Nadchodzi czas wielkiej opozycji Marsa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Profesjonalni i amatorscy astronomowie czekają na koniec lipca, kiedy będzie można zobaczyć rzadkie zjawisko astronomiczne. Będzie to tak zwana wielka opozycja Marsa. Czerwona Planeta raz na 15-17 lat znajduje się wtedy bardzo blisko Ziemi. W 2018 roku taka wielka opozycja Marsa nastąpi w dniu 27 lipca.

 

Naukowcy obliczyli, że w tym roku Mars znajdzie się w odległości około 57,8 milionów kilometrów od Ziemi. Jest to czas, kiedy najlepiej wykonywać wszelkie loty w kierunku Marsa, ponieważ dystans jest najkrótszy i jednocześnie czas lotu.

Ostatnio wielka opozycja Czerwonej Planety względem Ziemi została stwierdzona przez astronomów w dniu 28 sierpnia 2003 roku. Wtedy, 15 lat temu, odległość jaką osiągnął Mars wyniosła 55,79 milionów kilometrów.

Mars to czwarta planeta licząc od Słońca. Naukowcy od zawsze byli nią zainteresowani. W kierunku Marsa wysłano do tej pory kilkadziesiąt misji kosmicznych. Na jego orbicie umieszczono wiele orbiterów, które dostarczyły bezcennych danych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

O jejku panikujecie, jak

O jejku panikujecie, jak wybuchnie wojna to się wielu podżegaczy do niej szybko przekona iż:
A--próżnią się jednak NIE DAJE ODDYCHAĆ
B--androidyzacja ciał jest GÓWNO WARTA przeciwko PROMIENIOWANIU ze słoneczka
C--na latającej skale wielkości orzeszka SIĘ NIE DA ZBUDOWAĆ WYPASIONEJ WILLI
D--Walkirie NIE LECĄ na FLAKI NA WIERZCHU nawet u najeweropejskiego adonisa
E--że Bóg JAK MIAŁ TAK NADAL MA ŻYDÓW W ŻYCI.... i ich do siebie, do dziewic NIE ZABIERZE...

a dzięki temu SPARZENIU może kolejni ZMĄDRZEJĄ w co wątpię Acute

INNI w INNYCH GALAKTYKACH oczywiście. ;p
bo na tej planecie ZBIOROWE IQ już dawno przekroczyło poziom ZERA ABSOLUTNEGO
a to przecież dopiero POCZĄTEK DROGI "rozwoju" tej pedałonacji biblijnej

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Jest wiele historycznych

Jest wiele historycznych wskazówek, że te różne zabobony rytuały magia oraz mesjanizm wraz z wieszczeniem końca świata mają swoje źródło właśnie w elitach żydowskich. Przykład pierwszy z brzegu to TAROT - czyli uproszczona wersja Kabały. Wiecznie wracający ''koniec świata'' to nic innego jak uproszczone dla pospólstwa wersy z Talmudu, to tam właśnie pisze, że trzeba zarznąć wszystko co żyje (skończyć z tym) żeby w końcu pokazał się stwórca tej planety zraniony do żywego faktem że mordują jego bezbronne i niewinne stworzenia... To dlatego szatani mordują i piją krew. A do astrologii i numerologii się nie czepiam bo one były na tej planecie przed wynalezieniem szatanów, którzy tą wiedzę zwyczajne ukradli i używają w sposób wypaczony czyli po swojemu.

Portret użytkownika MiterMann

astrologia to moze dla was

astrologia to moze dla was bajka... lecz posiadam ksiazke ktorej wieku nie da sie odgadnac.... lecz cale grono moich znajomych potwiedzilo fakty w niej zawarte.... czlowiek podczas urodzin, dostaje dawke energii zawirowanej ukladem planet.... i opisze z tej ksiazki czlowieka po dacie urodzin.....

Portret użytkownika mirjam

Czy dane są gdzieś

Czy dane są gdzieś opublikowane? i czego dotyczą, patrząc jako Ufolog amator mam wtpliwości czy te Seciuryty // dane też zostaną opublikowane chciaż częsciowo, bo jak na razie jest tak zwana czarna dziura w naszych informacjach.

Portret użytkownika nel35

W piątek, 27 lipca 2018 r. od

W piątek, 27 lipca 2018 r. od godziny 21:30 będzie też miało miejsce całkowite zaćmienie księżyca, który będzie w apogeum, czyli  najbardziej oddalony od Ziemi. Zaćmienie potrwa aż 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund - najdłużej w całym XXI wieku. Faza całkowita potrwa do 23:13.

Strony

Skomentuj