Nadciąga muchokalipsa! Muchy domowe mogą przenosić koronawirusa SARS-COV-2

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi nowy artykuł w czasopiśmie naukowym Scientific Reports, badacze natrafili na pierwszy znany przypadek SARS-COV-2 u much domowych. Zarażone osobniki zostały znalezione nieopodal dwóch szpitali w irańskim mieście Shiraz.

 

Zespół badawczy był złożony z naukowców z Research Center for Health Sciences, irańskiego Centrum Badań Mikrobiologii Klinicznej oraz Jednostki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Nauk Medycznych w Shiraz. Po przeprowadzeniu stosownej dezynfekcji, blisko 156 próbek zostało poddane testom PCR, naukowcy ustalili, że spośród schwytanych owadów, 75% próbek było zarażone wirusem SARS-COV-2. 

Co ciekawe, po powtórnym zdezynfekowaniu much, wszystkie próbki miały wynik negatywny. Jest to pierwszy dowód na to, że muchy mogą przenosić koronawirusa zarówno w sposób mechaniczny, jak i biologiczny. Zgodnie ze słowami badaczy:

Biorąc pod uwagę, że Covid-19 jest nową, śmiertelną i wysoce zaraźliwą chorobą, większość krajów koncentruje się bardziej na zapobieganiu, kontrolowaniu i leczeniu pacjentów. Dlatego też wiele różnych aspektów epidemiologicznych tego nowego wirusa i mechanizmów jego przenoszenia jest nieznanych ludziom.

W niektórych krajach dotkniętych chorobą w ciepłych porach roku temperatura wzrasta, co prowadzi do wzrostu populacji much domowych i innych much synantropijnych. Jeżeli te owady mogą wejść w cykl przenoszenia choroby i odegrać rolę w mechanicznym przenoszeniu choroby, bardzo utrudni to kontrolę choroby, a system opieki zdrowotnej stanie przed bardzo poważnym wyzwaniem

Odpowiedzialność za walkę z tym problemem, zdaniem badaczy ponoszą decydenci polityczni operujący w ramach krajowych ministerstw zdrowia. Przypomnieli oni również, że pozyskane przez nich wyniki nie są ostateczne i konieczne są kolejne badania w laboratorium i w terenie. Tylko wtedy, społeczność naukowa pozna dokładną rolę tych owadów w przenoszeniu tego śmiertelnie uniwersalnego wirusa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A cała ta "sensacyja" ma na

A cała ta "sensacyja" ma na celu zasianie fermentu aby nikt nie czuł się bezpieczny i by biegiem popędził się zaszczepić .. już lecę ! 

Muchy żyją obok ludzi od tysięcy lat i równie długo łaziły raz po krowim placku a raz po człowieku i jakoś żeśmy nie pomarli to i teraz bać się nie ma czego. I już nie mają co wymyślać , żeby ludzi nastraszyć . Czy oni nie potrafią zrozumieć prostego prawa rynku , że skoro ludzie nie czują zagrożenia to i szczepić się nie mają potrzeby szczególnie , że wokół tej akcji jest tyle plotek co much wokół świerzego gówna ? 

Portret użytkownika awakening

Kurwa, poziom nonsensu i

Kurwa, poziom nonsensu i wszechobecnej glupoty serwowanej przez media w materii wirusologicznej pozostana niedoscignione przez stulecia. A kretyni to lykaja. Szczepic ta trzode chlewna na potege.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ale pieprzysz, Cietrzew, ale

Ale pieprzysz, Cietrzew, ale pieprzysz.

Zaczekaj no chwilkę. Zaczekaj, a będzie ci niedoinformowanie wynagrodzone.

Wiesz, nigdy bym nie wpadł na to, żeby sam sobie dawać "plusy", ale ty na to wpadłeś, więc może to ty sam sobie coś tam plusujesz.

Jak widać IQ 175 to za mało, żeby ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość.

Ciekawe, że dla ciebie te plusy są w ogóle ważne. Karierę na nich robisz na ZnZ?

Stronka :  https://www.fosterswiss.com/en/2020/12/02/todo-lo-que-debes-saber-sobre-el-nuevo-sistema-financiero-qfs-quantum-financial-system/

nie przekonuje cię najwyraźniej. FOSTER i Swiss raczej nie pieprzą byle czego. Sprawdź zabezpieczenia strony-bankowe. Nie wydrukujesz i nie skopiujesz. Nie dziwne? I piszą tam o QFS i Sojuszu-ALLIANCE...

Poza tym na samym początku ponad 1,5 roku temu napisałem wyraźnie, że to co się dzieje, to operacja wojskowa na światową skalę, więc nie oczekujesz chyba, że będą o swoich ruchach informować na ogólnodostępnych stronach? IQ175?

Możesz nawet sobie znaleźć mój post z 13.03.2020. Medyk w kitlu i czerwone kółko cv19. Na trzeciej stronie komentarzy, zaczyna się od " Ludkowie mili..."

Nie wiem ile tym razem się sprawdzi, ale zobacz to :

"POTUS daje zielone światło dla EBS. Tak, to jest NIEDZIELA. Tak, to Think The Football. Anglia vs Włochy. Puchar Europy. Nie musi być NFL. Czwartek może być dezinformacją. Wiadomości Odblokowują mapę w prawo."

Masowe imprezy sportowe zawsze były wykorzystywane jako dobra przykrywka i odwracacz uwagi.

https://operationdisclosureofficial.com/2021/07/10/special-restored-republic-via-a-gcr-report-as-of-july-10-2021/

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2021/07/przywrocona-republika-przez-gcr-od-10.html

Teraz dopiero ludzie zaczynają powolutku rozumieć skalę oszustwa całej ludzkości. Patrz programy Pospieszalskiego.

Gierki, gierki, gierki informacyjno-deziformacyjne. To się dzieje. Masz pejsbuk, twitter i google powane przez Trampka osobiście, CNN płacze nad oglądalnością :

https://www.disclosurenews.it/riding-the-storm-ch88-chapter-88-10-july-2021/

Pisałem ci przecież, że gdyby to był "mój system QFS", to już dawno wszystko elegancko by działało.

To proces, długotrwały, a nie przystanek autobusowy.

No i dlatego właśnie przestało mnie rajcować śledzenie newsów, bo to gierki i wieczne opóźnienia, na które nie starcza mi nerwów (na pierdolone pedały angielskojęzyczne i angielsko zjebane, plus araby ze swoim upodobaniem do targów).

Tyle chłopino.

Wolę podziałać w polach energetycznych, niż tu pruć się bez sensu. Wiesz, że potwierdziły się moje przypuszczenia i jeden silny w trakcie medytacji ma znaczący wpływ na 60 do 100 tysięcy bezwolych marionetek? To uważam za bardziej skuteczne niż bezsensowne pstrykanki z neo-ego-komentatorami.

A co ma spaść na łeb niedowiarków, to spadnie. Nie martw się. Jeszcze będziesz szalał z nadmiaru wrażeń.

Anyway pozdro.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Może, ale dzisiaj miałem

Może, ale dzisiaj miałem pacjenta, któremu osobiście przyłożyłem telefon do miejsca szczepienia i wisiał. Spinacze i inne metalowe przedmioty też. Powinieneś zobaczyć minę kolesia. Nie było mu wesoło.

Strony

Skomentuj