Nadeszło El Nino - rok 2015 może być najcieplejszym w historii obserwacji

Kategorie: 

Źródło: NOAA

To już oficjalne, że anomalia termiczna Pacyfiku zwana El Nino rozpoczęła się. Naukowcy twierdzą, że na skutek tego ziemski klimat ociepli się w 2015 roku, który może się stać z tego powodu rekordowy pod względem temperatury.

 

El Nino to jeden z najsilniejszych czynników wpływających na zmiany klimatu na Ziemi. Mimo, że całe zjawisko zachodzi na Pacyfiku, to jego oddziaływanie jest globalne. Najbardziej narażona na oddziaływanie El Nino jest Ameryka Południowa. Jednak warunki pogodowe mogą się zmieniać praktycznie na całym świecie włączając w to Europę.

 

Zazwyczaj zjawisko to występuje dwa do trzech razy w ciągu każdej dekady. Anomalia temperaturowa na Pacyfiku może trwać kilka miesięcy, a o El Nino mówimy wtedy, gdy podwyższona temperatura trwa przez trzy miesiące z rzędu.

W okresie oddziaływania El Nino można się spodziewać potężnych ulew, fal upałów, tornad i innych ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Ludność cywilna w krajach takich jak Peru, Chile czy Argentyna, musi się odpowiednio przygotować na nadchodzące wyzwania. My wszyscy powinniśmy się liczyć z tym, że wzorce pogodowe na świecie zostaną poważnie zaburzone i może to skutkować ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi na całej kuli ziemskiej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Już niestety nie przyroda tym

Już niestety nie przyroda tym steruje, a bandy popapranców z nieograniczonymi funduszami i wpływami na całym świecie. Dokładnie ci sami, którzy hodują nas tu jak trzodę, wyciskają jak cytrynę, a Ziemię traktują jak swoją własność.

Strony

Skomentuj