Nadzwyczajne opady śniegu nawiedziły Majorkę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Opady śniegu i silne podmuchy wiatry przyniosły chaos na hiszpańskiej wakacyjnej wyspie Majorce. Burza Juliette spustoszyła duże części kraju i spowodowała przerwy w dostawie prądu i zablokowanie dróg, a topniejący śnieg utworzył potoki wody. Na Balearach odnotowano też fale o wysokości ponad 8 m.

 

Pomimo łagodnych zim na śródziemnomorskiej wyspie, sztorm Juliette spowodował, że górskie obszary Majorki zostały pokryte śniegiem, a na niektóre części wyspy spadło nawet metr śniegu w ciągu zaledwie 24 godzin.

 

Temperatury spadły do ​​-2 ° C , a śnieg spadł aż do poziomu morza po raz pierwszy od 2012 roku. Według Rubena del Campo, rzecznika hiszpańskiego krajowego biura pogodowego AEMET, był to „niezwykły opad śniegu”.

W Palma de Mallorca, stolicy wyspy, odnotowano kilka osunięć ziemi, a także 8-metrowe zapadlisko na głównej alei w mieście. Oprócz opadów śniegu odnotowano również silny wiatr w porywach dochodzący do 117 km/h, a także obfite opady deszczu przekraczające 100 mm w kilku częściach wyspy.

 

Podczas gdy obfite opady deszczu są powszechne na Majorce w miesiącach jesiennych i zimowych, obfite opady śniegu są rzadkim zjawiskiem. Tymczasem w północnej prowincji Guadalajara temperatury spadły do ​​-16°C , powodując opady śniegu w innych miastach, takich jak San Sebastian i Barcelona. Dla Barcelony były to najbardziej intensywne opady śniegu od marca 2018 roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Napisano, że na Majorce

Napisano, że na Majorce "obfite opady śniegu są rzadkim zjawiskiem" Może i rzadkim ale jednak są. Czyli co ? Kolejny KONIEC ŚWIATA ?  Śnieżna MEGA BURZA w szklance wody bo, to zjawisko jest ale bardzo rzadko występuje ? Z drugiej strony, to powiem jednak że, czasy się zmieniają. Oj znmieniają. Na te ISTOTNE zmiany UWAGA i zachowaj czujność ! Ratuj się kto jeszcze może !   

Portret użytkownika moon fake

Ach to globalne masowe

Ach to globalne masowe ocipienie... jak dupa zacznie co sezon coraz bardziej przymarzać , mam nadzieję że skończą wtedy ze swoimi naukowymi debilizmami za kasę. Nie mam powodu w obecnych czasach respektować niczyjego zdania, nawet naukowego gdy jest ono wygłaszane za kasę. Jeśli będzie PRO BONO- posłucham zastanowię się.

Skomentuj