Nagły wzrost ilości zachorowań na raka w Ameryce Południowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Sao Paulo odbyła się ostatnio konferencja onkologiczna. Lekarze zastanawiali się jak zrozumiec nagły wzrost ilości zachorowań na raka zaobserwowany na całym kontynencie Ameryki Południowej. Faktem jest, że rak stał się plagą, niedawno z powodu nowotwora zmarł Chugo Chavez, prezydent Wenezueli. Problemy tego rodzaju miała też Pani Prezydent Argentyny, Cristina Fernandez de Kirchner. Skoro dotyka to władców to tym bardziej poddanych.

 

Według wyników badań opublikowanych w brytyjskim czasopiśmie The Lancet Oncology, w Ameryce Łacińskiej, na każde 22 przypadki zachorowania na raka, przypada około 13 zgonów. To dużo w porównaniu z około 13 zgonami na każde 37 przypadków zachorowań w USA i na każde 30 przypadków w Europie. W rzeczywistości, w regionie Ameryki Łacińskiej umiera połowa osób chorych na raka, a prognozy zakładają, że do 2030 roku w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, na choroby nowotworowe zachoruje 1,7 mln osób, a umrze ponad 1 mln pacjentów.


Ameryka Łacińska traci ponad milion osób każdego roku. W chwili obecnej w regionie na raka choruje 1,2 mln osób, co stanowi 10% całkowitej zachorowalności na raka na całym świecie. Warto podkreślić, że z tych 1,2 mln chorych na raka w Ameryce Łacinskiej, 60% stanowią chorzy z dwóch krajów: Meksyku i Brazylii, które to kraje uznawane są za ekonomiczne lokomotywy regionu. Naukowcy uważają, że ​​te niekorzystne dane statystyczne mają kilka przyczyn. Podstawowym problemem jest niska wykrywalność raka na wczesnym etapie rozwoju, gdy pacjent ma większe szanse na przeżycie. Ze względu na fakt, że na walkę z rakiem przeznacza się tam niewiele środków finansowych, zaawansowane technologie diagnostyczne nie są dostępne dla większości Latynosów.

 

Warto też zastanowić się nad przyczynami raka. Nagły wzrost ilości zachorowań na choroby onkologiczne musi być związany z  czynnikami takimi jak zanieczyszczenie środowiska poprzez stosowanie chemii. Stosowanie plastików, spożywanie byle czego, byle taniej bez zwracania uwagi na to czy nie je się organizmó zmodyfikowanych genetycznie. Poza tym do wzrostu zachorowań przyczyniły się testy jądrowe i katastrofy nuklearne w Czernobylu i w Fukushimie. Jednak skażenie w tym wypadku powinno dotyczyć głównie półkuli północnej. Czynnik powodujacy wzrost zachorowań na raka u latynosów może być zatem zupełnie inny.

  

Wiadomość pochodzi z portalu tylkomedycyna.pl

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ariel

Niedlugo wszyscy będziemy

Niedlugo wszyscy będziemy jedli i pili Randapa w takich ilościach, że to co się dzieje teraz to będzie pikuś.
 
Czy ktokolwiek z Was myślał, że ziarna (kukurydzy, przenicy etc) są jakoś specjalnie myte przed dalszą obróbką? A wiecie, że Randap stracił przywilej bycia "biodegradalnym"? Niech żyje GMO w dwupaku z pestycydami a my razem z nimi.

Portret użytkownika Dr Piotr

Może starają się teraz

Może starają się teraz zamaskować i "rozmydlić" temat śmierci Chaveza i częstują czymś raduioaktywnym ludność tych krajów, Ciekawe czy robiono jakieś szersze pomiary radioaktywności wody, gleby i żywności itd.
A swoją drogą, to w Meksyk jest światowym producentem witaminy B-17 i są tam kliniki leczące raka w oparciu o naturalne terapie...co za ironia losu.

Portret użytkownika Czelsi

Witam. Nowotwór staję się

Witam. Nowotwór staję się taką samą chorobą jak katar czy kaszel. W tamtym roku na nowotwór zmarł mojej żony ojciec, po dwóch tygodniach nagle jej siostra (zero objawów, zero szans, nowotwór rozwijał się po cichu) 2 tygodnie temu wykryto nowotwór u jej matki, tydzień temu operacja i czekamy co dalej. Nigdy wcześniej żadnych przypadków nowotworów w jej rodzinie, w mojej jeden. Życie to rosyjska ruletka. Dzisiaj cieszysz się życiem, rodzinną atmosferą a jutro idziesz do piachu.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Emma

97% wszelkich chorób - to

97% wszelkich chorób - to skutki nafaszerowanych chemią produktôw spożywczych,tylko 3 % dotyczy innych powodów np.genetycznych.
Pożywienie i woda...to dwie sprawy na które należy zwracać bacznie uwagę,co za tym idzie ...zmienić nawyki,jeść mniej ale za to produkty nieprzetworzone,możliwie ekologiczne,jak najmniej cukrów,pieczywa białego.Nie dajmy się! Proszę !

Strony

Skomentuj