Nadija Sawczenko stwierdziła, że jest gotowa zostać prezydentem Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: UTR News/Creative Commons Attribution 3.0 Unported/Wikimedia Commons

Uwolniona z rąk Rosji ukraińska pilot Nadija Sawczenko powróciła niedawno do kraju i natychmiast uznano ją za bohaterkę. Prezydent Petro Poroszenko oświadczył wtedy, że Krym i Donbas prędzej czy później również zostaną odzyskane. Teraz Sawczenko zapowiada, że jeśli będzie trzeba, to zostanie prezydentem Ukrainy.

 

 

Członkini batalionu ochotniczego Ajdar i ukraińskiego parlamentu stwierdziła, że po odzyskaniu wolności będzie kontynuować walkę o wolną Ukrainę - może chwycić za broń i iść na front, albo zajmie się polityką a jeśli mieszkańcy kraju tego zechcą, zostanie ich nowym prezydentem. Dziś Nadija Sawczenko stała się symbolem Ukrainy, więc praktycznie wszystkiego powinniśmy się spodziewać.

 

W 2014 roku, Sawczenko została schwytana przez bojówki w Donbasie i oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy. Następnie została wysłana do Rosji, gdzie miała pozostać w więzieniu przez 22 lata. Ostatecznie między Ukrainą a Rosją doszło do porozumienia, w wyniku którego ukraińska pilot została wymieniona na dwóch oficerów rosyjskiego GRU.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj