Nadal nie wiadomo kto wygrał wybory w USA. Trump czy Biden?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj powinniśmy się dowiedzieć czy Stany Zjednoczone będą miały 46 prezydenta czy też na stanowisku pozostanie 45 prezydent Donald Trump. W tej chwili w 41 z 50 stanów wynik wyborów jest już przesądzony. W 23 wygrał Donald Trump, w 18 Joe Biden. Trump wypadł znacznie lepiej niż wskazywały sondaże, ale i tak obecnie bukmacherzy za faworyta wyścigu uważają Joe Bidena

Wszystko wskazuje na to, że o tym, kto wygra, zadecydują wyniki ze stanów Pensylwania, Michigan oraz Wisconsin. Trump wygrał na Florydzie, a Biden w Kalifornii, oba te stany są uważane za kluczowe dla zwycięstwa, ale jak zwykle języczkiem u wagi są tak zwane swing states, czyli stany wachające się. 

 

Wielką niewiadomą jest to, że zanim otworzyły się lokale wyborcze, korespondencyjnie zagłosowało aż 100 mln ludzi. Te głosy są cały czas liczone i z tego powodu ostateczny wynik wyborów prezydenckich w USA może być znany dopiero za kilka dni. W związku z tak dużą liczbą głosów korespondencyjnych Donald Trump uznał, że wygrał wybory i jednocześnie przestrzegł o dokonującym się przestępstwie wyborczym.

 

W 4 pozostałych do przeliczania Stanach wygrywa Trump, ale Demokraci dowożą głosy niewiadomo skąd, a Trump oświadczył, że chce to powstrzymać. Wygląda na to, że sprawa wyląduje w sądzie najwyższym USA, który w większości składa się z sędziów o Republikańskich poglądach. Tak czy inaczej wywoła to chaos i zamieszki. Niektórzy przestrzegają wprost przed wojną domową.

 

Co ciekawe w przeprowadzonych wczoraj wyborach prognozowana frekwencja wynosiła blisko 67 proc. Byłt o najlepszy taki wynik od 1900 roku. Równocześnie z wyborami prezydenckimi odbyły się wybory całej Izby Reprezentantów i jednej trzeciej Senatu.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Biorąc pod uwagę skalę

Biorąc pod uwagę skalę możliwości PRZEKRĘTÓW w wyborach w USA Zaczekam na wyniki zaprezentowane przez Hollywood. A zauważył ktoś może że ...Czy ci kandydaci na prezydenta USA nie są już trochę za starzy ? No Trump, to jeszcze jako tako ale ten drugi to przecież dom starców ! A z Breżniewa się kiedyś śmiano.

Portret użytkownika Ractaros96

Nie jest to bezpośrednio

Nie jest to bezpośrednio związane z artykułem, ale trafiłem teraz na coś bardzo ciekawego. Profesor (https://en.wikipedia.org/wiki/Carlo_M._Cipolla) opracował 5 uniwersalnych praw głupoty:

1. Wszyscy zawsze zaniżają liczbę głupich jednostek w społeczeństwie (ponieważ przez pryzmat stanowiska, bogactwa czy wykształcenia na papierze mylnie zakładamy, że ktoś jest inteligentny).
2. Prawdopodobieństwo, że jednostka jest głupia nie zależy od jakichkolwiek czynników (w każdej grupie społecznej są głupi ludzie).
3. Głupia jednostka to taka, która powoduje szkody społeczeństwu bez jakiegokolwiek zysku lub ze stratą dla siebie.
4. Inteligentne jednostki nigdy nie doceniają skali szkód jakie powodują głupie jednostki. Ciągle zapominają, że obcowanie z głupimi jednostkami zawsze jest kosztownym błędem.
5. Głupia jednostka jest najbardziej niebezpiecznym typem człowieka.

Jako ateista znalazłem chyba swoje 5 przykazań Biggrin

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj