Nadciąga Superksiężyc! Nasz satelita ponownie zagraża Ziemi destrukcyjnymi kataklizmami
13 lipca 2022 r. o godzinie 19:38 czasu polskiego nadejdzie superksiężyc - Księżyc znajdzie się w perygeum, w minimalnej odległości od Ziemi i zostanie całkowicie obrócony przez oświetloną stronę. Ta kombinacja jest zwykle kojarzona z różnymi kataklizmami, w tym trzęsieniami ziemi.
Niedawno geofizycy z Washington University w St. Louis odkryli, że zbliżający się Księżyc zwiększa swój grawitacyjny wpływ na płyty litosferyczne Ziemi i porusza nimi. W rezultacie na krawędziach przylegających płyt powstają naprężenia, które mogą prowadzić do trzęsień ziemi. Według naukowców wpływ satelity będzie trwał około dwóch tygodni - tydzień przed superksiężycem i tydzień później.
Teorie geofizyków znajdują potwierdzenie w praktyce - podczas ostatniego zbliżenia Księżyca w pełni do Ziemi 14 czerwca 2022 r. miało miejsce pięć trzęsień ziemi. W przeszłości z superksiężycem wiązano dużo więcej zjawisk sejsmicznych. Zbliżenie Księżyca do Ziemi może też spowodować rozmaite zjawiska związane z jego wpływem grawitacyjnym na naszą planetę. Najczęściej dochodzi do anomalnych przypływów. Może nawet dojść do nieoczekiwanych powodzi ze strony oceanu.
Warto zwrócić uwagę, że tarcza księżycowa będzie znacznie jaśniejsza i większa o kilkadziesiąt procent niż zwykle.
Należy zauważyć, że obecny superksiężyc może być bardziej destrukcyjny. Ostatnim razem odległość do Księżyca wynosiła 357 428 kilometrów. Teraz satelita zbliży się do 357 263 kilometrów, wywierając jeszcze większy wpływ geomagnetyczny.
- Dodaj komentarz
- 5060 odsłon
Pięknie sytuacja na niebie
Pięknie sytuacja na niebie wraca do formy naturalnej. Zanika ocieplenie, a ja się pytam gdzie się podziały sztuczne chmury ochronne? I drugie pytanie dlaczego moje dzieci przez całe dzieciństwo nie widziały naturalnego nieba. Ja takie pamiętam z mojego dzieciństwa.
https://www.facebook.com/MeteoLubuskie/photos/?ref=page_internal
Świetne zdjęcia, szczególnie
Dodane przez Bartosz Maski w odpowiedzi na Pięknie sytuacja na niebie
Świetne zdjęcia, szczególnie przedziwnych chmur.
Ja wiele razy widziałem
Dodane przez Medium w odpowiedzi na Świetne zdjęcia, szczególnie
Ja wiele razy widziałem chmury za księżycem i przed nim, co oczywiście jest nie możliwe bo według oficjalnej nauki odległość księżyca od ziemi wynosi około 384 399 km. Czy jakiś naukowiec z nasa jest w stanie wyjaśnić takie zjawisko.
Takie rzeczy warto
Dodane przez Tumcan Fabis (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Ja wiele razy widziałem
Takie rzeczy warto dokumentować, zdjęcia robić, by potem badać samego siebie, bo wrażenia mogą być złudne.
Chmury są różne, jedne są gęste i nieprześwitujące inne słabo skumulowane i mogą prześwitywać. Obiektyw aparatu czy kamery potrafi uchwycić więcej niż ludzkie oko.
Np. przy obserwacji pożaru sąsiedniego budynku nic dziwnego nie zauważyłam, ale robiłam zdjęcia i takie coś się mi się uwieczniło:
Tutaj mamy smugi chemiczne, ale i niewyjaśnioną czerwonawą soczewkę:
Albo na zdjęciu słoneczka widać zwartą niebieską smugę jak laser no i dodatkowo niewyjaśniony na poły przysłonięty czerwony obiekt:
Jeśli ktoś umie wyjaśnić te zdjęcia - chętnie poczytam.
PS. A co sądzisz o tych zdjęciach zrobionych prymitywnym aparatem w trakcie burzy o zachodzie słońca?
Te czerwone artefakty to
Dodane przez Medium w odpowiedzi na Takie rzeczy warto
Te czerwone artefakty to wewnętrzne odbicia w samych soczewkach lub, ogólniej, w obiektywie aparatu fotograficznego: tzw. flara: https://en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare
Intensywne źródło światła w kadrze (jak np. słońce) często prowadzi do takich efektów. Czasami nawet Słońce nie musi być w samym kadrze, ale np. tuż poza. By zminimalizować ten efekt używa się takich osłon: https://en.wikipedia.org/wiki/Lens_hood (z natury smartfonowe obiektywy nie mają takich osłon). Intensywność, kolor, rozmiar flar, poza warunkami w miejscu fotografowania, zależy od konstrukcji obiektywu (np. różne powłoki antyrefleksyjne mogą dawać różne barwy).
Jeszcze innym rodzajem podobnych artefaktów są tzw. diffraction spikes (nie mam pojęcia, jak to się po polsku nazywa). https://en.wikipedia.org/wiki/Diffraction_spike Te jednak nie tyle zależą od samej optyki, co od rozmiaru i kształtu apertury i innych przeszkód na torze optycznym. O ile w konsumenckich aparatach fotograficznych jedynie kształt przysłony gra rolę (jest to kształt wielokąta, tyle ile kątów, tyle tych igieł powstaje) o tyle w innych urządzeniach jeszcze inne elementy wpływają na ten efekt: np. kształ lustra w teleskopach lub np. mocowanie lustra wtórnego, które częsciowo przesłania główne zwierciadło albo po prostu wsporniki tuby teleskopu.
Bardzo dziękuję za głos
Dodane przez emel w odpowiedzi na Te czerwone artefakty to
Bardzo dziękuję za głos fachowca. Kiedyś czytałam książki o fotografii, ale było to jeszcze w czasach używania aparatów analogowych. Lubiłam bawić się głębią ostrości, tj. interesująco wyglądały mi takie efekty, jakie teraz mam w gratisie wraz z wiekiem ;)
Oczywiście dawniej pojęcie regulowania przesłony aparatu musiało być znane przy fotografowaniu. Były takie celuloidowe krążki w charakterze ściągi.
Na zdjęciach analogowych nie zdarzały mi się jakieś niewytłumaczalne zjawiska, ale i nie łamałam podstawowych zasad fotografowania np. fotografując pod światło, co dziś na portalach aukcyjnych czasem mnie solidnie drażni. Zdjęć nieba, słońca, księżyca czy gwiazd robić nie próbowałam, to była wyższa szkoła jazdy, ale i czasy były na tyle normalne, że samoloty nie rozpylały tej całej masy chemicznych smug, a odrzutowce czasem zostawiały krótkotrwały ślad nie dłuższy niż 5-10 długości samego odrzutowca.
Artykuł o lens flare (flara obiektywu) jest w moim odbiorze nieco niespójny, ponieważ za przykłady podaje obiekty zarówno kuliste (nawet te obrębione!) jak i soczewkowate.
Myślę, że w tym wideo https://www.youtube.com/watch?v=LuwGsEvX39g jest widoczna dynamicznie taka flara, ale już to zdjęcie z Wikipedii, to moim zdaniem naukowa nadinterpretacja, czy naukowe nadużycie:
Jestem skłonna uznać to raczej jako przykład orbów interesująco zestawionych z podświetleniem. To orby zazwyczaj miewają zagęszczone brzegi.
Mam zdjęcie z orbem w kolorze zielonym:
Chodzi mi o ten mały zielony krążek po słońcem, ale na tle ziemi. A może to już jest flara obiektywu?
Diffraction spike Google tłumaczy jako kolec dyfrakcyjny, ale to zjawisko nie budzi moich podejrzeń.
Nie omówiliśmy jeszcze tej zwartej wiązki światła ustawionej pod pewnym kątem do horyzontu. Na innym zdjęciu mam ją w wersji pionowej.
Ten zielony krążek to też
Dodane przez Medium w odpowiedzi na Bardzo dziękuję za głos
Ten zielony krążek to też najprowdopodobniej flara. Być może uwydatniona przez jakieś punktowe zanieczyszczenie soczewek obiektywu.
[quote=Medium]Nie omówiliśmy jeszcze tej zwartej wiązki światła ustawionej pod pewnym kątem do horyzontu[/quote]Wygląda na rezultat niedokładnego czyszczenia obiektywu, w którym ostatnie przetarcie pozostawiło smugi w jednym kierunku - prostopadłym do tego widocznego promienia. Można samemu sprawdzić w domu: wystarczy smartfon i latarka. Poniższe zdjecia zrobiłem smartfonem. Najpierw przetarłem palcem (pozostawiając smugi na obiektywie) z góry do dołu, powstała wiązka pozioma. Przetarcie obiektywu na z prawej do lewej strony i powstaje wiązka pionowa. Przy okazji widać zieloną plamkę (a także inne, delikatniejsze artefakty) będącą skutkiem świecenia prosto w obiektyw.
