Nadchodzi krwawy superksiężyc z zaćmieniem - następny dopiero za 18 lat

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W nocy z 27 na 28 września, będzie można zobaczyć na Ziemi ciekawy pokaz astronomiczny. Ze względu na to, że nasz satelita pozostaje w perygeum, jego tarcza będzie zdecydowanie większa. Dojdzie również do zaćmienia Księżyca, co nada mu przez jakiś czas krwawy odcień. Taka kumulacja zdarzyła się ostatnio 33 lata temu, a następny raz dojdzie do tego dopiero za 18 lat.

 

To co nas teraz czeka to ostatni superksiężyc z ta zwanej tetrady. Nazwą tą określa się cykl zaćmień, które miały miejsce w ostatnich kilkunastu miesiącach. W całym XXI wieku będzie 8 takich tetrad. Jedną z nich obserwowaliśmy już w latach 2003 i 2004. Teraz następuje symboliczne domknięcie kolejnej. Nasz satelita zostanie przysłonięty, a potem gdy jego tarcza pojawi się ponownie przybierze kolor czerwieni.

Badacze Pisma Świętego z pewnością spotkali się z opisem krwawego Księżyca, który towarzyszył ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Obecnie kolportowane są liczne pogłoski o końcu świata i zwolennicy tych teorii powołują się chętnie na koincydencję zdarzeń astronomicznych i pewnego wersetu z Biblii. Konkretnie z Apokalipsy św. Jana 6:12

"I zobaczyłem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a księżyc stał się jak krew."

Wiele osób stwierdziło, że to zjawisko jest złym omenem, a jako dowód przedstawia się czerwień tarczy wspomnianą w Apokalipsie Św. Jana. Ma to być ostateczny dowód na to, że żyjemy w czasach ostatecznych. Za oceanem powstała nawet książka na ten temat. Napisał ją pastor John Hagee, a nosi ona tytuł "Krwawe Księżyce: Coś ulegnie zmianie".

Pastor Hagge dowodzi również, że czasy ostateczne będą skutkowały poważnymi zmianami dla Izraela. Wyliczył, że poprzednie tetrady z krwawymi księżycami wiązały się na przykład z wypędzeniem Żydów z Hiszpanii w 1492, powstaniem państwa Izrael w 1948 oraz z wojną sześciodniową w 1967 r.

 

Nie trzeba chyba dodawać, że tak zwani poważni naukowcy nie potwierdzają nadprzyrodzonego charakteru tego zjawiska. Kluczowe wydaje się zrozumienie dlaczego dochodzi do "krwawego" Księżyca. Eksperci z NASA twierdzą, że krwawy kolor tarczy księżycowej jest skutkiem wychodzenia z cienia Ziemi co skutkuje innym rozszczepieniem światła. Księżyc w tym okresie będzie zmieniał kolory od pomarańczowego po czerwony aż powróci do normalnej kolorystyki, do której przywykliśmy.

Intensywność czerwieni Księżyca zależy od wielu czynników takich jak na przykład ilość pyłów atmosferycznych. Naukowcy twierdzą, że jest to zupełnie normalne zjawisko i nie ma w nim nic dziwnego. Zaćmienie Księżyca występuje wtedy, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w przestrzeni w niemal prostej linii. W tym czasie Księżyc wchodzi w stożek cienia rzucanego przez Ziemię. Podczas całkowitego zaćmienia Księżyca wchodzi on w cień Ziemi całkowicie. Zaćmienie można oglądać tylko na tych obszarach naszej planety, gdzie Księżyc znajdzie się wtedy nad horyzontem.

 

Zjawisko będzie trwało godzinę i 11 minut i w Polsce rozpocznie się około godz. 2:12 i potrwa do 6:30. Będzie można obserwować wszystkie fazy zaćmienia, a gdy Księżyc całkowicie zanurzy się w cieniu Ziemi około godz. 4:15 - 5:23 przybierze krwawy kolor. Na następny taki pokaz astronomiczny będziemy musieli poczekać aż do 2033 roku.

 

Bez względu na to, czy wierzysz w to, że nadciągają czasy ostateczne przepowiedziane w Apokalipsie, czy też traktujesz to jako dziwaczną historyjkę, warto poświęcić trochę czasu i pooglądać nadchodzące zaćmienie Księżyca.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kat

Dlaczego religie nie powiedzą

Dlaczego religie nie powiedzą ludziom tej prawdy,że cały Nasz Układ Planetarny wraz z Ziemią kieruje się na Centrum Galaktyki w 29 stopni znaku Strzelca i zostanie wciągnięty przez wielką mgławicę ,może Omega w wielką pustkę Kosmosu gdzie panują bardzo wielkie ujemne temperatury dochodzące do minus 5000 C.Całe życie biologiczne w tym człowiek zniknie,zostanie zamrożone i zgniecione:to będzie kolejna epoka lodowcowa.Zbudowanie drugiej planety podobnej do ziemi w celu uratowania niewielkiej grupy Ziemian to konieczność, a nie jakieś bajdurzenie religijne o zawistnym i morderczym jehowskim Bogu.
Czemu oszukują ludzkość?
 
