Nadchodzi nowa faza wojny w Syrii, amerykańskie okręty czekają na sygnał do ataku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tragiczne wydarzenia z ostatnich dni wyglądają podejrzanie wygodnie, jako uzasadnienie do planowanej napaści na Syrię. Gdy słyszy się taką retorykę jak obecnie można odnieść wrażenie, że państwa zachodnie lada moment rozpoczną ataki.

 

Na razie nie ma mowy o strefie zakazu lotów, nie ma tez mowy o nalotach, ale na Morzu Śródziemnym gromadzą się amerykańskie niszczyciele z pociskami manewrującymi typu Cruise. Wspomina się już oficjalnie, że niektóre cele w Syrii mogą zostać zniszczone za ich pomocą.

 

US Navy potwierdza jedynie plan wzmocnienia swojej obecności wojskowej w tamtym regionie świata. Niszczyciel Mahan, który miał wracać do bazy w Wirginii pozostanie na stanowisku. Jak wiadomo, co jakiś czas dochodzi w Syrii do nalotów izraelskich myśliwców. Jeden z nich, jaki miał miejsce w porcie Latakia, biorąc pod uwagę rozwój wypadków, wydaje się być związany z przygotowaniem do ataków rakietowych z morza. Zniszczono wtedy spora ilość rosyjskich rakiet ziemia woda, zdolnych do niszczenia okrętów wroga w obrębie kilkuset kilometrów.

 

Pretekst do wdrożenia rozwiązania siłowego, którym jest obecnie krwawy atak bronią chemiczną może nie być wystarczający. Służby armii syryjskiej poinformowały właśnie o odnalezieniu magazynu broni chemicznej w jednym z tuneli używanych przez rebeliantów. Atak z Damaszku coraz bardziej wygląda jak działanie na zamówienie. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby stwierdzić, że skoro Barack Obama publicznie mówi o możliwości zaangażowania militarnego Ameryki po przekroczeniu "czerwonej linii" w postaci użycia broni chemicznej, to jest to praktycznie zachęta do rebeliantów, aby sprokurować coś tak okropnego.

 

Może to być działanie podjęte w zgodzie z mocarstwami, albo autonomiczne. Kto by nie chciał mieć tak potężnego sprzymierzeńca jak USA? Zwłaszcza w sytuacji, w której pomoc jest im potrzebna, bo sunnici ewidentnie przegrywają wojnę w Syrii. Incydent ten zostanie zresztą zbadany, bo w Damaszku znaleźli się obserwatorzy ONZ. To właśnie, dlatego wielu komentatorów wątpiło w to, że Assad zdecydowałby się na taki krok wpuszczając wcześniej Wysokiego Przedstawiciela ONZ, Angele Kane.

 

Wielką niewiadomą pozostaje to, w jaki sposób zachowa się Rosja. Biorąc jednak pod uwagę to, że wcześniejsze napaści Izraela na Syrię spotkały się najwyżej ze słowną reakcją, można podejrzewać, że prędzej czy później zostanie podjęta decyzja o wsparciu sunnitów walczących w Syrii za pomocą amerykańskiej siły ognia.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pikej

Za blisko to Amerykance nie

Za blisko to Amerykance nie podpłyną. Wybrzeża broni P-800 Oniks, a strefy powietrznej już niedługo i S-300W. Także bez strat po stronie amerykańskiej się nie obejdzie. Przykładowo krążownik amerykański podpływa z Tomahowkami w zasięg rażenia Oniksów. Zostaje zatopiony przez 2 rakiety, straty amerykańskie wynoszą kilka miliardów dolarów, straty syryjski to tylko 2-4 mln dolarów. Kompletnie nieopłacalny interes. Także nie sądzę, żeby Amerykanie się w to mieszali. To nie jest Irak czy Afganistan, gdzie nie było żadnego nowoczesnego sprzętu przeciwlotniczego. Syria posiada Buk-m2, Pancyr-s1, nieoficjalnie kilka baterii s-300w, i zamawiane są kolejne. Będą dozbrajać Państwo islamskie, tak jak to robią, ale samolotów na pewne strącenie czy okrętów nie wyślą. 

Portret użytkownika TimeTraveller

W konflikcie w Syrii ktos za

W konflikcie w Syrii ktos za kurtyna pociaga za sznurki ten ktos jest niewyobrazalnie bogaty i wplywowy i ma na celu wywolac 3 wojne swiatowa powodów do tego jest kilka. Ten ktos przygotowuje teren i warunki do przyjscia Antychrysta Miesiac temu pod meczetem Al-Aksa imamowie oprócz smierci Ameryce oglaszali przyszle utworzenie Wielkiego Kalifatu na wzór Imperium osmanskiego . Jest przepowiednia pana Michelle de Notre Damme o 10 królestwach podporzadkowanych Antychrystowi (w przepowiedni tej nazywa go Mahdi) którego celem jest rozpetanie swiatowego konfliktu zbrojnego. 3 Wojna Swiatowa jest juz w fazie poczatkowej zaden rzad panstwo zadne media wam tego w oczy nie powiedza  Czy jakikolwiek rzad lub media w 1939 roku powiedzialy do opinii publicznej ze rozpetala sie II wojna swiatowa? Nie ma ucieczki przed Trzecia Wojna po prostu za pózno  papa

Portret użytkownika cytat

Nalezy mowic do konca

Nalezy mowic do konca rebelianci to przedewszystkim zbrojne bojowki finansowane i tworzone przy pomocy zydoameryki i panstw UE.  No to idzmy dalej kto stworzych osame usa, osama stworzł alkaide(przy pomocy usa), alkaida rozrabia na swiecie i odrywa sie od swojego mocodawcy a l e usa nadal ją finansuje jezeli alkaida pomaga rozwlac panstwa nieprzychylne usraelowi a l e d o czasu???

Portret użytkownika MulderXXX

Moim zdaniem USA będzie miało

Moim zdaniem USA będzie miało w tej wojnie jeszcze jednego wroga, a mianowicie swoich obywateli, którzy są już wystarczająco zmęczeni innymi wojnami Obamy i jego poprzednika. Nie zdziwiłbym się więc gdyby powtórzyła się sytuacja z czasów wojny wietnamskiej i ludzie znowu wyszliby na ulice żeby protestować. 

Portret użytkownika Nostra Damus

W Syrii mamy do czynienia z

W Syrii mamy do czynienia z Religijną Wojną Domową. Każdy wie, co to znaczy - dlatego nikt nie chce się wmieszać. Obama słusznie stwiedził przed kilkoma dniami, że można osłabić siły wojskowe jednej albo drugiej strony, nie można jednak bombami zniszczyć fanatyzmu religijnego. Innymi słowy, jak już gdzieś pisałem, bomby potrafią zniszczyć materialne cele, ale nie te w głowach fanatyków, którzy z radością i ochoczo wysadzają siebie i innych w powietrze. Poza tym bardzo wątpliwe, że Assad użył broni chemicznej, taki głupi to on nie jest. Wygląda to na prowokację ze strony rebeliantów, którzy w ten sposób usiłują wymusić pomoc z zewnątrz. Dodatkowo istnieje problem z samymi rebeliantami; kim są, jakie mają cele, dlaczego są w ich szeregach terroryści... Assad był obliczalny, natomiast nikt nie wie tak naprawdę who ist who po drugiej stronie. Wszyscy wiedzą, że wojny w Iraku, Afganistanie, Libii itd nic nie przyniosły - bombardowanie Syrii nie przyniesie nic, tylko przeniesie ten konflikt na inne barki. O to chodzi rebeliantom. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika pies

Panowie czyzbyscie juz

Panowie czyzbyscie juz zapomnieli ostatnia bajke naszego rzadu ze nie bedziemy juz wysylac wojska na zadne wczasy bo mamy inne wydatki ,wiec napewno ... niewyslemy bo zreszta niewiadomo by bylo komu pomuc oba kraje to nasi p r z y j a c i e l e ,wiec tu sie myli kolega sakala piszacy o21,36

