Nadchodzi nowy koronawirus SADS-CoV - czy czeka nas nowa pandemia wymiotów i biegunek?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jesteśmy w trakcie zmagań ze skutkami zamieszania wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, a na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie, również z Chin!

Chiński wirus SADS-CoV został przeniesiony z nietoperzy na świnie. Jest ryzyko, że teraz będą się nim zarażać ludzie.

Naukowcy potwierdzili na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”, że ludzie mogą być podatni na zakażenie tym patogenem.  SADS-CoV należy do tej samej rodziny wirusów, co SARS-CoV-2. Zalicza się jednak do alfakoronawirusów, z kolei SARS-CoV-2 zaklasyfikowany jest do betakoronawirusów.

Koronawirus SADS-CoV powoduje u świń takie objawy jak m.in. wymioty i biegunka. Wirus może spowodować co najmniej kryzys żywnościowy, bo ogromna ilość wieprzowiny może go po prostu nie przetrwać.

Badania naukowe potwierdziły jednak, że koronawirus SADS-CoV może infekować także ludzkie komórki dróg oddechowych, wątroby i jelit. Wiadomo również, że replikuje się znacznie szybciej w jelitach, niż w płucach.

Może się więc okazać, że znaczna część ludzkiej populacji ucierpi z powodu wyniszczających organizm wymiotów i biegunek. Chyba każdy z nas przechodził kiedyś tzw. „grypę jelitową”. Wiadomo więc, czym to grozi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika michalek

ale się uśmiałem z rana

ale się uśmiałem z rana komentarze to złoto dzięki za poprawe humoru Biggrin ale dobra dziś się śmiejemy ale kto wie te korki w dupie mogą stać się rzeczywistością, każdy będzie miał bezobjawową sraczkę. sytuacja w sklepie, sprawdzają czy klienci mają korek w dupie. BEZ KORKA PANA NIE WPUSZCZE BO MI SIĘ PAN ZESRA W SKLEPIE Smile

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Dopóki krzywda, dopóty walka! Przez krew i śmierć, przez ruiny i mogiły, z nadzieją czy przeciw nadziei, walka z piekłem ziemi w imię nieba, które na ziemię zstąpi...

Strony

Skomentuj