Nadciąga niezwykłe perygeum superksiężyca

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Mieszkańcy kuli ziemskiej, 13 lipca będą świadkami superksiężyca - zjawiska, w którym następuje największe zbliżenie Księżyca do naszej planety i jednocześnie trwa pełnia.

Tego dnia o godzinie 12:09 (UTC) Księżyc znajdzie się w perygeum – punkcie jego orbity możliwie najbliżej Ziemi. Odległość między dwoma ciałami niebieskimi wyniesie 357 263 km. Po 9,5 godzinach, o 21:38, nastanie pełnia księżyca, a około północy Księżyc osiągnie maksymalną wysokość nad południowym horyzontem.

W przypadku bezchmurnej pogody na niebie będzie można dostrzec dwie planety towarzyszące superksiężycowi - Saturna i Jowisza. Nad Księżycem zabłysną również trzy gwiazdy Trójkąta Letniego, a po prawej - gwiazda Arcturus z konstelacji Wolarza.

 

Superksiężyc to połączenie perygeum i pełni, a odstęp czasu między nimi nie przekracza trzech dni. Koincydencje tych wydarzeń zdarzają się co roku, ale rzadko są one zbliżone w czasie jak teraz, czyli mniej niż 9 godzin.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MKs

Nie około północy, tylko

Nie około północy, tylko około 1:00. Mamy czas letni który jest przesunięty o godzinę w stosunku do prawidłowego. Na wschodzie Polski księżyc będzie najwyżej nad horyzontem trochę przed 1:00, a na zachodzie Polski trochę po 1:00.

Portret użytkownika MKs

Dokładnie tak. Północ, czyli

Dokładnie tak. Północ, czyli połowa nocy przypada około 1:00 (na zachodzie Polski, a na wschodzie Polski pół godziny wcześniej). Południe solarne, czyli czas kiedy słońce jest najwyżej przypada około 13:00 (na zachodzie Polski, a na wschodzie Polski pół godziny wcześniej). Jeśli chodzi o księżyc w tamtą noc to będzie on najwyżej nad horyzontem trochę po połowie nocy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

W każdym razie w światowych

W każdym razie w światowych archiwach UFO jest wiele relacji mówiących o tym, że Księżyc jest miejscem, gdzie istnieje jakaś "Baza Obych".

Tę zaskakującą tezę wydaje się potwierdzać film nagrany przez mieszkańca Stanów Zjednoczonych, który przy pomocy teleskopu z możliwością nagrywania z jakością HD rejestrował Księżyc. Na świecie tysiące ludzi zajmuje się filmowaniem nocnego nieba, w tym Księżyca. Kiedy zaczął w domu analizować nagranie zwrócił uwagę na rzecz zdumiewającą - od powierzchni Księżyca odrywają się małe, świecące punkty, który błyskawicznie oddalają się. Kiedy na programie montażowym powiększył ten fragment zapisu dostrzegł, że owe tajemnicze obiekty wylatują z jednego punktu "Srebrnego Globu". Oto klatki z tego filmu:

Real Ufo Research Videos Being Held Back from Large Groups of Curious Ufo Enthusiasts Proof Here

https://www.youtube.com/watch?v=Fa_cbVWQazQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj