Nadciąga fala afrykańskich upałów. Ostrzeżenie z IMGW najwyższego poziomu

Kategorie: 

Źródło:

W najbliższych dniach niemal w całej Polsce wystąpią upały, a temperatura powietrza wzrośnie do poziomu 30 stopni Celsjusza. Taka sytuacja utrzyma się przez kilka dni. Niestety negatywną konsekwencją nadejścia fali ciepła będą gwałtowne zjawiska pogodowe. 

 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, IMGW, ostrzega przed upałami sugerując, że będą im towarzyszyły bardzo silne burze i gradobicia. Według prognoz, najcieplej będzie na zachodzie kraju, zwłaszcza na terenie województwa dolnośląskiego.

Gwałtowne burze i gradobicia są spodziewane na południu Polski, w obszarach górskich, czyli w Tatrach i w Sudetach. Instytut IMGW wystosował ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla 7 wojewódźtw, a to oznacza, że spodziewane są zjawiska pogodowe, które mogą powodować poważne straty materialne i stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baczny obserwator

Tak ale teraz jest tak że

Tak ale teraz jest tak że rolnika trzeba ujebać to używają haarp najpierw mega ocieplenie i susza a potem mega burze i z deszczem wszystkie plony popłyną.Powiedzą że nie od nas to zależne i będziemy wpierdalać same gmo z zachodnich korporacji.Ludzie mieszkamy w Polsce gdzie klimat jest umiarkowany,mamy maj więc pogoda powinna być 25 stopni i fajny wiaterek a nie 50 stopni w słońcu,pracować na działce,budowie itp ciężko jest.Mam 31 lat i widzę że coś jest nie tak chemtrailsy pewnie też robią swoję.

Portret użytkownika tubylec

W życiu nie widziałem jeszcze

W życiu nie widziałem jeszcze tak rozmemłanego społeczeństwa mięczaków .. do wszystkiego im potrzebne ostrzeżenia, każdy większy deszcz czy burza to kataklizm a jak kilka dni nie pada to "susza", w mieście czai się smog a w lesie kleszcz, barszcz i pyłki drzew. Nie róbcie z pizdy jeziora. Dawniej też to wszystko było i nikt nie siał paniki, nie było żadnych ostrzeżeń, pogoda była raz taka raz inna ale nie było durnych mediów które by wszystko rozdmuchały do rozmiarów kataklizmu. Zimy to były takie że wam się w pale nie mieści i nikt nie biadolił .. ale wtedy ludzie byli twardzi a obecne pokolenie to w ogóle nieprzystosowane jest do życia na tej planecie .. depresji dostaje bez smartfona i płacze że się spocił bo klimatyzacja siadła.

Portret użytkownika kolo21

Tak zgadza się że ludziska

Tak zgadza się że ludziska zrobili się bardzo mało odporni na wszystko. Zimno to źle, ciepło to jeszcze gorzej. Ale za to odpowiada chemia w żarciu, powietrzu z każdej strony.

W 2010 roku byłem na wycieczce w Maroko w pobliżu Sahary i było nawet spoko, do wytrzymania. Wracam do Polski i jest tragedia. Pocę się jak przysłowiowa świnia, duszę się jak by tlenu brakowało.

Kuźwa jeszcze tak z 10 lat temu, biegałem zimą do sklepu na krótkim rękawku i było ok. A dzisiaj, zapalenie płuc i szpital. Upały są ale i wilgotność powietrza jest nie ziemska. Do tego dochodzi opylanie i obniżanie pułapu chmur, żyjemy jak w cieplarni dusząc się w gorącym lub zimnym syfie, min spalin samochodowych bóg wie czym jeszcze.

W 2005 roku, temperatura zimą spadła do -30, pogoda była zupełnie bezwietrzna, taki suchy typowy mróz. Pracowałem na zewnątrz domu, w dresach i kurtce. Dzisiaj jest silny wiatr, wilgotność na poziomie 70% i temperatura -7 a ja już nie daję rady, i ubieram grube ciuchy, jakie tylko mogę i nie jest mi nigdy za ciepło.

