Nagła powódź w Brazylii pogrążyła pod wodą las deszczowy, tworząc niesamowite widoki

Kategorie: 

Źródło: SpliTSideZ na youtube.com

W następstwie intensywnych opadów deszczu w południowo-zachodniej Brazylii, szlak turystyczny ciągnący się przez las deszczowy znalazł się głęboko pod wodą. Ponieważ rzeka posiada krystalicznie czystą wodę, udało się nakręcić wyjątkowy film z „podwodnym światem”.

Materiał filmowy, który obecnie cieszy się dużą popularnością w sieci, został nakręcony na obszarze La Plata – olbrzymim estuarium, powstałym z ujść rzek Parany oraz Urugwaju, które należy do Prywatnego Rezerwatu Dziedzictwa Przyrodniczego.

 

Obszar jest poprzecinany krystalicznie czystymi rzekami, które przepływają przez lasy deszczowe. Zwykle odwiedzający mają możliwość wędrować po wytyczonych szlakach, jednak w wyniku intensywnych opadów deszczu na początku marca, stało się to niemożliwe.

 

Wysokie wody zalały las deszczowy, jednak nie uległ on zanieczyszczeniu. Zamiast tego krystalicznie czysta woda stworzyła zdumiewającą, podwodną krainę. Tego typu powodzie nie zdarzają się często, jednak nie jest to pierwszy raz. Warto także dodać, że efekt ten jest krótkotrwały, a woda bardzo szybko opada – zwykle w ciągu jednego dnia.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj