Nadchodzi orkan Petra, czy dotrze do Polski?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kolejny atlantycki orkan naciera na Wielką Brytanię, Hiszpanię i Francję. Prawdopodobnie za kilka dni być może stanie się on problemem Holendrów, Niemców a potem i Polaków.

 

W ciągu ostatnich miesięcy widzieliśmy już całą serię orkanów pustoszących północną Europę. Wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam się zmagać z następnym. Tym razem rozległy niż nazywa się Petra. Burza spowodowała już podtopienia od morza w Hiszpanii i jej charakterystyczną cechą są monstrualne fale.

 

Potężna wichura wiejąca z prędkością do 160 km/h powoduje cały szereg utrudnień i kłopotów. Gdy uderzyła w północnej Francji doszło do tego, że siłą wiatru spychane były samochody. Liczne nadmorskie miejscowości zostały zalane.

 

Szczególnie doświadczona została francuska prowincja Bretania. Miejscowości przybrzeżne zalewały dziesięciometrowe fale, które wzmagał bardzo silny wiatr. W rezultacie służby ratunkowe musiały podejmować helikopterami ludzi, którzy przed wodą schronili się na dachach. Ewakuowano sporo mieszkańców.

 

Według meteorologów orkan Petra powinien się przemieszczać w kierunku wschodnim, ale jego drodze przeszkodzi wyż znad Rosji, dlatego jest szansa, że wietrzna pogoda do nas nie dotrze.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Swoisty fenomen, że o

Swoisty fenomen, że o kotnrolę pogody oskarżają polityków osoby o lewicowych poglądach, czyli zwolennicy regulacji gospodarki i różnych innych aspektów życia :|. Zapytam przekornie jak widzicie rozwiązanie problemu chemtrails i plastikowego śniegu? Powołanie kolejnych instytucji i państwowa kontrola nad producentami samolotów? Język

Portret użytkownika Pantałyk

Jak to dobrze że nie żyjemy

Jak to dobrze że nie żyjemy zaraz przy Atlantyku. Zawsze mamy trochę więcej czasu, by uszczelnić okna i zabarykadować drzwi Wink
Cóż tu jeszcze napisać. Matka Ziemia pokazuje, w jakim poważaniu ma tę śmieszną rasę ukierunkowaną na bezmyślną chciwą ekspansję i degradacje jej samej. I jedno wiem dobrze. Natura prędzej czy pózniej nauczy nas pokory. Pytanie- z jakim skutkiem.
 

Portret użytkownika kolo21

Coś w tym jest.2 tygodnie

Coś w tym jest.2 tygodnie temu było +4,5 i kałuże pozamarzały.Tak sobie wziołem termometr i połorzyłem na ziemi,myśląc że przy gruncie może jest ujemna temperatura.No i pokazał +4 stopnie.Postawilem wode w butelce no i  nie zmarzła.Choć stała dobre dwie godziny.I dlaczego w nocy jest bardzo często cieplej niż w dzień?I tempertura potrafi skakać o 2,3  stopnie w ciągu paru sekund w nocy.+2,-1 itp.Wiatru nie ma który by powodował wachania temperatury.Nie którym się oczy otworzą gdy reszta ludzkości je zamknie:)

kolo21

Portret użytkownika olo manolo

Ty zwyczajnie

Ty zwyczajnie konfabulujesz.

Wczesniej pisales ze podpalales snieg i woda leciala ciurkiem. Wystarczy samemu sprobowac zeby dowiedziec sie ze jestes zwyklym konfabulatorem.

Podejrzewam ze masz inne konto, cos jak Rex ktory sam sobie daje + (nie wiem po co, ktos placi za ilosc +?).

Portret użytkownika zibi

Co do śniegu to nie jest

Co do śniegu to nie jest normalny powiedział bym bomba podpalałem zapalniczką nie bardzo się chciał topić a po chwili jak zaczął to z małej kulki śniegu parę kropel wody zostało,jeszcze dziwna sprawa może jakiś fachura coś powie pod wieczór było na plusie z 2 a na kałużach pojawiła się cienka warstewka lodu,termometr pokazuje prawidłowo,ja ten śnieg nazwał bym stalowym

Strony

Skomentuj