Już kiedyś o tym pisałem, że przyjechał do mnie znajomy z dalszej takiej nijakiej rodziny z Sybiru. Ja się patrzę a ten sie trzęsie z zimna, no to szok dla mnie nie ziemski. Ale pytam sie go o co chodzi, że tak dygocze. On do mnie że u nich faktycznie są nie ziemskie mrozy, ale bez wiatru i tej cholernej wilgoci. Na biegunie północnym, zimą przy temperaturze poniżej -55 stopni, ludziska potrafią się opalać, ale ledwo zawieję a juz uciekają i chowią się w bazach arktycznych. Więc nie pie...l że Polacy są mięczakami.

kolo21

Portret użytkownika Edinzbach

Odkąd za sprawą PiSu

Odkąd za sprawą PiSu zaczelismy dzien święty święcić to nawet pogoda nam sprzyja. Żyje się teraz rewelacyjnie, wreszcie mijam na mieście ludzi szczęsliwych i duuuuużo pięknych pań w ciąży. Bravo PiS. Bravo MY. I taka Polska ma być.

Portret użytkownika alojzy

A wszystkich spowija

A wszystkich spowija romantyczna mgła z palących się wysypisk śmieci, gdzie nasi "biznesmeni" palą śmieci które sprowadzali milionami ton z niemiec czy anglii. I wszyscy dostaną odszkodowanie, a kolesie będą jak zwykle kryli kolesi, a inni rozwieją się jak dym. Bravo PiS. Bravo MY. I taka Polska ma być.

Portret użytkownika kolo21

Nasi tak jako tarcze dla

Nasi tak jako tarcze dla wiadomych szefów tych że firm śmieciowych. Jestem pewien, że zrobi się głośno na ten temat, może nawet szefa tego wysypiska posadzą. Ale to bedzie tylko kozioł ofiarny. Prawdziwe szekle kto inny zgarnie lub już zgarnął. A co z tymi śmieciami z usmani, co Polska podpisała kontrakt na ich składowanie u nas. Już widzę te wielgachne karaluchy żerujące w naszych domostwach. Bo to że się nie rozlezą jest pewne jak diamenty u parcha.

kolo21

Portret użytkownika alojzy

To nie jedno śmietnisko. To

To nie jedno śmietnisko. To jest jakieś 60 pożarów śmietnisk od poczatku roku. Skala tego jak Polacy masowo sami z siebie robią ostatnie dziwki tak łajdackimi prcederami - po prostu wystrzeliła wszystkie moje bezpieczniki. A teraz jeszcze piszesz, że nawet z ussa śmieci przywiozą? Szkoda tyko tych pojedynczych, uczciwych ludzi znkiających w tym kraju jak wysepki zalewane morzem szamba.
 

Portret użytkownika lipka

Pamiętajmy o zwierzętach,

Pamiętajmy o zwierzętach, wystawiajmy pojniki, wieszajmy na drzewach nawet obciętą butelkę plastikową uczepioną na sznurku, na ziemi pojemniki z wodą, kałuże po deszczach szybko wysychają a zwierzęta bez wody giną.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika alojzy

Wszyscy sieją panikę jakby

Wszyscy sieją panikę jakby miesiąc temu spod ziemi wyszli i pierwszy raz widzieli słońce czy burzę. W mediach histeria: łolaboga pić, uzupełniać elektrolity, chować się w cieniu...
No ludzie: jest piękna pogoda, słońce, cieplutko, po prostu wspaniale. Chce się pić to pijemy to na co mamy ochotę, chcemy cienia - idziemy do cienia. Co za jakaś niepotrzebne robienie niepokojów. Tysiące lat ewolucji wyposażyło ludzi w niezbędne mechanizmy (świadome i nieświadome) i z nich korzystajmy, a nie zachowujmy się jak autystyczne dzieci.
Burzy do tej pory nikt nie widział? Gradu nikt nigy nie widział? Wichury? - to najwyższy czas popodziwiać, a nie jakieś alarmy podnosić.
Niedługo bedzie się ostrzegać przed nadejściem nocy, że się ciemno zrobi.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Rozumiem twój pkt. widzenia

Rozumiem twój pkt. widzenia ale wiedz że gdyby wystąpiły "burze" o sile G3 albo G4 (a przyszłościowo może nawet wyższe mogą wystąpić) to nikt normalny nie będzie ich podziwiał ani się nimi zachwycał tylko najzwyczajniej spierdalał gdzie się da.

Strony

Skomentuj