Na drugim zdjęciu masz Orby -
Dodane przez Medium w odpowiedzi na Bardzo dziękuję za głos
Na drugim zdjęciu masz Orby - https://pl.wikipedia.org/wiki/Orb_(fotografia)
Tak.
Dodane przez FOTGRAF MIĘDZY… (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Na drugim zdjęciu masz Orby -
Tak.
Jeśli wklejasz w pole tekstowe link, wciśnij ikonke z łańcuszkiem i wtedy wklejaj, a link nie będzie się łamał.
No i trafił mi się film z
Dodane przez emel w odpowiedzi na Te czerwone artefakty to
No i trafił mi się film z opisem zwartego promienia utrwalony nocą, więc do tematu wracam i ponownie do tablicy wywołuję:
https://youtu.be/wpGhqt23CSA?t=174
Dzięki za focie Bartosz..
Dodane przez Bartosz Maski w odpowiedzi na Pięknie sytuacja na niebie
Dzięki za focie Bartosz...najbardziej mnie ujęła ta: :D
ha ha! fajna:)
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Dzięki za focie Bartosz..
ha ha! fajna:)
Może nie jest tak
Dodane przez Bartosz Maski w odpowiedzi na ha ha! fajna:)
Może nie jest tak "oszałamiająca" co zdjęcia NAZA... ale za to jest tak samo prawdziwa :D
Dobre jak byk
Dodane przez drako_tr w odpowiedzi na Dzięki za focie Bartosz..
Dobre jak byk :)
"Europejska Baza Danych o
"Europejska Baza Danych o Gwałtownych Zjawiskach Atmosferycznych" - Witryna jest wielojęzyczna (ang.multilingual) https://eswd.eu/cgi-bin/eswd.cgi?lang=pl_27&lastquery=17145529570
"Polscy Łowcy Burz – Skywarn
"Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska" - https://lowcyburz.pl/
https://innemedium.pl
https://innemedium.pl/wiadomosc/nowe-kregi-w-zbozu-odkryte-w-anglii ten piktogram jest ludzki nic nie znaczy Zaznaczam te prawdziwe robione przez najwyzsze istoty bytu sa robione na liniach geomantycznych przewaznie Zmienia sie duzo szczegolnie ludzka swiadomosc
Należy zauważyć, że obecny
Nie dziwota, bo 8 stopni dalej na drodze Księżyca jest Pluton.
W mojej okolicy wczoraj był
Dodane przez Medium w odpowiedzi na Należy zauważyć, że obecny
W mojej okolicy wczoraj był zauważalny wzrost liczby jeżdżących karetek pogotowia, więc nie tylko na zjawiska atmosferyczne i sejsmiczne, również na ludzi ten destrukcyjny wpływ może oddziałowywać.
Oczywiście że za dodatkowe
Dodane przez Midori/ (niezweryfikowany) w odpowiedzi na W mojej okolicy wczoraj był
Oczywiście że za dodatkowe zgony odpowiada super księżyc :)
Pluton - władca podziemi,
Dodane przez Anna Majer (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Oczywiście że za dodatkowe
Pluton - władca podziemi, władca nieodwracalnej transformacji, w tym - śmierci.
A dokładniej te osoby, które mają osobiste planety (Słońce, Wenus, Merkury i Mars) na aktualnej pozycji Plutona.
Pluton - władca podziemi,
Dodane przez Midori/ (niezweryfikowany) w odpowiedzi na W mojej okolicy wczoraj był
*
Pluton - władca podziemi,
Dodane przez Midori/ (niezweryfikowany) w odpowiedzi na W mojej okolicy wczoraj był
Pluton - władca podziemi, władca nieodwracalnej transformacji, w tym - śmierci.
Niedawno Pluton przechodząc przez pozycję Saturna Jarosława Gowina, poruszył strukturami tego polityka w takim stopniu, że ten doznał załamania nerwowego. Jestem z rocznika J.Gowina i mam Saturna podobnie położonego, mnie spotkał wysiłkowy uraz kolana.
