Nadchodzi wielka inwazja na Stany Zjednoczone, która powtarza się co 17 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W 2020 r. w wielu stanach USA (głównie w Wirginii, Zachodniej Wirginii i Karolinie Północnej) spodziewana jest spektakularna inwazja cykad. Eksperci twierdzą, że ogromna ilość tych owadów trafi na niebo po 17 latach przebywania pod ziemią.

 

Teraz spodziewany jest wylęg o numerze IX. Wszystkie zarejestrowane populacje mają swoje numery. Wychodzenie cykad z ziemi jest ściśle przewidywalne i zawsze występuje w określonych odstępach czasu.

 

Podczas obecnej inwazji spodziewane jest nawet 1,5 miliona cykad na każdy akr ziemi czyli 4000 m2. Społeczności i farmy, w których pojawia się  duża liczba cykad, mogą mieć poważny problem z poruszaniem się i z ogluszajacym hałasem.

 

Wielu uważa wydawane przez nie dźwięki za denerwujące, a hodowcy drzew oraz zarządcy sadów i winnic postrzegają wylęgii jako potencjalnie niebezpieczny sygnał zagrożenia dla ich młodych drzew, winorośli i sadzonek., bo te stają się areną kopulacji i przedłużenia gatunku.

Dla cykad hałas jest zewem godowym samców, które próbują tak przyciągnąć partnerki. Okresowe roje cykad odgrywają bardzo ważną rolę w ekosystemie. Samice, składają jaja w sekcjach kory młodych pędów niektórych drzew co często prowadzi do śmierci całych gałęzi, jednak w następnym roku z tego powodu gwałtownie wzrasta kwitnienie roślin. Ponadto ogromna liczba martwych owadów przyczynia się do remineralizacji gleby.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Admin ...panie boże ...temu

Admin ...panie boże ...temu portalowi doskwierają stałe nonsensowne informacje.Ta jest tylko jedną z dziesiątek innych.CZyż ...CZy już ...czy nie czas...jusz ..zmienic podejście na bardziej na czasie zaangażowane ? 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Po jakiemu palskawemu ten

Po jakiemu palskawemu ten tekst jest napisany?

"hodowcy drzew oraz zarządcy sadów i winnic postrzegają wylęgii jego hałasowanie jako potencjalnie niebezpieczny sygnał zagrożenia dla ich młodych drzew, winorośli i sadzonek., bo stają się areną kopulacji i przedłużenia gatunku."?????

"Samice, które żyją nieco dłużej niż mężczyźni, składają jaja w sekcjach kory młodych pędów niektórych drzew.

To już jest szczyt chamstwa, żeby publikować prosto z automatycznego tłumacza bez korekty.

Portret użytkownika Abbasadore

Doświadczyłem takiej inwazji

Doświadczyłem takiej inwazji jak byłem w Stanach, hałas jest niemilosierny - nie słychać co mówi druga osoba stojąca metr przed tobą. Najbardziej dokuczliwe są wieczorem. Mniej więcej co 6 lat jest większy wylęg tych owadów.

Skomentuj