicznym 2020 roku również bogacze początkowo ponosili straty, jednak w bardzo szybkim tempie odrobili je z nawiązką. Tymczasem najbiedniejsi, jak wynika z raportu Oxfam, mogą potrzebować ponad 10 lat, aby odrobić straty.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

autor: wodzu (2021-10-03 12

autor: wodzu (2021-10-03 12:47)

Najpierw trzeba w społeczeństwie zaszczepić idee ze to fikcja jak w filmie ,, Incepcja ,,
Potem społeczeństwo myśli że wszystkie inne fakty ? to tylko głupia teoria spiskowa dla miłośników S-F ?
nawet tu osoby o odmiennych poglądach , będą inwigilowane i w pewien sposób likwidowane z życia społecznego ?
jedynym dowodem moich tez ? jest powstanie III Rzeszy , Głupi i naiwny naród Niemiecki uwierzył w idee lepszego świata ? teraz robi się to samo bez udziału haniebnych proporców , ale tak czy tak poczet sztandarowy trzeba kiedyś wyprowadzić ? i to już się dzieje w Australii w formie eksperymentu
Nic dodać ?

Portret użytkownika dominikq

polska 38 mln ludzi minus

polska 38 mln ludzi minus scierwa 600 tys do 700 tys, usa 315 mln ludzi chyba dla 40 mln amerykanów pracujacych wydac 100 dolarow w miesiacu na cos niepotrzebnego procz rachunkow jedzenia ubran to majatek luksusowy wydatek amerykanskie spoleczenstwo jest biedne,

Portret użytkownika Maryjan_66

Bo niewielu wie czym jest

Bo niewielu wie czym jest prawdziwe bogactwo. Najbogatszym narodem stanie sie ten, w którym decydentów nie da się przekupić za żadną sumę. A teraz jest ku temu dobry czas, bo największy bandyta - demokrata jest w rozsypce, nowy się jeszcze nie wyłonił, niemniej kolejka kandydatów jest długa. Tymczasem nikomu nie będzie śpieszno do bandyckiego przejęcia całego narodu bo gdy król umiera, reszta zajęta jest walką o jego tron. Chcecie bogactwa - promujcie na stanowiska decyzyje ludzi nieprzekupnych, nawet jeśli nie po drodze wam z ich poglądami. Co mi po milionie, lub dzisięciu milionach jeśli za jedną ani drugą sumę nie kupie sobie względów kobiety której pragnę? Który ze mnie jest wtedy bogatszy? Ta kobieta jest bogatsza ode mnie dwoje razem wziętych.
Majątek im się powiększył bo 3/4 zostało dodrukowane w pieniądzu i papierach dłużnych a pozostała część z przejęcia rynku upadłych, mniejszych firm i 'państwowych' kontraktów.
Spotkałem ludzi majętnych, którzy i tak myślą jak nędzarze, i na odwrót.

Portret użytkownika kolo21

A ile nasi pseudo medycy na

A ile nasi pseudo medycy na tym zarobili? Bo od 2 lat widze coraz to wiecej domów budowanych na przedmieściach i więcej nowych aut. Stare graty znikły z ulic teraz króluję BMW SUV za sto parę patoli. Ile krwi maja na rękach przez nie lecznie? Sam mam zapalenie oskrzeli a konował w teleporadzie wysyłał mnie na test i szczepienia. A gdy to zrbie to on dopiero zapiszę mi antybiotyk. Wiedziałem ze tak będzie. Będziemy na nich płacić a oni nie bedą nas leczyć. Czyli haracz. Tak nienawidze ich z całego serca.

kolo21

Portret użytkownika Piętaa

To wychodzi na to że w Polsce

To wychodzi na to że w Polsce w każdym mieście jest osiedle doktorów i ordynatorów szkoda że żadnego nie znam ale znam wszystkie Amerykańskie firmy które przyjechały do Polski tylko z logiem na czole.

