Nagła erupcja wulkanu Manam, kolumna popiołu sięga 15 km

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wczoraj w godzinach porannych, doszło do kilku erupcji wulkanu Manam w Papui Nowej Gwinei. Aktywność tego żywiołu, trwa od 8 marca 2022 roku. Kolumna popiołu wulkanicznego, wzniosła się na wysokość 15,2 kilometra nad poziomem morza.

Władze zarządziły podniesienie alertu lotniczego do poziomu czerwonego. Obydwa kratery wulkanu są obecnie aktywne. Wyspa Manam, położona 13 km od północnego wybrzeża Papui Nowej Gwinei, jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanicznie regionów w kraju. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Aj_Em

Tłumaczenie przez translator:

Tłumaczenie przez translator:

" ...

Wulkan Yellowstone 2022: rozpoczyna się erupcja!

 

 

Yellowstone Volcano 2022 - pierwszy duży wyrzut magmy, który miał miejsce kilka dni temu, wskazuje, że zaczyna się erupcja. Najnowsze wiadomości na dziś i opinie ekspertów NOD są wymowne mówią, że ponad 70% miast na mapie USA może zostać zniszczonych.  

 

 

 

Narodowy Park Yellowstone. Piękne kaniony, wodospady, gejzery. Dziewiczy, ale czasem martwy las.

Idąc po scenie do wypełnionej wodą kaldery, od czasu do czasu ziemia wydaje huk, pojawiają się wstrząsy. Drewniana podłoga pęka dreszcz przebiega przez ciało.  

Link do całosci:

https://novosti-online.info/3349-yelloustonskiy-vulkan-izverzhenie-nachinaetsya.html

 

Portret użytkownika Aj_Em

Tłumaczone przez translator:

Tłumaczone przez translator:

" ...

Igor Kirillov, szef Sił Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej Sił Zbrojnych FR, podczas briefingu na temat wyników analizy dokumentów związanych z biologiczną działalnością wojskową USA na Ukrainie, opowiedział o kilku amerykańskich projektach, które zostały zrealizowane w zakresie biologii biologicznej. laboratoria na Ukrainie.

„Ministerstwo obrony Rosji kontynuuje badania materiałów dotyczących realizacji wojskowych programów biologicznych Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w bloku NATO na terytorium Ukrainy.

Informacje uzyskane z różnych źródeł potwierdzają wiodącą rolę Biura Redukcji Zagrożeń Obronnych Departamentu Obrony USA w finansowaniu i prowadzeniu biologicznych badań wojskowych na terytorium Ukrainy.

    Znane są szczegóły projektu UP-4, który był realizowany przy udziale laboratoriów w Kijowie, Charkowie i Odessie, a projektowany na okres do 2020 roku.

Jego celem było zbadanie możliwości rozprzestrzeniania się przez ptaki wędrowne szczególnie groźnych infekcji, w tym wysoce patogennej grypy H5N1, której śmiertelność dla ludzi sięga 50 procent, a także choroby Newcastle.

Ze względu na to, że Ukraina ma wyjątkowe położenie geograficzne, w którym krzyżują się transkontynentalne szlaki migracji, w ramach tego projektu zbadano 145 gatunków biologicznych.

Jednocześnie zidentyfikowano co najmniej dwa gatunki ptaków wędrownych, których trasy przebiegają głównie przez terytorium Rosji. Jednocześnie podsumowano informacje o szlakach migracyjnych przebiegających przez kraje Europy Wschodniej.

Ze wszystkich opracowanych w Stanach Zjednoczonych metod destabilizacji sytuacji epidemiologicznej, ta jest jedną z najbardziej lekkomyślnych i nieodpowiedzialnych, gdyż nie pozwala kontrolować dalszego rozwoju sytuacji. Potwierdza to przebieg pandemii nowej infekcji koronawirusem, której występowanie i charakterystyka budzi wiele pytań... "

Ciąg dalszy : https://rusvesna.su/news/1646919527

Skomentuj