 
 

Portret użytkownika Pomidorowy

Taaa, mniejsza o to, że

Taaa, mniejsza o to, że najniższa możliwa temperatura to −273,15 °C (zero absolutne). No ale cóż, wedle takiego, czy podobnego bełkotu, ilość energii cieplnej najwidoczniej może być ujemna.

Portret użytkownika Wąski

Hej, nie wiem jak dla Was...

Hej, nie wiem jak dla Was... ale dla mnie móc "to" zobaczyć to coś niesamowitego... Patrzę, gapie się nieustannie, w głowie wojna na temat Nas, istnienia, no i całego tego "zaprogramowania" naszego świata. To aż niemożliwe by księżyc się tam wziął przypadkiem... I te idealne wymiary, proporcje by móc widzieć takie zjawiska... a jeszcze przed zaćmieniem łysy tak walił blaskiem, że aż masakra jakaś Dirol
Kurde, chce prawdy!
Wszystkiego dobrego wszystkim Smile pozdrawiam

Portret użytkownika Roobaczkowa

Pierwszy raz odniosłam

Pierwszy raz odniosłam wrażenie, że ,,na żywo" zjawisko wyglądało o wiele ciekawiej i efektowniej niż ,,na wszystkich razem wziętych zdjęciach" w necie. Bardzo się cieszę, że poszłam to obserwować. Super efekt! I nawet nie jest istotne, że ani mnie ani innym ludziom, których spotykałam na ulicy nie udało się zrobić żadnych w miarę dokładnych zdjęć. To nie jest najważniejsze. Dzisiaj określenia ,,krew" i ,,płócienny worek" wydały mi się bardzo czytelne i adekwatne do sytuacji. Pozdrawiam!

Portret użytkownika Kat

  ~nova :Co 18 lat wypada

 
~nova :Co 18 lat wypada zaćmienie Księżyca i Słońca w tym samym miejscu a co 9 lat średnio węzeł księżycowy wschodzący zwany Głową Smoka zachodzi na węzeł księzycowy Północny zwany Ogonem Smoka i odwrotnie.
Mają wtedy miejsce znaczące wydarzenia w świecie.

2015-18 lat=1997-powodzie '1000-lecia"w Polsce 
1997-18 lat =1979 -wybuch wojny w Afganistanie
1979-18 lat=1961- dalszy ciąg wojny w Indochinach
1961-18 lat= 1943-zamach na gen.Sikorskiego,bitwy Ii w.św. itd.
 
 

Portret użytkownika Kat

W 1943 r. naigrywano się z

W 1943 r. naigrywano się z wszystkich narodów Europy;kaleki demokrata w tle na wózku inwalidzkim,ciężko chory prezydent USA Franklin Delano Roosvelt,lubiący nadużywać drinków Churchil premier Wielkiej Brytanii i zabójca,zbrodniarz radziecki Jozef Wissarionowicz Dżugaszwili-Stalin decydowali o losach wojny i losach świata,oraz ich nazistowski car Bułgarów Borys III Coburg-Gotha.Do tego należy dodać nazistowskiego króla,zgadnijcie kto nim był.
 
 
 

Portret użytkownika syriues

Juz od dawna trwa

Juz od dawna trwa apokalipsa.Krwawy ksiezyc widzialem juz w latach 2003 2005 wiec nie jest to dzisiejsza nowina
Mozna powiedziec,ze krwawy ksiezyc symbolizuje krew przelana.Moze ta niewinna.Tego nie jestem w stanie sam okreslic.Prawdopodobnie jest tak.
Koniec swiata trwa juz od dawna i tylko Stworca wie kiedy i w jaki sposob sie to zakonczy.
Od nas jedynie zalezy czy robimy dobrze czy zle.
Zacznijmy pamietac o potrzebujacych

Portret użytkownika Mateusz

Dobra ludziska czy ten krwawy

Dobra ludziska czy ten krwawy ksiezyc zwiastuje koniec świata ?? Bo czytalem wszedzie i pisza o tym i nie wiem czy wierzyc tym profesorom czy NASA ktorzy mówia ze nie ma czego sie bac bowiem nie bedzie konca swiata

Strony

Skomentuj