Nadchodzi pierwsze z serii "apokaliptycznych", krwawych zaćmień Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Internet

Każdy badacz Pisma Świętego z pewnością spotkał się z opisem krwawego Księżyca, który towarzyszył ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Tak się składa, że wkrótce będzie Wielkanoc i czeka nas przedtem podobne "krwawe" zaćmienie Księżyca.

 

To co nas teraz czeka nazywa się tetradą. Jest to cykl zaćmień, które wystąpią w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. W całym XXI wieku będzie 8 takich tetrad. Jedną obserwowaliśmy już w latach 2003 i 2004.

 

Ta tetrada zacznie się w nocy z 14 na 15 kwietnia. Co ciekawe zaćmienie będzie miało miejsce podczas pełni. Zresztą o tej porze roku zaćmienia zawsze zbiegają się z pełnią. Zaćmienie w kalendarzu żydowskim czy muzułmańskim oznacza święto Paschy.

Pogłoski o końcu świata powoduje koincydencja zdarzeń astronomicznych i pewnego wersetu w Biblii. Konkretnie z Apokalipsy św. Jana 6:12

"I zobaczyłem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a księżyc stał się jak krew."

Dla niektórych osób ta tetrada oznacza wypełnienie proroctwa. Kluczowe wydaje się zrozumienie zjawiska "krwawego" Księżyca.

 

Wszyscy zobaczą to w przyszłym tygodniu dlatego warto dowiedzieć się skąd bierze się ten niezwykły kolor. Takie zabarwienie zdarza się podczas każdego całkowitego zaćmienia, Kolor pojawia się podczas wejścia Księżyca w cień Ziemi. Czerwień pojawia się ze względu na rozpraszanie światła słonecznego w atmosferze Ziemi.

 

Intensywność czerwieni zależy od wielu czynników takich jak ilość pyłów atmosferycznych. Naukowcy twierdzą, że jest to zupełnie normalne zjawisko i nie ma w nim nic nadprzyrodzonego. Bez względu na to, czy wierzysz w to, że nadciągają czasy ostateczne przepowiedziane w Apokalipsie, czy też traktujesz to jako dziwaczną historyjkę, warto poświęcić trochę czasu i pooglądać nadchodzące zaćmienie Księżyca.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu astronomicznego - tylkoastronomia.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Karol Krzysztof Komodore

Przez takie wasze powszechnie

Przez takie wasze powszechnie panujące obrzucanie się błotem czy to na prostym forum internetowym czy w jeszcze prostszym życiu dążycie do jednego. Co prawda każdy ma prawo do życia ale nie każdy ma prawo do życia wiecznego. O tym też ktoś napisał. Po przeczytaniu Objawienia św. Jana czyli Apokalipsy, ostatniego rozdziału Pisma Świętego, które leży w każdym domu ze zdumieniem patrzę się na ludzi którzy po ujrzeniu tylu znaków dalej negują istnienie stwórcy wszystkiego, nawet tych prymitywnych jednostek. Nie bez powodu, również te.. nazwijmy to "zaćmione świadomości" mają własną wolę. Wracając do Apokalipsy, św. Jan wspominał coś etapach tego pięknego dzieła które dokończy sam Bóg. Nasówa się jedno pytanie, kim był święty Jan, żeby mówić jak on ma to zrobić ?

1 Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem1,
a On wysławszy

Portret użytkownika greani11

a ja powiem tak za duzo

a ja powiem tak za duzo zabobonow mysli i stwierdzen przechodzi przez rece polakow i czasem nei wiedza czym sie zajac pierdola glupoty  juz tyle koncy swiata co slyszalem ostatnio i jeszcze wszyscy zyja a dlaczego dlatelgo ze wszystko wymyslane jest przez idiotow dla idiotwo  bawcie sie dalej .nic nei bedzei a czertwien bedziecie miec w dupie jak ktos wam ja skopie  w oczach tez moze byc i przest to bezdeiocuie wszystko widziec w plomieniach hehe.bajki tysiaca jednej nocy .naiwni ludzei.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika benpo

Totalne przekręcenie

Totalne przekręcenie biblijnego faktu, który nastąpi nieco póżnie, bo choć tutaj jest czerwony księżyc, to słońce nadal świeci i nie zamieniło się w ciemność. Kiedy to nastąpi,to ludzie nie będą mieć żadnego słonecznego blasku. To nadejdzie ale nie teraz.

Portret użytkownika Eremita

"Co ciekawe zaćmienie będzie

"Co ciekawe zaćmienie będzie miało miejsce podczas pełni."
 
