Nagle wprowadzono nakaz pracy w maseczce i zakaz jedzenia jeśli nie ma się własnego gabinetu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niepostrzeżenie, pod osłoną nocy, polski rząd przygotował swoje nowe rozporządzenie, którym nakazano wszystkim noszenie masek w miejscu pracy. Co więcej de facto zakazano też spożywania jakichkolwiek posiłków, o ile ktoś nie pracuje sam.

W praktyce nowe przepisy oznaczają, że w każdym miejscu pracy będzie musiał zakrywać usta i nos. Będzie to trzeba robić nie tylko w pokoju, w którym siedzi więcej niż jedna osoba, ale także w otwartej przestrzeni typu open space i to bez względu na zachowanie tak zwanego dystansu społecznego. Wygląda na to, że nowe restrykcje będą obowiązywały również w kuchni i pracowej w stołówce.

 

Właśnie w kontekście posiłków nowe brzmienie rozporządzenia wydaje się szczególnie kuriozalne. Zgodnie z rozporządzeniem w zakładowej stołówce spożywanie posiłków musiałoby się odbywać pojedynczo. Niemożliwe jest także zjedzenie kanapki przy biurku, chyba, że pracujemy sami w pokoju. Szokujące nowe prawo zostało wprowadzone w sobotę 28 listopada. 

Oprócz tego, po ośmiu miesiącach nękania Polaków nielegalnym nakazem zamaskowania, wreszcie stało się to legalne. Rząd opublikował tak zwaną ustawę covidową - Dz.U. 2112. Tą samą, której nielegalnie nie publikował przez miesiąc podżegając policjantów do nielegalnego wręczania mandatów. Teraz wreszcie te łapanki niezamaskowanych będą miały podstawę prawną, chociaż niektórym komentatorom nadal wydaje się to sprzeczne z konstytucją. 

 

Ten akt prawny został opublikowany przed północą chwilę po wspomnianym rozporządzeniu wprowadzającym torturowanie ludzi w miejscu pracy zakazem oddychania. Tym samym niestety maseczki są obowiązkowe, a na przykład dentysta będzie mógł leczyć koronawirusa. A to tylko wierzchołek góry lodowej w tej ustawie. Teraz lekarze, jeśli będą chcieli, będą mogli bezkarnie pomagać rządowi w depopulacji. Nie będzie im grozić żadna odpowiedzialność karna za doprowadzenie do zgonu pacjenta - wystarczy, że powie, że robił wszystko walcząc z koronawirusem.

 

Ale to nie wszystko, ustawa covidowa wprowadza również możliwość odmówienia sprzedaży czegokolwiek osobie niezamaskowanej. W oczywisty sposób jest to przepis niekonstytucyjny bo wprowadzono tym samym segregację obywateli. Nie wyjaśniono jednak w ustawie czy osoby posiadające zaświadczenie zezwalające na niezakrywanie twarzy zostaną tym samym zmuszone do dzieleniem się informacji o swoich chorobach z panią ekspedientką. Być może ustawodawca przewiduje, że tacy ludzie będą musieli wzywać policję albo rezygnować z prywatnosci i informować sprzedawcę o swoim stanie zdrowia.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jarosław

Szokujące jest to, że poziom

Szokujące jest to, że poziom techniczny osób tego portalu dorównuje już w pełni szmatławcom i pseudodziennikarzom z głównego ścieku - literówki, błędy stylistyczne, logiczne i wiele innych. I niech nikt nie mówi że to nieistotne szczegóły. Jak ktoś mieniący się funkcją dziennikarza lub co gorsza administratora portalu informacyjnego nie potrafi się właściwie "wysłowić" i nie zna zasad języka polskiego, to niech wraca do szkoły, bo czytanie takich wypocin i zastanawianie sie co też autor miał na myśli mija się z celem.

Portret użytkownika Lol

Tutaj i merytorycznie i

Tutaj i merytorycznie i technicznie to dramat.

Jest jeszcze gorzej od kiedy zostali kupienia. Więcej reklam, newsy bez składu i ładu ale za to z szokującymi tytułami. 

 

Nie wiem czy to SEO czy co, ale dla mnie dno

Portret użytkownika Czesio i muchy

Pisałem to kiedyś i napisze

Pisałem to kiedyś i napisze teraz, będą tak długo wprowadzać ograniczenia i obostrzenia bo chcą sprawdzić w którym momencie ludzie wqrwią się tak że wyjdą na ulice na poważnie, a tam już będzie uzbrojone nowe zomo. Więc to nie koniec!

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Nie ZOMO, tylko Gestapo.

Nie ZOMO, tylko Gestapo.
ZOMO broniło Polaków przed warchołami wystruganymi ze styropianu i kremówek.
Jak widać za słabo broniło, bo warchoły wygrały i oddały Polskę parchom, i teraz od tej wolności i demokracji to się Polakom w dupach przeróciło. A dostaniemy jeszcze więcej wolności i demokracji, zgodnych z najwyższymi standardami demokratycznego państwa prawa (talmudycznego)...

Portret użytkownika euklides

Kmieciu umówmy się, PRL to

Kmieciu umówmy się, PRL to była zbieranina parchów z tak wybitnymi postaciami na czele jak Minc czy Berman. Konflikt nastąpił w tym zacnym gornie, bo Geremek, Kuroń czy Szechter Junior miał w pewnym momencie inną wizję koszernego raju.

Portret użytkownika Zefel

Jak sie tak czyta te

Jak sie tak czyta te komentarze to nożna dojść do wniosku że Wy Polacy to ogólnie cały czas jesteście przez tych Żydów wykorzystywani, manipulowani etc. Do tego wszyscy wokoło Was pobili Niemcy, Rusi, Ukraińcy nawet Czesi. Wszyscy chcą Wam zabrać waszą wolność tylko gdzie ja macie skoro Polskie prawo jest najbardziej restrykcyjne z wszystkich waszych sąsiadów i nawet piwka na ławce nie możecie sobie wypić. Radzi wami ksiądz z Watykanu i uznajecie że to wasze dziedzictwo. Takie hasło by pasowało "Mamy sie najgorzej i nikomu nie pozwolimy tego zmienić!" Mam nadzieję że Księstwo Cieszyńskie i Śląsk wyzwoli sie spod Polskiej administracji. 

Portret użytkownika Quark

To nie szczepienia za to

To nie szczepienia za to odpowiadają tylko wszelkie udogodnienia cywilizacyjne . Im mniej trzeba główkować i kombinować bo żyje się łatwo i lekko tym mniej mózg ma pracy i powodów do tworzenia nowych połączeń neuronalnych bo wszystko jest podane "na tacy" i nie trzeba się wysilać by osiagnąć jakiś cel. Wystarczy przyjrzeć się zwierzętom i porównać inteligencję dziko żyjących z tymi , które żyją wśród ludzi . Prosty przykład kot domowy i dziki (za oknem) ten dziki musi sobie radzić sam i potrafi zrobić to o czym ten domowy nawet nie pomyśli.

Strony

Skomentuj