Nagła wielka powódź na francuskim Lazurowym Wybrzeżu, nie żyje przynajmniej 16 osób

Kategorie: 

Źródło: twitter

Anomalne opady deszczu spowodowały nagłą powódź na południu Francji. Najgorzej było 3 października gdy w ciągu zaledwie 3 godzin w rejonie turystycznym Cote d'Azur, spadło 180 mm deszczu.

 

Według francuskich mediów na skutek wielkich opadów doszło do nagłego wezbrania, które zaskoczyło wielu mieszkańców i turystów. W sumie potwierdzono śmierć 16 osób, a kolejnych 15 jest zaginionych.

Źródło: twitter

Silne opady deszczu uderzyły również w alpejskim regionie Alps-Maritimes. Skumulowana woda spłynęła w dół zalewając między innymi znany kurort Cannes, gdzie spadło rekordowe 198 mm deszczu na metr kwadratowy. Opad tej wielkości to taka ilość wody, która spada tam zwykle w dwa miesiące, a nie w 3 godziny.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj