Nadchodzi demokracja - Kolumbia domaga się interwencji zbrojnej w Wenezueli

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wydarzenia w Ameryce Południowej wyraźnie nabierają tempa. Wygląda na to, że Stany Zjednoczone obecnie bardziej skupiają swoją uwagę na tym kontynencie, niż na Bliskim Wschodzie. Zamach stanu w Brazylii sprawił, że kraj niemal natychmiast stał się przyjazny dla USA ale na tym jeszcze nie koniec. Teraz demokracja może dopaść niepokonaną jak dotąd Wenezuelę.

 

Ostatnie wybory w Argentynie sprawiły że do władzy doszli zwolennicy USA. Prezydent Mauricio Macri jako jedyny przywódca na świecie poparł zmiany do jakich doszło w Brazylii. Tymczasem nowy brazylijski rząd z tymczasowym prezydentem Michelem Temerem na czele, informatorem amerykańskich służb, potępił pozostałe państwa Ameryki Południowej oraz Sekretarza Generalnego Unii Narodów Południowoamerykańskich który nie uznaje zamachu stanu i zmiany władzy.

 

Sytuacja w Brazylii jest obecnie bardzo niepokojąca, ponieważ zawieszona w swoich czynnościach prezydent Dilma Rousseff wezwała mieszkańców do walki o wolność kraju. Wydarzenia te są ściśle powiązane z tym co dzieje się teraz w Wenezueli. Były prezydent Kolumbii Alvaro Uribe oświadczył, że siły zbrojne obcego państwa powinny wkroczyć, obronić opozycję i obalić rząd Nicolása Maduro. W obawie przed interwencją z zewnątrz, stan wyjątkowy w Wenezueli został przedłużony o kolejne 60 dni i zaplanowano już manewry wojskowe.

Jakiekolwiek siłowe rozwiązania szybko spotkają się z odpowiedzią mocno podzielonych mieszkańców i zwolenników obecnego prezydenta. To samo tyczy się społeczeństwa w Brazylii, Argentynie i wielu innych państwach Ameryki Południowej. Zaskakująca jest jednak bierność ze strony Rosji i Chin, które najwyraźniej nie obroniły Brazylii, jednego z członków grupy BRICS, a już wkrótce mogą stracić kolejnego ważnego sojusznika, jakim jest bogata w ropę Wenezuela.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"Pytanie do rodaków. Dlaczego

"Pytanie do rodaków. Dlaczego my- Polacy w dziejowych dla świata czasach musimy stawać zawsze po nie właściwej stronie? "

-- TYLKO JEDNA STRONA JEST WŁAŚCIWA

i nie leży ona ani za Odrą ani za Bugiem ani za jakąkolwiek inną rzeką czy morzem.

Kto się NAWRÓCIŁ może się uważać za WYBRAŃCA....... Reszta za Chipsy z Sodomy i Gomory...... bo POTOP rozpęta tu na planecie TAKIE PIEKŁO że nawet po śmierci się będziecie panicznie wzdrygać na możliwości jego ponownego przeżycia.....

Będzie DOKŁADNIE TAK JAK TO ZAPOWIEDZIANO tysiące lat temu..... NIE SA MO WI CIE

Portret użytkownika dziadek ze wsi

U nas w Polsce też nadchodzi

U nas w Polsce też nadchodzi demokracja.

Były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju, Bronisław Komorowski ujawnił, że po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży, w II wojnie o inwestyturę, jaka toczy się między Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, których, jak wiadomo, „nie ma” oraz ich politycznymi ekspozyturami, a rządem PiS, zostaną otwarte cytat „nowe fronty”.

Czy aby nie kryje się pod tym jakaś zewnętrzna interwencja, w ramach ustanowionej w traktacie lizbońskim procedury pod nazwą „klauzula solidarności”? Wszystko to być może tym bardziej, że spostrzegawczy obserwatorzy zauważyli, iż na pogrzebie majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, który przy tej okazji został pośmiertnie awansowany na podpułkownika, nie było żadnego generała.

Nie ma przypadków, są tylko znaki – mawiał ś.p. ksiądz Bronisław Bozowski, więc nieomylny to znak, że kadra naszej niezwyciężonej armii już zdecydowała, iż pozostanie lojalna dyrektywie 1066 i w decydującym momencie poprze demokrację i praworządność by na tym nieubłaganym gruncie stanąć ramię w ramię z innymi sojuszniczymi, interweniującymi armiami.

Co to oznacza dla zwykłych obywateli? Gdy zostanie ogłoszona wojna przeciw Polakom, to za odmowę przyjęcia biletu do wojska grozi rozstrzelanie. 

Portret użytkownika sceptyyk

Ahiles, przeczytaj jeszce raz

Ahiles, przeczytaj jeszce raz te glupoty które skopiowawałeś, i porównaj to z tymi dwoma filmami. Wyszukałem je dla Ciebie w Twoim języku ojczystym, żeby było Ci łatwiej zrozumieć...  http://youtu.be/FA9bE4OinIM   http://www.youtube.com/watch?v=KuyWnQNXamw

Служу Отчизне в ЦБРТ 1311 вч 42716

 

 

ЦБРТ

 

Служу Отчизне в ЦБРТ 1311 вч 42716

 

ЦБРТ

 

                                            

Служу Отчизне в ЦБРТ 1311 вч

ЦБРТBliższe prawdy jest to, w jaki sposób opisywałeś Rosyjską armię. Czemu ma slużyć twoja obecna manipulacja zawarta w tym poście?

 

Portret użytkownika Zenek :)

"W związku z tym warto się

"W związku z tym warto się zastanowić kto komu zagraża, czy Rosja Zachodowi, czy też Zachód Rosji?"

- I JEDNI I DRUDZY LUDZIOM (gojom)

Nie od dziś GB wymachuje raz "demokratyczną" (uSSa) a raz bolszewicką (rosrael) rękawicą by móc przy ich pomocy ZASTRASZAĆ, OKŁAMYWAĆ i DOIĆ CAŁY ŚWIAT.....Tajne ich porozumienie z lat 50 się kłania...... Ustawka taka sama jak PIS_y i PO_eby udające swoje polityczne przeciwności..... przed masami frajerów zwanych "wyborcami" święcie przekonanych iż albo jedni albo drudzy IM DADZĄ (na flachę - bo więcej polactwu maryjnemu (aryman'owemu) i tak nie potrzeba). I po ich domach zapanuje modlitewne eldorado.

Strony

Skomentuj