Porażająca ignorancja. Zaćmienie Księżyca może się zdarzyć WYŁĄCZNIE podczas pełni. Tak jak - nawiasem mówiąc - zaćmienie Słońca może się wydarzyć tylko podczas nowiu.
 
Ale obawiam się, że informacje z klasy piątej szkoły podstawowej to na tej stronie rzucanie pereł przed wieprze.

Portret użytkownika darek1

Czytałem, że w jakiejś

Czytałem, że w jakiejś przepowiedni Francja miała doświadczyć opadu radioaktywnego , a tu trzęsienie ziemi we Francji. Ciekawe czy mają dobrze zabezpieczone elektrownie. Niestety przepowiednie zaczynają się sprawdzać. Koniec jest bliski. 15 kwietnia planety niekorzystnie będą oddziaływać na Ziemię co przy niestabilnym Yellowstone doprowadzi do jego erupcji i wstrząsów na całym globie. Osłabienie Stanów Zjednoczonych wykorzystają inne mocarstwa do wywołania własnych wojen (Rosja- Unia, Chiny-Japonia).Popiół zasłoni Słońce co doprowadzi do zniszczenia upraw i głodu na całej planecie. Wstrząsy , które będą miały miejsce na całej Ziemi dzięki uwolnieniu przez Yellowstone ogromnych ciśnień w skorupie ziemskiej spowodują zniszczenie niektórych elektrowni atomowych co doprowadzi do skażenia wielkich obszarów terenu. Populacja ludzka zostanie porządnie przetrzebiona. Może być też tak, że 16 kwietnia obudzimy się i nic z tego niestety nie wyjdzie Wink

Portret użytkownika MonaLisa

podpisuję się pod twoją

podpisuję się pod twoją teorią obydwoma rękoma. Masz dobry umysł strategiczny, Darek1. Skoro amerykanie głośno mówią i zwracają się do  państw afrykańskich o "gościny" dla miliona obywateli na wypadek erupcji super-wulkanu, to coś dobrze wiedzą, bo mają stację i czułą aparaturę. Twoja wersja może okazać się proroczą.
A wtedy najlepiej od razu zginąć, niż powoli umierać w męczarniach...

Portret użytkownika Maniek Kielce

Jan Paweł 2 nie pozwoli aby

Jan Paweł 2 nie pozwoli aby Polsce coś się stało. w wg teraz jego kanonizacja.
o Klimuszko przepowiadał że w Polska jako nieliczny kraj będzie najlepszym do życia i każdy będzie chciał tu mieszkać. Mówił też że u nas będą rosły pomarańcze. 

Portret użytkownika nkwd

Tu trzeba wielkiej mądrości i

Tu trzeba wielkiej mądrości i rozumu Co nauczał Chrystus Czego żąda Bóg od Ludzi
Miłój Bliźniego swego jak Siebie samego
Bóg żada Miłosierdzia Baranki 
Nagle oświeciło Frańciszka że kościół ma być biedny po upływie 1700 lat jak Cesarz Konstanty przyjoł Chrześciaństwo
A co pisze w Apokalipsie Sąd nad Wielką Nierządnicą i narodami które z nią nierząd uprawiały Szkarłat Purpura Upici w Kielichu Swojch świętych 
KOŚCIÓŁ BOGU SIĘ SPRZENIEWIERZYŁ DLA MAMONY
BENEDYKT POWIEDZIAŁ W WYWIADZIE ŻE PIEKŁA NIE MA BO KOŚCIÓŁ JE WYMYŚLIŁ 
PRZEKONA SIĘ JAK ZAMKNIE OCZY
JA NIE POTRZEBUJE ŚWIATYŃ BO JESTEM WSZECH OBECNY
CHCESZ SIĘ WYSPOWIADAĆ POMODLIĆ NIE CZY TEGO W SYNAGOGACH NA POKAZ ALE W DOMU POROZMAWIAJ ZE MNĄ A JA CIĘ WYSŁUCHAM
 

Portret użytkownika lekarz

Nie wnikam w kościół bo nie

Nie wnikam w kościół bo nie mam z nim wiele wspólnego i sam dostrzegam wiele nieprawidłowości. Ale Jana Pawła II, największego Polaka wszechczasów, to ty mi się nie czepiaj z argumentami prosto z urbanowskiego NIE bo się ośmieszasz.
A może skomentuj syjonistyczną religiję i ichniejsze autorytety namawiające do seksu z dziećmi lub jawnie siejące nienawiść rasową? Tu też będziesz taki chętny do produkowania się?

Strony

Skomentuj