Przecież państwo dokonuje 100
Przecież państwo dokonuje 100 razy więcej zniszczeń niż najbardziej pustoszące trzęsienie ziemi... Życie w państwie to jak życie w epicentrum trzęsienia ziemi, które miesiąc w miesiąc rujnuje dorobek.
Ja bym się nie martwił o
Ja bym się nie martwił o księżyc, zostawcie go w spokoju, ale wiadomo że największym zagrożeniem dla ziemi są globalistyczne świnie które udają że dbają o ziemie. Utylizacja młodych i starych a nawet dzieci a nawet nienarodzonych czy to coś wam mówi.
Wiesz co to złudzenie
Wiesz co to złudzenie optyczne ? Wydawało Ci się.
Stare ale jare, naukowiec gdy
Dodane przez Q (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Wiesz co to złudzenie
Stare ale jare, naukowiec gdy ktoś kwestionuje jego hipotezę naukową zawsze ostatecznie powie że to złudzenie optyczne :)
Mój komentarz dotyczył kogoś
Dodane przez Wali Donga (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Stare ale jare, naukowiec gdy
Mój komentarz dotyczył kogoś kto stwierdził, że "widział chmury za księżycem czyli na ich tle" ... z jakiegoś powodu moje stwierdzenie ukazało się w nieodpowiednim miejscu i to tyle. Podsumowując jak się komuś coś takiego wydaje to jest to złudzenie optyczne - a wielu tutaj obserwatorów wciąż mu ulega..
"Dezynfekcja wody pitnej" -
"Dezynfekcja wody pitnej" - (Wiedza praktyczna - Nie tylko w razie kataklizmu)
Dezynfekcja wody do spożycia (pitnej), przemysłowej i innej może być przeprowadzona metodami takimi jak:
Bardzo ważna jest jej dezynfekcja, dotycząca nie tylko wody do spożycia (pitnej), ale również tej, którą wykorzystuje się także w przemyśle np. farmaceutycznym, spożywczym. Chodzi tu zarówno o wodę użytkową, jak i procesową. Dezynfekcji podlega również woda w systemach chłodniczych czy w basenach kąpielowych. Przy wyborze metody dezynfekcji zwraca się również uwagę na aspekt ekologiczny, aby była ona przyjazna środowisku, oraz ekonomiczny – aby była skuteczna i niedroga.
Wody powierzchniowe i podziemne mogą zawierać wirusy, bakterie, pasożyty oraz inne organizmy. Tymczasem zgodnie z przepisami woda do spożycia (pitna) i na potrzeby gospodarcze powinna spełniać określone wymagania bakteriologiczne. Dlatego właśnie poddawana jest dezynfekcji, której celem jest zniszczenie żywych i przetrwalnikowych form organizmów patogennych, a także zapobieżenie ich ponownemu rozwojowi w sieci wodociągowej.
Chlorowanie – najtańsza i najbardziej powszechna metoda
Najtańszą i najbardziej popularną metodą dezynfekcji wody jest chlorowanie. Do wody dodaje się chloru gazowego lub podchlorynu sodu lub podchlorynu wapnia. Proces dezynfekcji wody tą metodą powinien trwać minimum 20 minut, a jego skuteczność uzależniona jest w głównej mierze od wartości pH. Chlorowanie jest pewnym sposobem oczyszczania wody, jednak jego efektem jest gorszy smak i specyficzny zapach wody. Dlatego często wykonuje się jeszcze dechlorację wody na węglu aktywnym.
Ozonowanie – najsilniejszy środek dezynfekujący
Do najsilniejszych środków dezynfekujących i utleniających należy ozon. Niszczy znajdujące się w wodzie bakterie i drobnoustroje znacznie szybciej niż chlor, a jednocześnie nie zmienia jej smaku i zapachu. Jednak ma bardzo krótką trwałość, bo rzędu kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Dodatkowo jego efektywność zależy od pH wody i jej temperatury, czyli im pH jest wyższe, tym mniejsza jest trwałość ozonu. Mniej skuteczny jest więc w uzdatnianiu wody silnie zanieczyszczonej bakteriologicznie. Ozon najczęściej wykorzystywany jest jako środek dezynfekujący w procesach wytwarzania wody stołowej, w uzdatnianiu wody w obiegach chłodniczych oraz w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.
