Nagłe wzmożenie aktywności kamczackich wulkanów

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na Półwyspie Kamczatka doszło ostatnio  w krótkim czasie do dwóch potężnych erupcji wulkanicznych. Dwa stratowulkany, Siwelucz i Bezimienny, przeszły nagle do fazy aktywności emitując chmury pyłu i gazów sięgające ponad 12 km.

Wulkan Siwelucz wybuchł 14 czerwca. Pióropusz pyłu osiągnął ponad 12 km, co wiązało się też z ogłoszeniem czerwonego alarmu dla lotnictwa. Chmura przemieszcza się w kierunku północno-zachodnim i rozciąga się już na 96 km od krateru. 

Istnieje możliwośc opadów popiołu w oddalonym o 85 km mieście Ust-Kamczacki. Wulkan Siwelucz pozostaje aktywny od 1980 roku. Stożek tego stratowulkanu sięga do wysokości 3283 metrów. 

Bardzo aktywny stał się również wulkan Bezimienny, znajdujący się mniej więcej 90 km od Siwelucza. Wybuchł dwa dni po nim i również posłał pióropusz pyłu na ponad 12 km w górę. Była to najsilniejsza erupcja Bezimiennego od 2012 roku. 

 

Wulkan Bezimienny jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. W 1955 r., po raz pierwszy w historii, rozpoczął ponownie swoją aktywność, a po sześciu miesiącach doszło do katastrofalnej erupcji, a łączna objętość emisji wulkanicznych wyniosła wtedy ponad 3 kilometry sześcienne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Niebiosa ześlą wybuchy

Niebiosa ześlą wybuchy wulkanów i się zacznie ! Trzeba się modlić za Polskę żebyśmy zostali wywyższeni w potędze i świętośąci jak już potęgi masońskie upadną ! 

"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje." (Dzienniczek. 1732)

Dr Stanisław Krajski - Masoneria a Fatima - 100-lecie objawień

https://www.youtube.com/watch?v=aGzOQ-qRDP8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Q090090

Niebiosa ześlą wybuchy

Niebiosa ześlą wybuchy wulkanów i się zacznie ! Trzeba się modlić za Polskę żebyśmy zostali wywyższeni w potędze i świętośąci jak już potęgi masońskie upadną ! 

magister, korzystam z okazji i przypominam o zakładzie - zasłaniasz twarz kartką z napisem "JEZU UFAM TOBIE", a ja z całej siły kopie ciebie w pysk, możesz się w tym czasie modlić dowoli, (w końcu twój pan nie powinniem mieć żadnych problemów z powstrzymaniem mojego uderzenia)

Portret użytkownika Jimmi

Nie powinien dlatego jakimś

Nie powinien dlatego jakimś trafem ja tam jestem i w momencie kiedy probujesz swoją malutką nozką coś ugrać ja ci ją łamie a na koniec szczam CI na morde tak że się w tym topisz, az w koncu zaczynasz sie pluskac, na koniec wisienka na torcie w postaci mojego psa ktory szybkim ruchem osrał Ci ryj. Mysle ze dobry układ. Gosc zdejmie kartke z twarzy i zobaczy cie osranego i oszczanego. Pan Bog nie ruchliwy ale sprawiedliwy cioto Język

Skomentuj