Portret użytkownika Zenek

"Funkcjonariusze tureckich

"Funkcjonariusze tureckich służb do walki z terroryzmem zatrzymali 12 domniemanych członków ugrupowania ekstremistycznego Al-Nusra Front.Do aresztowania doszło na południu Turcji. Śledczy przypuszczają, że próbowali się oni przedostać do Syrii, gdzie ich ugrupowanie prowadzi walkę przeciwko wojskom prezydenta Baszara al-Asada.Tureckie media poinformowały, że podczas przeszukania znaleziono przy nich dwukilogramową butlę z paralityczno-drgawkowym gazem sarin. Władze Turcji na razie nie potwierdziły tej informacji.Więcej na ten tematSyria czeka na analizę chemicznąPonad 300 Syryjczyków zginęło w wyniku użycia broni chemicznejObama polecił wywiadowi zorientować się w sytuacji w SyriiBroń chemiczna: pod Damaszkiem znaleziono magazyn z antidotumSpecjalny wysłannik ONZ ds. rozbrojenia przyjechał do DamaszkuSyryjskie władze znalazły broń chemiczną w tunelu powstańców "
 
(komentarz: Andy z  http://wiadomosci.onet.pl/forum/lekarze-bez-granic-w-damaszku-ok-3600-osob-z-objaw,0,969528,114323448,czytaj.html)

Portret użytkownika stanlej

Nic z tego prężenia muskul

Nic z tego prężenia muskul nie bedzie.Amerykanie nadymają się ale nic nie zrobią. Pamietajcie że tam nie tylko są Amerykanie ,ale Rosjanie,Chinczycy którzy gospodarczo uzależnili Amerykanow od siebie.Pozatym np.Turcja nie jest zainteresowana zbytnio taka interwencją. Caly ten "kisiel" jest "zwazony" i nic z tego nie bedzie. Syryjczycy sami będą mósieli sprawe rozwiązać.A w kwestji gazu będą przeżucac sie winą na wzajem i prawdy nikt nie dojdzie.

Portret użytkownika adasdasd

Kolego otwórz

Kolego otwórz oczy
 
Przecierz tu nie chodzi o pomoc Syrii , tylko o pretekst do wywolania wojny globalnej - 3 WOjny Światowej , do ktorej prowadza nas Syjonisci , Illuminati , aby zbudowac swoj Nowy Porzadek Świata , zdepopuowac 3 mld ludzi i załozyc RZąd Światowy. A Syria jest idealnym pretesktem do tego.
 

Portret użytkownika szybki lopes

Juszka nie rób tu "disco

Juszka nie rób tu "disco polo"  (z ostatnim zdaniem zgadzam się w całej rościągłości - a niech sobie zrobią kuku, byleby u siebie) ale niestety usrael i israel zarabiają na tym jak cholera, ue też nie jest lepsza bo zachowuje się jak kolonia jednego z dwóch. Chodzi im tylko o to, by utrzymać przyczółek jakim jest israel, bo zawsze będą mieli pretekst, by bronić czegoś tam - na przykład demokracji Biggrin
Car Władimir "wspiera" sojusznika (czytaj potrzebne mu są bazy na bliskim wschodzie) i pośle tam niesamowite ilości broni i czegokolwiek byleby utrzymać status quo (swoje tylko i wyłącznie) usa i usb mogąmu skoczyć, bo jak ruszą na syrię w obronie demokracji to wystarczy jeden batalion ruskich na terenie syrii, by car mógł wypowiedzieć wojnę, bo go ostrzelali czy cóś tam. Na razie to tylko stroszenie piór po obu stronach ale moim szybciorowskim zdaniem będzięjak z koreą północną - kupa hałasu (z przewagą kupy)
szczęśbo

may the FORCE be with you

Portret użytkownika Juszka1980OGL

tak jak napisałeś "car

tak jak napisałeś "car władimir "wspiera" sojusznika tak bo on najwięcej może stracic, dlatego finansuje i possysa tą wojnę. moje zdanie jest takie że wojny na 100% nie będzie między USA Rosją czy też Chinami bo niktna tym nie zyska, a lokalne no ncóż czas pokaże........

Portret użytkownika mloo

zastanów się najpierw które

zastanów się najpierw które mocarstwo wygra na obaleniu Asada
podpowiem
Rosja nie chce dopuścić do powstania rurociągu z gazem z Kataru przez Syrię do Europy (Asad też jest nieprzychylny)
USA i Izrael chcą dopaść przede wszystkim Iran a Syria jest jego sojusznikiem tak więc zdobywając władzę w Syrii osłabią Iran
Iran jest ważny z jednego jedynego powodu chce wprowadzić Giełę Ropy w której rozliczanie za ropę odbywałoby się za Euro a to oznaczało by koniec imperium USA i jego bankructwo
jaśniej nie umiem

Strony

Skomentuj