Nagła powódź na Barbadosie zmusiła ludzi do ewakuacji

Kategorie: 

Powódź na Barbadosie - zdjęcie agencyjne

Niektóre obszary na Barbadosie zostały silnie dotknięte przez ulewne deszcze jakie nawiedzają ten kraj. Wystosowano ostrzeżenie powodziowe w ramach którego do 18:00 wieczorem, mieszkańcy obszarów zagrożonych powodzią powinni podjąć niezbędne środki ostrożności.
 

Wielu mieszkańców zgłasza, że ich domy są zalane a oni sami potrzebują pomocy. Według Simona Alleyne z Wydziału Zarządzania Kryzysowego (DEM) kilka obszarów jest nadal szczególnie zagrożonych pojawieniem się nagłych opadów skutkujących szybkim podniesieniem poziomu wody.

[gmap zoom=9 |center=13.193887,-59.543198 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Rolnicy na Barbadosie ponieśli ogromne straty gdyż powodzie i ulewy uszkodziły ich zbiory. Tony cebuli, pomidorów, ogórków, arbuzów jest zniszczonych

 

Jedna dziesiąta zbiorów suszącej się już cebuli zostało stracone, pracownicy próbują cały czas zebrać co tylko jest możliwe gdyż obawiają się jeszcze większego deszczu. Zbiory trzciny cukrowej są wstrzymane całkowicie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prawda

Czy to naprawdę dni

Czy to naprawdę dni ostatnie?
2000 lat temu Jezus przepowiedział braki żywności jako jeden z elementów znaku zakończenia „systemu rzeczy”

 
"będą też wielkie trzęsienia ziemi, a w jednym miejscu po drugim zarazy i niedobory żywności; i będą straszne widoki, a z nieba wielkie znaki." (cyt. Biblia, Łukasza 21:11)

I rzeczywiście tak się dzieje, choć jak na ironię ziemia jest w stanie z nawiązką wykarmić ludzkość, w naukach rolniczych nastąpił niesłychany postęp, a dzięki szybkiemu i efektywnemu transportowi można by dostarczyć żywność do najdalszych zakątków ziemi. Tymczasem każdego dnia co piąty mieszkaniec świata chodzi spać głodny.


 

Skomentuj