Nadal brakuje pewności czy asteroida Apophis minie Ziemię

Kategorie: 

Kadr z nagrania wideo

W latach minionych często słyszeliśmy o rywalizacji uczonych amerykańskich i rosyjskich. Wiele razy dochodziło między nimi do różnicy zdań. Ta tendencja utrzymała się do czasów współczesnych a oficjalna rosyjska nauka często obstaje za całkowicie innymi interpretacjami tych samych danych. Dobrym przykładem takiego stanu rzeczy jest podejście Rosjan do globalnego ocieplenia. Teraz jednak różnica zdań dotyczy sprawy fundamentalnej, upadku asteroidy Apophis.

Jak już kilkukrotnie pisano na tych łamach moment szczególnego napięcia nastąpi w 2029 roku. Ustalono, że będzie to w piątek 13 kwietnia o 04:36 czasu uniwersalnego. Gdyby doszło do impaktu wyzwoliłoby to energię równą 65 tysięcy bomb atomowych. Apophis ma szacowaną masę w wielkości 50 milionów ton. Średnica tego ciała niebieskiego to 320 metrów a porusza się on w przestrzeni z prędkością 45 tysięcy kilometrów na godzinę. Właśnie z powodu prędkości Apophisa ewentualne zderzenie z Ziemią będzie zjawiskiem katastrofalnym.

 

Aby do tego doszło asteroida musi wpaść w grawitacyjną "dziurkę  od klucza", to punkt, którego przekroczenie zawsze skutkuje kolizją z Ziemią. Amerykanie uważają, że Apophis minie się z tym punktem a Rosjanie mówią, że jeszcze za szybko na wyrokowanie w tej kwestii. Można powiedzieć, że od tego, kto ma rację zależy to czy Ziemia dosłownie nie znajdzie się na muszce tego kosmicznego intruza.

Rosyjscy naukowcy zwracają uwagę na znany fakt, że orbity ciał niebieskich potrafią się zmienić pod wpływem różnych warunków spotykanych podczas wędrówki przez kosmos. W efekcie asteroida poddawana jest całej serii oddziaływań, których nie sposób przewidzieć i zmodelować. Jedyne, co możemy zrobić to liczyć gdzie powinna się znaleźć asteroida danego dnia przy kolejnym przejściu a potem weryfikować jej rzeczywistą pozycję. 

 

Rosjanie twierdzą, że Apophis jest ekstremalnie niebezpieczny i najwyższy czas zaplanować jakieś środki zaradcze. Determinacja w kwestii wyjaśnienia sytuacji z Apophisem można zrozumieć, bo pas jej ewentualnego upadku liczy 50 kilometrów szerokości i biegnie między innymi przez Amerykę Środkową, Atlantyk i właśnie Rosję. Kolizja z oceanem to pewność wielkiego tsunami nawet dwustumetrowego,  to byłaby katastrofa na skalę planetarną.

 

Naukowcy hipotetycznie rozważają sposoby wpływania na orbity takich ciał niebieskich. Pod uwagę bierze się umieszczenie sondy orbitującej wokół asteroidy, co ma mieć w długim okresie czasu odpowiedni wpływ grawitacyjny. Rozważa się wysadzenie zagrożenia a nawet malowanie powierzchni obiektu w celu wywarcia wpływu przez energię cieplną. Koncepcja ciągnika grawitacyjnego wydaje się być wykonalna i Rosja podobno nie patrząc na innych szykuje misję, której celem będzie wprowadzenie na orbitę Apophisa odpowiedniej wielkości satelity. Ma do tego dojść już w 2020 a więc na ponad 9 lat przed datą ewentualnego impaktu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika The Pro

"Rosja podobno nie patrząc na

"Rosja podobno nie patrząc na innych szykuje misję, której celem będzie wprowadzenie na orbitę Apophisa odpowiedniej wielkości satelity."Ta jasne. Onie chcą po prostu zepchnąć Apophisa na Amerykę.Rozpracowałem ich. Muszę o tym poinformować NASA.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bzdety nad bzdetami...

Bzdety nad bzdetami... Odwracanie uwagi od "apokalipsy" w wydaniu syjonistów...Aha... te "rozbłyski" słoneczne po których boli głowa i źle się czujemy to HAARP.. ...tak dla świadomości przestraszonych naszym Słońcem.Wiem to na 100%

Portret użytkownika pies

to odlegla katastrofa , na

to odlegla katastrofa , na onecie strasza ze planetoida 2012qg42   dlugosci350m.moze nagrazac ziemi 14.9.2012  amrykance zabawia sie w depopulacje puszczajac bakterie w metrze jawnie przyznaja ze juz dawno maja bron blologiczna  ,artykol na niewiarygodne  ,pozdrawiam bywalcy znz.

Portret użytkownika gosc

Było na Tactical-u,niech

Było na Tactical-u,niech będzie i tu : http://nowaatlantyda.com/2010/01/16/cien-apophisa/http://www.theyfly.com/The-Adventures-of-Billy-Meier-1.htmlhttp://smn.klm.net.pl/Billy_Meier/Billy_Meier.php?nr=ufo_z_plejad_16CytujBILLY: Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego z jednej strony możecie wpływać na Niszczyciela, aby zapobiec szkodom, jakie mógłby on jeszcze wyrządzić, a z drugiej nie możecie nic przedsięwziąć, aby powstrzymać inne zagrożenia, jak to na przykład to, które grozi nam ze strony czerwonego meteoru? QUETZAL: Wynika to stąd, że sprawcami zmiany naturalnej orbity Niszczyciela byli nasi przodkowie. To z ich winy wyrządził on wiele szkód w Układzie Słonecznym, co oznacza, że nie mają one naturalnego kosmicznego charakteru. Niestety nie posiadamy dokładnych danych z tamtego okresu, w związku z czym nie mogę ci podać bliższych informacji na ten temat. 4.8. Czerwony meteor Niniejszy przykład pokazuje, że Plejadanie wiedzą doskonale, w jakiej sytuacji mogą nam pomóc, a w jakiej nie. QUETZAL: Ten wymieniony w przepowiedniach ogromnej wielkości meteor spustoszy Ziemię i wywoła wiele zmian klimatycznych, tektonicznych i innych, a także zrobi wyrwę w jej powierzchni sięgającą od Bałtyku po Morze Czarne. Mknie on z otchłani kosmosu w kierunku Układu Słonecznego. BILLY: Nie chodzi tu o żadną znaną nam kometę? QUETZAL: Nie. Ten meteor porusza się po trajektorii, która wiedzie do Układu Słonecznego, w którym jeszcze nigdy nie był. BILLY: I jego wędrówka ma się zakończyć na Ziemi? Nie możecie temu zapobiec? QUETZAL: Przecież wiesz dobrze, że tak się stanie i że nie wolno nam tego zmieniać. To zdarzenie zaprogramowane zostało przez kosmiczne siły i zapobiec mu mogą tylko sami Ziemianie. Kierując się materialistycznym rozumowaniem, a także z powodu głupoty lekceważą wszelkie, proroctwa i ostrzeżenia, przez co to zdarzenie będzie musiało nieuchronnie nastąpić. Będzie to nauczka i przestroga na przyszłość, jeśli o to ci chodzi. Nam nie wolno w to ingerować. Ludzie powinni słuchać twoich słów i przestróg, ale niestety tego nie czynią. Jesteś na straconej pozycji, niczym wołający na puszczy. Niektórzy ludzie wysłuchają cię i wezmą sobie do serca twoje słowa, większość jednak, która zignoruje je, spotka śmierć w chwili, gdy meteor ten rozpocznie swoją działalność, rozrywając Ziemię między Bałtykiem i Morzem Czarnym, skąd na jej powierzchnię wydobędzie się lawa. BILLY: Przedstawiasz to bardzo dramatycznie i nienaukowe. Interesuje mnie, gdzie dokładnie powstanie ta wyrwa w Ziemi? QUETZAL: Mamy zwyczaj, że nawet naukowym wywodom nadajemy ludzki wymiar. [...] Co się tyczy wyrwy, to przecież już powiedziałem, że powstanie ona między Morzem Pomocnym i Czarnym. Płonące masy lawy, które wydobędą się na powierzchnię, będą siać śmierć i spustoszenie, tworząc na swojej drodze strefę śmierci.http://theyfly.com/Danger_of_Collision Guido Moosbrugger-Ufo z Plejad.

Portret użytkownika gosc

Było na Tactical-u,niech

Było na Tactical-u,niech będzie i tu :http://nowaatlantyda.com/2010/01/16/cien-apophisa/http://www.theyfly.com/The-Adventures-of-Billy-Meier-1.html http://smn.klm.net.pl/Billy_Meier/Billy_Meier.php?nr=ufo_z_plejad_16 -Guido Moosbrugger  -Ufo z Plejad. CytujBILLY: Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego z jednej strony możecie wpływać na Niszczyciela, aby zapobiec szkodom, jakie mógłby on jeszcze wyrządzić, a z drugiej nie możecie nic przedsięwziąć, aby powstrzymać inne zagrożenia, jak to na przykład to, które grozi nam ze strony czerwonego meteoru? QUETZAL: Wynika to stąd, że sprawcami zmiany naturalnej orbity Niszczyciela byli nasi przodkowie. To z ich winy wyrządził on wiele szkód w Układzie Słonecznym, co oznacza, że nie mają one naturalnego kosmicznego charakteru. Niestety nie posiadamy dokładnych danych z tamtego okresu, w związku z czym nie mogę ci podać bliższych informacji na ten temat. 4.8. Czerwony meteor Niniejszy przykład pokazuje, że Plejadanie wiedzą doskonale, w jakiej sytuacji mogą nam pomóc, a w jakiej nie. QUETZAL: Ten wymieniony w przepowiedniach ogromnej wielkości meteor spustoszy Ziemię i wywoła wiele zmian klimatycznych, tektonicznych i innych, a także zrobi wyrwę w jej powierzchni sięgającą od Bałtyku po Morze Czarne. Mknie on z otchłani kosmosu w kierunku Układu Słonecznego. BILLY: Nie chodzi tu o żadną znaną nam kometę? QUETZAL: Nie. Ten meteor porusza się po trajektorii, która wiedzie do Układu Słonecznego, w którym jeszcze nigdy nie był. BILLY: I jego wędrówka ma się zakończyć na Ziemi? Nie możecie temu zapobiec? QUETZAL: Przecież wiesz dobrze, że tak się stanie i że nie wolno nam tego zmieniać. To zdarzenie zaprogramowane zostało przez kosmiczne siły i zapobiec mu mogą tylko sami Ziemianie. Kierując się materialistycznym rozumowaniem, a także z powodu głupoty lekceważą wszelkie, proroctwa i ostrzeżenia, przez co to zdarzenie będzie musiało nieuchronnie nastąpić. Będzie to nauczka i przestroga na przyszłość, jeśli o to ci chodzi. Nam nie wolno w to ingerować. Ludzie powinni słuchać twoich słów i przestróg, ale niestety tego nie czynią. Jesteś na straconej pozycji, niczym wołający na puszczy. Niektórzy ludzie wysłuchają cię i wezmą sobie do serca twoje słowa, większość jednak, która zignoruje je, spotka śmierć w chwili, gdy meteor ten rozpocznie swoją działalność, rozrywając Ziemię między Bałtykiem i Morzem Czarnym, skąd na jej powierzchnię wydobędzie się lawa. BILLY: Przedstawiasz to bardzo dramatycznie i nienaukowe. Interesuje mnie, gdzie dokładnie powstanie ta wyrwa w Ziemi? QUETZAL: Mamy zwyczaj, że nawet naukowym wywodom nadajemy ludzki wymiar. [...] Co się tyczy wyrwy, to przecież już powiedziałem, że powstanie ona między Morzem Pomocnym i Czarnym. Płonące masy lawy, które wydobędą się na powierzchnię, będą siać śmierć i spustoszenie, tworząc na swojej drodze strefę śmierci.http://theyfly.com/Danger_of_Collision.htm http://www.eraintegracji.pl.tl/https://docs.google.com/document/preview?id=15TY7vL7vhgazKr66_A7_1Zhr7b0STuxaAHxd8MC_Unw&pli=1 http://theyfly.com/

Strony

Skomentuj