Nadzwyczajne skupisko wielorybów w okolicy Sri Lanki, czy to zwiastun trzęsienia ziemi?

Kategorie: 

csmonitor.com

Ponad 100 kaszalotów zebrało się na morzu niedaleko miejscowości Kalpitiya na Sri Lance. Zgromadzenie wielorybów zaskoczyło miejscowych rybaków, którzy nigdy nie widzieli takiej ilości przedstawicieli jednego gatunku.

 

Pierwsze wieloryby pojawił się w okolicy w zeszłym tygodniu. Teraz ich liczba przekroczyła już 100 osobników. Nikt nie potrafi podać racjonalnego wytłumaczenia tego zjawiska a wiadomo, że wieloryby nie pływają w takich stadach.

 

Wśród interesujących hipotez jest i taka, że wieloryby są w stanie odbierać fale dźwiękowe i uderzenia fal generowanych przez podmorskie trzęsienia ziemi. Niewykluczone, że zwierzęta zebrały się w bezpiecznej okolicy, wyczuwając nadejście wstrząsów.

 

Podczas ostatniego alarmu przed tsunami, jaki miał miejsce w basenie Oceanu Indyjskiego wielu świadków twierdziło, że wszystkie gatunki waleni, jakie były widoczne z pokładów statków w obrębie całego oceanu uciekły nagle w ciągu 5 minut od trzęsienia ziemi o magnitudzie 8.6 stopni, do jakiego doszło w okolicy Indonezji.

 

Czy to wystarczający dowód, aby traktować wieloryby jak kanarki w kopalniach? Te inteligentne ssaki morskie mogą nas jeszcze nie raz zaskoczyć a ich wiedza o dynamice zjawisk sejsmicznych może znacznie przekraczać ta, którą posiedliśmy dzięki naszej nowoczesnej nauce.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

Nie wie ktos przypadkiem skad

Nie wie ktos przypadkiem skad sie wzial sutek u wieloryba?jest on tak niesamowicie skonstruowany ze niemowlak moze sszc jak glupi oczywiscie pod woda i sie nie utopi - a wiec gdyby mial powstac droga ewolucji to nie byloby wielorybow gdyz by sie po prostu juz dawno potopily. taki sutek moze byc od razu gotowy albo nie byc w ogole - wiadomo jednak ze wieloryby tak jak delfiny kiedys zyly na ladzie a zatem skad te ich dziwne sutki sie wziely?kto wie, moze dyzurni forumowi teolodzy cos wiecej akurat tutaj wiedza Smile

 

Portret użytkownika iness

I ja wczoraj w połowie dnia

I ja wczoraj w połowie dnia nagle, bez powodu, stałam sie strasznie rozdrażniona i podenerwowana - aż się dziwiłam sama sobie,  bo normalnie tak nie mam, wiec co rozdrażnienie było irracjonalne... czułam też nagłe piszczenie w uszach i ciśnienie w głowie- też coś niezwykłego w moim przypadku...

Strony

Skomentuj