Dwutlenek chloru – silniejszy od chlorowania
Dwutlenek chloru – z racji tego, że jest silniejszym środkiem dezynfekującym – coraz częściej w procesach uzdatniania wody zastępuje chlor. Jego skuteczność natomiast nie zależy od wartości pH wody, a wprowadzony do niej nie wywołuje powoduje ubocznych związków chlorowcowych. Tym, co jeszcze odróżnia go od chloru, jest to, że w przeciwieństwie do niego powoduje rozkład biofilmów, które tworzą się w rurociągach i zbiornikach. Jest więc bardziej efektywny w zapobieganiu skażeniu Legionellą. Dwutlenek chloru stosuje się do dezynfekcji wody do spożycia (pitnej), wody procesowej i użytkowej w przemyśle napojów oraz spożywczym, a także do uzdatniania wody chłodniczej oraz ścieków.
Dezynfekcja promieniowaniem ultrafioletowym (UV) – bez zmiany parametrów wody
Wśród fizycznych metod uzdatniania wody znajduje się dezynfekcja UV. Polega ona na poddawaniu wody oddziaływaniu promieniowania ultrafioletowego krótkiego zakresu. Podczas oczyszczania wody zniszczone zostają zarodniki, ale nie zmieniają się jednocześnie parametry wody, ani nie pogarsza jej smak czy zapach. Dezynfekcja wody promieniami ultrafioletowymi ma zastosowanie najczęściej w uzdatnianiu wody do spożycia (pitnej), ścieków, wody procesowej i serwisowej oraz przemyśle.
Dozowanie srebra – nasycanie wody jonami srebra
Uzdatniać wodę można również poprzez dodawanie do niej jonów srebra do koncentracji 0,05 do 0,1 mg/l. Ich zadaniem jest niszczenie zarodników, a czas oddziaływania wynosi kilka godzin. Nie jest to zbyt popularna metoda. Najczęściej stosowana jest do dezynfekcji wody pitnej na statkach. Ta technologia wykorzystywana jest także jako pomocniczy środek dezynfekujący w przypadku katastrof.
Dezynfekcja wody metodą termiczną – wysoka energochłonność
Uzdatnianie wody za pomocą metody termicznej jest procesem bardzo skutecznym. I nie ma w nim znaczenia ilość i jakość wody. Dezynfekcja wody metodą termiczną jest jednak bardzo energochłonna – woda musi być bowiem podgrzana do minimum 75 ºC. Dlatego wiąże się z kosztami. Najczęściej ta technologia wykorzystywana jest do walki z Legionellą w systemach wody ciepłej. Dezynfekuje się też tak systemy rurowe w farmacji i przemyśle spożywczym, ścieki z laboratoriów mikrobiologicznych lub zagrożonych oddziałów klinicznych.
O wyborze konkretnej metody dezynfekcji wody decyduje wiele różnych parametrów. Dlatego jest ona dopasowywana optymalnie dla każdego klienta. Nasi specjaliści doradzają więc zawsze indywidualne rozwiązanie, biorąc pod uwagę skuteczność danej metody oraz jej opłacalność.
https://www.wodawdomu.pl/dezynfekcja-wody-pitnej/
===
Google:
Ile Chloru Do Uzdatniania Wody Pitnej
https://www.google.com/search?q=ile+chloru+do+uzdatniania+wody+pitnej&hl=de&source=hp&ei=OuXPYsSnLKO_xc8Px6qqKA&iflsig=AJiK0e8AAAAAYs_zSicgDm5F-lPTJbtFngYULDQjvm8t&ved=0ahUKEwjErI3ci_j4AhWjX_EDHUeVCgUQ4dUDCAg&uact=5&oq=ile+chloru+do+uzdatniania+wody+pitnej&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyCAghEB4QFhAdOgsIABCABBCxAxCDAToRCC4QgAQQsQMQgwEQxwEQ0QM6CwguEIAEEMcBEK8BOggIABCABBCxAzoFCAAQgAQ6CwguEIAEELEDENQCOgsILhCABBCxAxCDAToICC4QsQMQgwE6CAguEIAEELEDOggIABCxAxCDAToQCC4QsQMQgwEQxwEQ0QMQCjoKCC4QxwEQrwEQCjoFCC4QgAQ6DgguEIAEELEDEIMBENQCOgYIABAeEBY6BQghEKABOgQIIRAVOgcIIRAKEKABSgUIPBIBNVDtGFjx6wNgmfADaAdwAHgAgAFqiAGUFZIBBDM3LjKYAQCgAQGwAQA&sclient=gws-wiz
Ile chloru do dezynfekcji studni?
