Nadchodzi fala arktycznego mrozu. Temperatura spadnie już 29 listopada

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Brytyjskie Met Office wydało ostrzeżenie przed arktycznym wiatrem który ma nadejść nad Wielką Brytanię w nocu z piątku na sobotę. System niskiego ciśnienia, przynosi silne wiatry i ulewne deszcze, a nawet śnieg w niektórych miejscach. Oczekuje się, że arktyczna aura, dotrze na resztę kontynentu europejskiego do 29 listopada.


Najsilniejsze wiatry dotrą do północnej Szkocji w piątek po południu, a wieczorem rozprzestrzenią się na pozostałą część Szkocji, Irlandii Północnej i niektórych odsłoniętych wybrzeży północnej Anglii. Oczekuje się, że porywy wiatru osiągną 95 km/h. Będzie to wietrzny okres z potencjalnie destrukcyjnymi wichurami, które mogą powodować opóźnienia w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym.

Temperatury w ciągu dnia będą jednocyfrowe, a dla większości możliwe będą nocne przymrozki. Według dostępnych obecnie modeli pogodowych, zimne powietrze szybko rozprzestrzeni się na Francję i Hiszpanię, a 29 listopada na resztę Europy. Kolejny przypływ zimnego powietrza nadejdzie z początkiem grudnia i do 6 dnia tego miesiąca rozprzestrzeni się na Grecję i Turcję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Słońce o niczym nie decyduje

Słońce o niczym nie decyduje lecz kierunek wiatrów i prądów oceanicznych ma tu znaczenie . Zimą jesteśmy też (cała ziemia) najbliżej słońca ale to kąt padania promieni słonecznych decyduje o tym , że mamy zimę w Polsce (nachylenie osi obrotu ziemi w stosunku do słońca). Jak ogólna średnia roczna temperatura na ziemi wzrasta to zmieniają się kierunki i siła wiatru o danej porze roku a także szybkość nagrzewania się oceanów a to zmienia siłę i kierunek prądów oceanicznej ciepłej wody niesionej w rejony o dotąd zimniejszym klimacie .  Jeśli pamiętasz lata 80...90-te , to wtedy jesienią u nas wiały bardzo silne wiatry a potem szybko nastawała mroźna zima. Dzisiaj jesień jest porą spokojną i prawie bezwietrzną a zima co prawda się wydłużyła (sezon grzewczy) ale temperatury znacznie wzrosły i żadko spadają w lutym czy styczniu poniżej -10*C i to też na krótko. Dawniej normą był śnieg już w listopadzie a dziś jeszcze wiele roślin o tej porze roku kwitnie ! Słońce jedynie dostarcza ziemi energię ale już jej dystybucją po globie "zajmuje" się atmosfera i oceany , dlatego możliwa jest pogoda typu : na suwalszczyźnie mróz a na podkarpaciu czy śląsku wiosenne ciepło i to jednego dnia. 

Portret użytkownika Zn

Prognozę dla Polski (i nie

Prognozę dla Polski (i nie tylko) można sprawdzić min. tu: https://www.ventusky.com/  czy tu: https://www.meteo.pl/ (model UM)  Przewidywane mrozy na większości terytorium Polski nie powinny spaść przez następne półtora tygodnia do więcej niż  -7 st. Celsjusza (mierzone 2 metry nad gruntem. Przy gruncie może być dwa, trzy stopnie niżej, w górach jeszcze niżej).

Wygląda na to, że 4 grudnia ,,Barbara będzie chodzić po lodzie" a to sugeruje że  Święto Bożego Narodzenia będzie ,,po wodzie". Czas pokaże.

Z Polski:

Nasila się narracja prokorporacyjna/ w stylu Czasu Ucisku Czasów Ostatecznych mediów polskojęzycznych dla ,,Gojów":  ,,Dzisiaj na tvn24 usłyszałem..."
https://lurker.land/post/CvtyaZLRK

 

Oficjalnie, na obecną chwilę ,,ofiary covid-19" to około 77 tyś osób ( ile z tej lepiej płatnej statystyki to faktyczne ,,zgony covidowe"?.   A powszczepienne?. Tej drugiej kategorii nikt nie liczy choć nie daje się już ukrywać że wyszczepieni coraz liczniej trafiają do szpitali). Ofiary ,,walki z covid-19" (dziś można znowu umrzeć np. z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego, co dzięki postępowi medycyny było jeszcze do niedawna, w większości przypadków, bardziej zabiegiem niż operacją) to liczba około 140 tysięcy osób!.

,,Konfederacja po spotkaniu ws. wprowadzenia segregacji sanitarnej!"
https://youtu.be/ayktl6pV0Yg

 

,,Cejrowski nawołuje do piętnowania posłów w związku z ustawą o certyfikatach szczepionkowych"

 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wojciech-cejrowski-szczepienia-ustawa-antyszczepionkowcy-stop-nop

 

,,W szpitalu w Chrzanowie wśród  44 zmarłych na COVID-19, 16 osób (36 procent) było zaszczepionych"

https://przelom.pl/38609-co-piaty-zgon-w-szpitalu-w-chrzanowie-byl-na-covid-19-umieraja-na-niego-takze-zaszczepieni.html
 

 

,,Doktor nauk humanistycznych nie owija w bawełnę" 

https://youtu.be/TDOj3a60OQQ 

 

 

Przypominam:

,,Apel Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców w sprawie natychmiastowego wstrzymania Narodowego Programu szczepień przeciwko Covid-19"

17 listopada 2021 wystosowaliśmy do rządzących naszym krajem decydentów kolejny apel, wzywając ich do NATYCHMIASTOWEGO wstrzymania Narodowego Programu tzw. szczepień przeciwko Covid-19.

Nie można być obojętnym wobec tak wielu faktów i dowodów, napływających z całego świata, a także z naszej codziennej praktyki - które pokazują wyraźnie, jak wielkie zagrożenie i nieodwracalne szkody zdrowotne wyrządzają już teraz i przyniosą w przyszłości preparaty, którymi wyszczepia się społeczeństwo, ukrywając ryzyko z tym związane.

Nikt nie będzie mogł powiedzieć, że nie był świadomy, podejmując decyzję. My dostarczamy dowodów, aby podejmowane decyzje były świadome. Czas przyniesie konsekwencje...

Warszawa, 17 listopada 2021

https://psnlin.pl/nasze-dzialania,apel-polskiego-stowarzyszenia-niezaleznych-lekarzy-i-naukowcow-w-sprawie-natychmiastowego-wstrzymani,27,141.html

 

 

 

 

Inne:

 Czy ktoś spodziewał się ,,niespodziewanego" w poniższej kwestii?. Bo ja się spodziewałem...

„Upuścili” teleskop Jamesa Webba. Będą testy, czy nie doszło do uszkodzeń"
https://antyweb.pl/upuscili-teleskop-jamesa-webba-beda-testy-czy-nie-doszlo-do-uszkodzen

Miś na dziś: (cytat z Lurkera)

,,Dlaczego zawodnicy sumo golą nogi?
Żeby fizycznie odróżniano ich od feministek".

 

 

 

 

Skomentuj