Nadciągają poważne zmiany klimatyczne. Australia może doświadczyć najmroźniejszej z zim w historii

Kategorie: 

Źródło: Daily Mail Australia, pixabay.com

Tego roku Australia doświadczy jednej z najmroźniejszych zim w historii. David Taylor, który prowadzi na Facebooku strony Brisbane Weather i East Coast Weather twierdzi, że należy przygotować się na duże spadki temperatur.

Jeśli te prognozy się sprawdzą, Australijczyków czeka być może najsroższa zima w historii. Dziennik Daily Mail Australia przygotował mapę, aby pokazać najniższe lipcowe temperatury w historii, przy użyciu danych klimatycznych Biura Rządu Meteorologii.

Mapa pokazuje, że temperatura w Canberrze może spaść nawet do -8 °C. Prognoza ta ukazała się zaraz po rekordowych zimach na półkuli północnej, gdzie temperatury na wschodnim wybrzeżu i środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych sięgnęły znacznie poniżej zera. Wielka Brytania również doświadczyła mroźnej zimy z intensywnymi opadami śniegu i temperaturami osiągającymi -15 °C.

David Taylor, który prawidłowo przewidywał anomalnie pogodowe w przeszłości, powiedział, że tak intensywna zima znacznie wpłynie na ogromne obszary Australii.

„Na północy będzie nieco chłodniej niż normalnie, ale prawdziwe ochłodzenie będzie odczuwalne w południowych i południowo-wschodnich stanach.” – powiedział Taylor. – „Nie zdziwiłbym się, gdyby w miejscach, w zazwyczaj nie ma śniegu, pojawiły się opady.”

David Taylor wyjaśnił, że jego formuła prognozy pogody wykorzystuje zmiany w aktywności plam słonecznych, wraz z wykorzystaniem modelu globalnej prognozy, oraz danych z Europejskiego Centrum Prognozy Średnioterminowych.

Mężczyzna powiedział, że śledzenie aktywności plam słonecznych pozwoliło mu z powodzeniem przewidzieć zdarzenia pogodowe w przeszłości. Taylor dodał, że systemy pogodowe są podatne na „efekt motyla”, w którym pozornie niewielkie zmiany mogą mieć rozległe i dalekosiężne skutki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Większość ludzi jest

Większość ludzi jest przerażona zmianami. Stąd rodzi się potrzeba regulacji i kontroli całego otoczenia. W praktyce regulacje i kontrole wprowadzają tylko zaburzenie do naturalnej ewolucji układu, które na dłuższą metę przynosi opłakane skutki.

Portret użytkownika nn

Typowe (od kilku

Typowe (od kilku dziesięcioleci) klimaty dla danych obszarów zmieniają się, i to przyspiesza. Acz jest to wg mnie normalne dla zmian w większych okresach  czasu (ruch układu słon. w przestrzeni Drogi Mlecznej - zmiany oddziaływań). Dla nas oznacza to jeszcze kilka zim prawie bez śniegu ale potem klimat typowy dla tej szer. geograficznej - patrz Kanada.

nn

Skomentuj