Nagły atak zimy w Afryce Północnej

Kategorie: 

Źródło: media marokańskie

Na północy Afryki spadł śnieg. Biały puch pokrył miasta i wsie między innymi Maroka i Algierii. W niektórych miejscach pogoda była tak dolegliwa, że doszło do paraliżu komunikacyjnego z powodu nieprzejezdności dróg. W celu poradzenia sobie z tą sytuacją na drogach pojawiły się dawno niewidziane pługi śnieżne.  

 

Pogoda bardzo zaskoczyła również Algierczyków.  Śnieg pojawia się czasami na północy kraju, ale teraz spadł daleko na południe.  Ośnieżone palmy to zdecydowanie rzadki widok. Meteorolodzy uspokajają, że dodatnie temperatury, jakie są spodziewane w tym rejonie świata spowodują, że śnieg nie ma szans pozostania na dłużej.

Poszukując przyczyn takiego ataku zimy w Aryce Północnej trzeba wskazać na zjawiska pogodowe na Atlantyku a konkretnie na cyklon, który przyniósł te opady.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Wojox

Ale ja nigdy rano nie spałem,

Ale ja nigdy rano nie spałem, bo pracuję na powietrzu. Słońce ma z rana taki blask że dziś kilka samolocików zamgliło "ogniem krzyżowym chemtrialowym. Po południu już normalnie świeciło. Ale dziś z rana czułem się wręcz dziwnie, był taki niesamowity blask. Jak ktoś ciągle widzi to samo i ma normalnie to z nim jest nienormalnie. Jest cos takiego jak intuicja a ta rzadko zawodzi....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Venture

Bo gdy smacznie spałeś w

Bo gdy smacznie spałeś w nocy, przylecieli obcy z innego układu i wymienili pobliską gwiazdę na nowszy model. Ostatnio były skargi Ziemian na zbyt małą aktywność słoneczną, wtórowała też im druga część populacji, która chciała fajerwerków.

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Do tego wszystkiego można

Do tego wszystkiego można jeszcze dorzucić opryski chemiczne. W prognozie pogody pokazują, że powinno świecić słońce, lub przynajmniej przejaśniać się. Tymczasem ja słońca nie widzę, a znajdujemy się centralnie w strefie rozległego wyżu. Z reguły to pamiętam zasadę, jak jest wyż to świeci słońce a tu nic. Sorki, że nie na temat, ale już trochę mnie irytuje ta depresyjna pogoda.

Portret użytkownika szaman

Pierwszą oznaką zmian, będzie

Pierwszą oznaką zmian, będzie przyrost pokrywy lodowej na biegunach i chłodne lata. Na półkuli południowej to się już dzieje i naukowcy gimnastykują się, żeby wyjaśnić przyrost lodu wokół Antarktydy. Oczywiście na siłę trzymają się swoich ustalonych wersji. ALE NIE NA DŁUGO.

Portret użytkownika queen

szaman napisał: Pierwszą

szaman wrote:

Pierwszą oznaką zmian, będzie przyrost pokrywy lodowej na biegunach i chłodne lata. Na półkuli południowej to się już dzieje i naukowcy gimnastykują się, żeby wyjaśnić przyrost lodu wokół Antarktydy. Oczywiście na siłę trzymają się swoich ustalonych wersji. ALE NIE NA DŁUGO.

 
 
Szaman co masz na myśli pisząc to? czyzbys miał na myśli grudzien tego roku?
 moja niezawodna nigdy intuicja podpowiada mi ze cos sie szykuje.. teraz jest tak dziwnie czuc w powietrzu ze cos nastapi ... wiesz cos na ten temat o czy m my niewiemy?:)

Strony

Skomentuj