 

Łatwo się domyślić czemu bijesz do lekarzy nie dziwię się wiertarce że was tu tak "lubi"

Portret użytkownika ​euklides

Pamiętajcie państwowa służba

Pamiętajcie państwowa służba zdrowia jest tania. Państwowy lekarz robi nie dla zysku. Państwowa służba zdrowia jest przystępna i nie ma wcale kilkunastoletnich kolejek do pilnych zabiegów. Państwowcy chętnie udzielają pomocy, nie to co prywaciarze.

Portret użytkownika Karolina

Faktycznie!!!! Wysyp tego na

Faktycznie!!!! Wysyp tego na ulicach, nowe luksusowe samochody, jak za granicą a człowiek sponiewierany przez ostatnie dwa lata nie kojarzy już, nie zwraca uwagi, a przecież kto i jak mógł się dorobić kasy na lokdałnach ?!!!! JPRDL !  Myślałam, ze te nowe osiedla to dla przybyszów z gór golan, a to dla lokalnych łowcy skór...... ale wiecie,że według przewidywań ze strony deagel ( zniknęło to 2 lata temu) w PL ma być w 2025, 33 milionów Polaków, wiec te osiedla dla kogo? Krew na rękach maja i jak zwykle sprowadza się to do oczywistej refleksji, ilu psychopatów jest wśród nas, a nie wśród tzw " elity" i to, że to nie "elita" jest problemem tylo " zwykli" ludzie, "łowcy skór" dnia codziennego, ktorzy zrobią wszystko dla kasy, byle znaleść sie w tym 1%,  nawet ci co drą jape " załóż maskę" " halo policja, widze człowieka bez maski" należą do nich, maja ten sam profil psychologiczny, charakteryzuje ich pogarda, nienawiść wobec drugiego człowieka, konformizm, oportunizm najciemniejsze strony natury ludzkiej. To już nie ludzie. Ludzie! 
 

Portret użytkownika ​euklides

Dlatego móię wprowadzić

Dlatego móię wprowadzić podatek napoleoński JAKO JEDYNY. Wtedy jak ktoś ma skromny domek to nawet wyżebrze na opłatę, ale rozłożyłoby to cudownie wszelkich patusów trzymających po kilkanaście mieszkań jak świętej pamięci Adamowicz.

Portret użytkownika Quark

Przecież już płacimy ten

Przecież już płacimy ten podatek dochodowy a najniżej zarabiający , są od niego zwolnieni - nie zauważyłeś tego ? Sęk w tym , że cwaniaki deklarują brak dochodów i w ten sposób bogacze owego podatku nie płacą . Zatem lepszy byłby podatek od obrotu , bo wtedy przedsiębiorcy go nie unikną a dla kosumentów pozostawić dochodowy . Ogólnie rzecz biorąc podatki trzeba obniżyć , wtedy zmniejszy się odsetek tych co próbują go uniknąć bo nie będą mieli motywacji i wpływy do budrzetu wrosną .

Portret użytkownika ​euklides

Podatek dochodowy nie ma nic

Podatek dochodowy nie ma nic wspólnego z zamożnością. Jak ktoś wychodzi z biedy albo z długów to nawet jak zarabia 20 tys. na miesiąć to może przez kilka lat klepać biedę. Cwaniakami są ci, którzy ludzi z owoców ich pracy okradają. Podatek dochodowy to najbardziej niemoralny haracz jaki można sobie wyobrazić.

Portret użytkownika Namaste

Zatem lepszy byłby podatek od

Zatem lepszy byłby podatek od obrotu 

Tyle że obrót to  wszystkie wpływy ze sprzedaży towarów i usług, pomniejszone o kwotę należnego podatku dochodowego. Więc z czego tu jeszcze miałby być ten podatek? Być może chodzi Ci o przychód. Podatek od przychodu płaci się będąc na ryczałcie, ale ogólnie podatek od przychodu dla wszystkich to bardzo głupi pomysł. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj