Nadciąga kolejna niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Kategorie: 

Źródło: Deutcher Wetterdienst

Po kilku dniach uspokojenia pogody, znowu na dużej części naszego kontynentu będziemy się zmagać z huraganowym wiatrem. Poprzednio za silny wiatr odpowiadał niż Ciara, a teraz wietrzną aurę przyniesie kolejny niż Dennis. Pod jego wpływem znajdzie się duża część Europy, w tym Polska.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alert pogodowy obowiązuje w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz w części województw dolnośląskiego i podkarpackiego. W tych częściach kraju spodziewane są bardzo silne podmuchy wiatru wiejącego w porywach z prędkością ponad 90 km/h.

 

W związku z tak niekorzystną pogodą trzeba zachować ostrożność, unikać niebezpiecznych miejsc narażonych na oddziaływanie wiatru i nie wychodzić bez potrzeby z domu.W Wielkiej Brytanii Dennis wywołał więcej powodzi niż wspomniana Ciara. Tamtejsi meteorolodzy nie docenili skutków przejścia tego obszaru powietrza o niskim ciśnieniu. Wiadomo już o pierwszych ofiarach śmiertelnych na skutek złej pogody.

 

Do Polski zła pogoda dopiero dociera. Ostrzeżenie IMGW trwa do godziny 3 w nocy w poniedziałek. W najbliższym czasie można się spodziewać intensyfikacji wiatru oraz opadów deszczu. Jak zwykle bardzo silny wiatr spodziewany jest na Morzu Bałtyckim. Ma tam wiać z prędkością ponad 100 km/h. Jednocześnie na morzu będzie sztorm o sile do 10 stopni w skali Beauforta.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj