Nadchodzi potężne maksimum słoneczne

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wchodzimy w okres zwiększonej aktywności Słońca, znany jako maksimum słoneczne, który jest częścią 11-letniego cyklu słonecznego. Ostatnie badania i prognozy sugerują, że szczyt aktywności Słońca, zwany maksimum słonecznym, nastąpi między połową 2024 a końcem 2025 roku. Jest to zmiana w stosunku do wcześniejszych przewidywań, które zakładały, że maksimum nastąpi około lipca 2025 roku. Naukowcy z różnych ośrodków badawczych, w tym z Centrum Prognozowania Pogody Kosmicznej NOAA, zauważają, że cykl ten może być szybszy i silniejszy niż przewidywano wcześniej.

 

Cykl słoneczny trwa średnio około 11 lat i charakteryzuje się zmieniającą się liczbą plam słonecznych na powierzchni Słońca. Plamy te są wskaźnikiem aktywności magnetycznej naszej gwiazdy i wpływają na różne aspekty pogody kosmicznej. W okresie maksimum słonecznego, gdy aktywność słoneczna jest na swoim szczycie, występuje większa liczba plam słonecznych oraz zwiększona aktywność, tak jak burze słoneczne i koronalne wyrzuty masy (CME).

 

Maksimum słoneczne ma znaczący wpływ na przestrzeń kosmiczną i Ziemię. Zwiększona aktywność słoneczna może prowadzić do silniejszych burz geomagnetycznych, które z kolei mogą zakłócać działanie satelitów, systemów komunikacyjnych i nawigacyjnych (GPS) oraz sieci energetycznych na Ziemi. Ponadto, intensywne zorze polarne będą mogły być obserwowane dalej na południe niż zwykle.

 

Jednakże, jak wskazują naukowcy, prognozowanie dokładnego momentu maksimum słonecznego jest skomplikowane i wymaga zbierania i analizowania danych dotyczących liczby i intensywności plam słonecznych oraz innych zjawisk słonecznych zarówno przed, jak i po spodziewanym szczycie aktywności. Dopiero analiza trendów pozwala na oficjalne stwierdzenie, że maksimum słoneczne miało miejsce.

 

Chociaż zwiększona aktywność słoneczna stwarza wyzwania dla technologii i infrastruktury na Ziemi, to także oferuje unikalne możliwości badawcze. Naukowcy wykorzystują ten okres do lepszego zrozumienia mechanizmów rządzących Słońcem oraz wpływu jego aktywności na środowisko kosmiczne i ziemskie. Ponadto, obserwacje zorzy polarnej i innych zjawisk związanych z aktywnością słoneczną dostarczają nie tylko cennych danych naukowych, ale też są źródłem niezapomnianych wrażeń wizualnych.

 

Nadchodzące maksimum słoneczne stanowi zarówno wyzwanie, jak i okazję dla społeczności naukowej i technologicznej. Przygotowanie do potencjalnych zagrożeń i wykorzystanie szansy na pogłębienie naszej wiedzy o Słońcu i jego wpływie na naszą planetę jest kluczowe dla dalszego rozwoju i bezpieczeństwa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

skumajcie że ludzie wierzą w

skumajcie że ludzie wierzą w reinkarnację, i że w kółko się odradzają, to jest coś strasznego, bo nie wiedzą gdzie się odrodzą, mogą być chińczykami, albo mogołami albo murzynami i być niewolnikami ! szok ! tak w kółko się odradzają i nic nie kumają !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Skumasz   gdy wezwie  ciebie

Skumasz   gdy wezwie  ciebie parchu prokuratura   za słowa  które tu jakiś czas temu napisałeś   a które ja   odnotowałem , skumasz    szybciej  niz  ciebie siem  wydaje      i zrozumiesz  że bycie podżegaczem do mordu na Palestyńczykach  jest  haniebne   nikczemne   i godne żyda  którym jesteś a  do czego się przyznałeś  ,  my dowiemy się      z oficjalnych żródeł   jak i gdzie mieszkasz oraz  jaka  kara   ciebie   śmieciu   spotka - bo spotka    .  teraz zabawimy się  w Polską   grę  - wasze czasy dobiegły  do  ściany   i płacz już  nie pomoże  takim jak ty  i tobie podobnym  . W związku z tym  nie reikarnujesz   w inne nicki    i inne  szeklowe  kłamstwa  -  bedziesz  miał w pierdlu przejebane   jak pedofil  lub gwałciciel -  żona Mieszka ciebie  nie pomoże , Lestek  tysz nie  ani  Dobrawa       ani nikt inny   bo zyd   spalony  jest  zawsze osamotniony   , dosłownie nikt  nie ujmie się za tobą      i  aj waj    fujaro  losu  - też się  cieszę   

Art. 255.  i Art. 255a     maszyna  ruszyła         

Zdaniem zydów  to tylko oni moga reikarnować   , urodził siem jako  Moshe   a natępnie  grasuje w sejmie czy rządzie jako    jakiś tam  pan "ski"   i pierdoli  głupoty anty Polskie  , wymysla  prawy anty Polskie  i ustawy przeciw   obywatelom - to o tej reikarnacji   wasz ukochany  (10 +)     parch  pisz   - bo tylko im wolno   a kto sądzi inaczej jest Mongołem Chińczykiem lub  Murzynem  i niewolnikiem  . 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

Twój komentarz jest

Twój komentarz jest przeiąkniety nienawiścią i nietolerancją oraz rasizmem - w tym krótkim komentarzu obrazasz uczucia religijne innych oraz wylazł z ciebie  rasizm wobec kolorowych określając ich niewolnikami.

Niewolnikiem jesteś ty - niewolnikiem ksiunszki i zbrodniczej religii ,która niesie słowo boże ogniem i mieczem od czasów wypraw krzyżowych do dzisiaj. Wszędzie , gdzie przejmuje kontrolę watacha z fatykanu od razu pojawia się cierpienie, bieda i terror w imię najwyższego miłosiernego.

Ostatni przyjęci na łałdjencję siepacze przez papusia w fatykanie to naziole z największej demokracji świata czyli 404.  Papuś przyjął ich pomimo , że głosi "pokój" i "tolernację" . Papuś jeszcze nigdy nie zganił najwiekszych bandytów świata czyli usrańców za wojny bo z każdej tej wojenki usrańców papuś ma chajs - z tej na ulandzie również bo przecież istnieje szansa wyrwania kilkudziesięciu milionów niewolników z łap prawosławia.

I niech tylko zarobią na jednym 1 dolara rocznie - robi się sumka?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Ale jesteś śmieszny,haha

Ale jesteś śmieszny,haha.Teraz to sobie poleciałeś. Ty nawet tego zydowskiego boga nie znasz a piszesz i zmyślasz. Pomyliles go z Szamaszem,a to tylko Marduk.Zapytaj sie lepiej wolnomularzy.

Nie żyj w błędzie człowieku, doksztalc się. Poszukaj.Hebrajczycy spalili tyle bibliotek i pomardowali tyle rodzin,ze trzeba wiele odkopac by sie dowiedzieć prawdy o ich zaklamanych osiągnięciach. Nawet nie wiesz,ze rządzi toba cesarstwo rzymskie dalej.pewnie dalej nie wiesz skad sie to wszystko wzięło. 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Jeżeli cofniemy sie 5 cyklów

Jeżeli cofniemy sie 5 cyklów wstecz czyli 55 lat to jakie spektakularne skutki wywoływały te maksima słoneczne - oprócz straszenia chuj wie czym to historycznych danych z wielkimi tragediami z tego powodu jakoś nie ma.

Zmiany jednak nastąpiły - 33 lata temu w biednej i zacofanej afryce nie było studnii i telefonii komórkowej a dzisiaj tam dalej nie ma studnii.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika maracash

Zwiększona aktywność

Zwiększona aktywność słoneczna może prowadzić do silniejszych burz geomagnetycznych, które z kolei mogą zakłócać działanie satelitów, systemów komunikacyjnych i nawigacyjnych (GPS) oraz sieci energetycznych na Ziemi.

już rozumiem, dlaczego sataniści z UE, tak pilnie wdrażają elektryfikacje wszystkiego  

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj