Nadciąga potężna burza słoneczna - czy Ziemia będzie gotowa na jej uderzenie?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasza gwiazda, Słońce, nieustannie dostarcza nam energii, która umożliwia życie na Ziemi. Jednak co jakiś czas Słońce wykazuje zwiększoną aktywność, prowadzącą do niebezpiecznych zjawisk kosmicznych. Ostatnio obserwujemy serię potężnych rozbłysków słonecznych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla naszej planety.

 

Według najnowszych doniesień, 23 marca doszło do podwójnego rozbłysku słonecznego klasy X, a następnie rozpoczęła się burza radiacyjna klasy S2. Oznacza to, że protony o wysokiej energii przenikają przez Ziemię, co może prowadzić do utraty krótkofalowych sygnałów radiowych w Arktyce oraz znacznego zwiększenia poziomu promieniowania w samolotach przelatujących nad biegunami.

Jednak to nie koniec zagrożeń. Wczorajszy rozbłysk słoneczny klasy X1 wysłał w stronę Ziemi potężny koronalny wyrzut masy (CME) - chmurę gorącej plazmy. Modele NASA i NOAA wskazują, że chmura ta powinna dotrzeć do naszej planety wczesnym rankiem 25 marca. Bezpośrednie trafienie tej chmury może wywołać silne burze geomagnetyczne klasy G3, co może skutkować pojawieniem się zorzy polarnej nawet na średnich szerokościach geograficznych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

 

Choć główna emisja nadejdzie rano 25 marca, fala przed nią już dotarła do Ziemi, powodując burzę geomagnetyczną o poziomie Kp5. Jest to stan podwyższonej aktywności pola magnetycznego Ziemi, który może zakłócać działanie systemów technologicznych, takich jak satelity, linie energetyczne czy systemy nawigacyjne.

Naukowcy śledzą uważnie rozwój sytuacji i ostrzegają, że nadchodzące dni mogą przynieść dalsze zagrożenia. Zwiększona aktywność Słońca może powodować zakłócenia w działaniu sieci elektroenergetycznych, satelitów komunikacyjnych oraz narażać astronautów na podwyższone dawki promieniowania. Dlatego też konieczne jest podjęcie odpowiednich środków ostrożności, aby zminimalizować potencjalne szkody.

 

Choć rozbłyski słoneczne i związane z nimi zjawiska kosmiczne są naturalną częścią aktywności naszej gwiazdy, to ich wpływ na nasze codzienne życie może być poważny. Dlatego ważne jest, aby społeczeństwo było świadome tych zagrożeń i mogło podjąć niezbędne działania w celu ochrony infrastruktury krytycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Emeryt

Kilka dni temu była o sile G4

Kilka dni temu była o sile G4 i mało co nie popalilo mi srajfona! Myślę że te coraz częstsze burze są spowodowane zmianami klimatu! Na słońcu oczywiście i jest to spowodowane działalnością człowieka. Słońce widzi że coraz więcej korzystamy z jego energii i już są skutki!

Portret użytkownika ba19

Nieoficjalnie: Ukraina

Nieoficjalnie: Ukraina otrzyma rosyjskie miliardy. "Polityczna decyzja" w UE

"Jest polityczna decyzja o przekazaniu Ukrainie dochodów z zamrożonych rosyjskich aktywów" - informuje RMF FM, które powołuje się na unijnego dyplomatę. Kijów miałby otrzymać 200 mld euro. Jest wola polityczna, żeby przekazać zamrożone rosyjskie aktywa dla Kijowa. Jednak ostateczną decyzję mają podjąć ambasadorowie 27 państw.

RMF FM cytuje też innego dyplomatę, który zdradził, że prace będą kontynuowane. Polska ma zabiegać o to, żeby ostateczną decyzję podjąć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dzięki temu Ukraińcy otrzymaliby znaczące wsparcie w drugą rocznicę rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji na Ukrainę, która w opinii Kremla miała być kilkudniową operacją specjalną.

https://www.money.pl/gospodarka/nieoficjalnie-ukraina-otrzyma-rosyjskie-miliardy-polityczna-decyzja-w-ue-6987524863109888a.html

A potem się USA - UNIA - NATO dziwi , ze cały świat rezygnuje z dolara i idzie w stronę - BRICS

Cele krajów zrzeszonych to: Stworzenie nowego systemu walutowego. Zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych. Zreformowanie ONZ.

Jakie kraje należą do Briggs?

BRICS - grupa, której nazwa wzięła się od pierwszych liter krajów członkowskich - Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA - od 1 stycznia poszerzy się. Nowymi członkami staną się Argentyna, Egipt, Iran, Etiopia, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie

A do czego to zmierza i czy  USA - NATO - UNIA dadzą zgodę , czy doprowadzą do III wojny światowej ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

BRICS - grupa, której nazwa wzięła się od pierwszych liter krajów członkowskich - Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz RPA - od 1 stycznia poszerzy się. Nowymi członkami staną się Argentyna, Egipt, Iran, Etiopia, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.25 sie 2023

 

Skomentuj