Na każdy metr głębokości wody powinno się odmierzyć odpowiednią ilość środka odkażającego. Na każdy m³ wody (1000 litrów) w studni należy dać 400 g wapna chlorowanego (o zawartości 25% czynnego chloru) lub 670 g 15% roztworu podchlorynu sodu.
1. Oblicz jej objętość wzorem średnica (m) x średnica (m) x głębokość (m) x 785 = pojemność w litrach. Głębokość wody możemy zmierzyć za pomocą długiej tyczki lub sznurka z ciężarkiem.
2. Oblicz i przygotuj potrzebną ilość Podchlorynu Sodu 15%. Na każdy m3 wody (1000 litrów) 0,6 litra (600 ml lub 670 g) podchlorynu sodu. Można również zastosować "Chlor Szok" w granulacie 100 g na każdy 1 m3 wody (1000 litrów).
3. Wypompuj wodę ze studni.
4. Oczyść cembrowinę i przyrządy do czerpania wody za pomocą Podchlorynu Sodu 15%.
5. Wypełnij ewentualne szczeliny za pomocą cementu.
6. Nasyp na dno 10-15 cm drobnego żwiru lub grubego piasku.
7. Poczekaj na napełnienie studni.
8. Wlej do studni odmierzoną ilość Podchlorynu Sodu 15% i bardzo dokładnie wymieszaj. Na tym etapie następuje dezynfekcja wody i studni.
9. Pozostaw wodę na 24 h.
10. Wypompowuj wodę do zaniku zapachu chloru. Jeżeli nie ma innym przeciwwskazań woda została odkażona i jest pitna.
Jeżeli wystąpiło zakażenie biologiczne wody powinna zostać ona przebadana.
Jaki to ma związek z
Dodane przez Nomen - Omen (niezweryfikowany) w odpowiedzi na "Dezynfekcja wody pitnej" -
Jaki to ma związek z księżycem ? A poza tym poco wypisujesz tu prawdy oczywiste i ogólnie znane , które każdy sam może sobie znaleźć za pomocą swojej wyszukiwarki ?
Może następnym razem zamieścisz tu przepis na naleśniki bez użycia patelni, gazu i innych udogodnień co .. ?
Trzymaj się tematu a jak nie to znajdź sobie inne zajęcie.
Księżyc symbolizuje duszę,
Dodane przez Q (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Jaki to ma związek z
Księżyc symbolizuje duszę, wodę, dzieci, słabszych ludzi, szerzej - naród, ludzkość.
Praktyczna umiejętność
Dodane przez Q (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Jaki to ma związek z
Praktyczna umiejętność dezynfekcji wody pitnej ma związek z zagrożeniem destrukcyjnymi kataklizmami.
"Czy można wykorzystać
Dodane przez Nomen - Omen (niezweryfikowany) w odpowiedzi na "Dezynfekcja wody pitnej" -
"Czy można wykorzystać toksyczne działanie chloru?" - (PDF)
https://www.google.com/url?q=https://zpe.gov.pl/pdf/P1DNvTELu&sa=U&ved=2ahUKEwigjZLs_IT5AhXbYPEDHYGdBtwQFnoECAoQAg&usg=AOvVaw3APl2xt6qDr641CCrWdy2K
Google:
Czy można wykorzystać toksyczne działanie chloru
https://www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&channel=new&q=Czy+mo%C5%BCna+wykorzysta%C4%87+toksyczne+dzia%C5%82anie&oq=chlor+z+often+reakcja&aqs=heirloom-srp..
Jak już nie wiem, co
Jak już nie wiem, co odpowiedzieć psychiatrze na pytanie, Dlaczego jestem Napoleon ? To powiem, że datego. bo zagraża mi księżyc. Taki jest właśnie XXI wiek :))) No i spoko.
Proste i tanie tworzenie
Proste i tanie tworzenie niewielkiego generatora wodoru (HHO) z ostrzy do golenia (żyletek.
W tej metodzie faktycznie rozkładamy kombinację wody, którą jest wodór i tlen.
I faktycznie zamieniamy wodę w paliwo.
https://www.youtube.com/watch?v=d2g4gknKlj4
---
Robienie mini-generatora HHO za 5$ (Euro)
"Making HHO Generator under 5$" - (VIDEO by Maciej Nowak Projects)
https://www.youtube.com/watch?v=2HAvXenAGBE
"Making a Simple Hydrogen Generator from Washers" - (VIDEO by Maciej Nowak Projects)
https://www.youtube.com/watch?v=RY08xO-_11w
===