Nadija Sawczenko stwierdziła, że jest gotowa zostać prezydentem Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: UTR News/Creative Commons Attribution 3.0 Unported/Wikimedia Commons

Uwolniona z rąk Rosji ukraińska pilot Nadija Sawczenko powróciła niedawno do kraju i natychmiast uznano ją za bohaterkę. Prezydent Petro Poroszenko oświadczył wtedy, że Krym i Donbas prędzej czy później również zostaną odzyskane. Teraz Sawczenko zapowiada, że jeśli będzie trzeba, to zostanie prezydentem Ukrainy.

 

 

Członkini batalionu ochotniczego Ajdar i ukraińskiego parlamentu stwierdziła, że po odzyskaniu wolności będzie kontynuować walkę o wolną Ukrainę - może chwycić za broń i iść na front, albo zajmie się polityką a jeśli mieszkańcy kraju tego zechcą, zostanie ich nowym prezydentem. Dziś Nadija Sawczenko stała się symbolem Ukrainy, więc praktycznie wszystkiego powinniśmy się spodziewać.

 

W 2014 roku, Sawczenko została schwytana przez bojówki w Donbasie i oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy. Następnie została wysłana do Rosji, gdzie miała pozostać w więzieniu przez 22 lata. Ostatecznie między Ukrainą a Rosją doszło do porozumienia, w wyniku którego ukraińska pilot została wymieniona na dwóch oficerów rosyjskiego GRU.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

I niech ktoś powie, że Putin

I niech ktoś powie, że Putin nie jest geniuszem!!!!........Oddanie tej banderówy skakunom banderowskim to posunięcie genialnego szachisty!!!!........Znając inteligencję upadlińców to oni naprawdę mogą tą alkoholiczkę zrobić swoim prezydentem!!!!.........W takim wypadku cyrk, który obecnie obserwujemy za walcmana byłby niczym w porównaniu do rządów tego tępego babochłopa upadlińskiego!!!!...............W rosyjskim łagrze byłaby męczennicą, a teraz zostanie być może prezydentem upadliny, co przy jej umysłowej tępocie zakończy się kolejnym majdanem!!!!...........Całkowicie popieram!!!!......Babochłop sawczenko na prezydenta upadliny!!!!.................Zawsze kiedy myślę, że upadlińska głupota sięgnęła dna, okazuje się, że oni potrafią nawet wkopać się pod dno, hehehehe!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Tam zaraz geniuszem.Putin

Tam zaraz geniuszem.Putin jest bogiem,cudotfurcą,ojcem gieniusi ups geniuszy,sprawiedliwym wśród sprawiedliwych,filantropem,batką narodu tylko nie rosyjskiego a chazarskiego.Putin rakietowy,bombowy ,wszechmocny,boski,ujmujący,gentelmen kremlowski,strateg,geniusz podstępu i paranoi,chazarska esterka.........

Portret użytkownika tento

Panowie z nwo lubują się w

Panowie z nwo lubują się w reżyserowaniu takich bohaterskich, wzruszających historii.
Normalnie ludzie chcący coś zrobić wbrew systemowi to niefajnie giną jak Popiełuszko, Litwinienko, Lepper, saddam  itp. Natomiast dziwnym zbiegiem okoliczności bywają "orły" jak wałęsa, michnik, kuroń, którzy wbrew wszelkim "burzom i pogromom" dziarsko wywijają się wszelkim systemom, armiom i służbom najdzikszych krajów gdzie trup ściele się gęsto z najbłahszych powodów.

Portret użytkownika Ogo Pogo

W samej rzeczy Tento.Upomnę

W samej rzeczy Tento.Upomnę się jeszcze o Bartmana-Bartoszewskiego  który na przekór rotmistrzowi Pileckiemu opuścił obóz niemiecki w Auschwitz wagonem klasy I-szej.Upomnę się o Geremka żydowskiego "intelektualnego" opozycjonistę i jeszcze wielu innych "bochaterskich" zdrajców.

Skomentuj