Nad USA widziano niezwykłe wzburzone chmury

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Nad amerykańskim miasstem Augusta, znajdującym się w stanie Georgia, zaobserwowano uformowanie się nietypowych chmur, które są podobne do fal oceanu. Niektórzy sugerowali, że wyglądało to tak jakby miasto znalazło się pod wodą, a te dziwne chmury były odzwierciedleniem spiętrzonej tafli oceanu.

 

Grupa naukowców skorzystała z koazji i przeprowadziła badania tych nietypowych chmur. Zjawisko to nazywane jest niekiedy Undulatus Asperatus ( po łacinie wzburzony). Obłoki przekształcają się w ciekawy sposób przypominający falisty kształt. Mimo, że wygląda to złowieszczo, według amerykańskich naukowców, zjawisko to może najwyżej prowadzić do powstania burzy.

Kiedyś takie chmury występowały niezwykle rzadko, ale ostatnio pojawiają się znacznie częściej. Niewątpliwie pomaga to w dokładnym zbadaniu procesu ich formowania. Trzeba też chyba przyznać oficjalnie, że zmiany klimatu spowodowały powstanie nowego rodzaju chmur, któy powinien zostać opisany i uznany przez środowisko naukowe.

Z dotychczasowych badań wynika, że chmury te powstają na skutek inwersji temperaturowej towarzyszącej zderzeniu dwóch mas powietrza, ciepłego i zimnego. Spektakularne falowanie jest odzwierciedleniem dyamicznych procesów zachodzących przy ich zderzeniu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Foxtrot

Każdy, dla kogo atmosfera i

Każdy, dla kogo atmosfera i meteorologia jest nauką a nie wiedzą tajemną to wie. Natomiast dla sekty to i tak będzie chemtrails albo haarp. Oni wszystko wrzucają do jednego wora. Po co znać dziesiątki typów i podtypów chmur skoro można użyć tych dwóch "naukowych" zwrotów. Ja już przestałem im uświadamiać odmóżdżenie. Wolę obserwować to z boczku i poprawiać sobie w ten sposób humor.

Portret użytkownika JACO89

Asperitas (formerly known as

Asperitas (formerly known as Undulatus asperatus) is a cloud formation, proposed in 2009 as a separate cloud classification by the founder of the Cloud Appreciation Society. If successful it will be the first cloud formation added since cirrus intortus in 1951 to the International Cloud Atlas of the World Meteorological Organization. The name translates approximately as "roughness".

Asperitas (dawniej znany jako UNDULATUS ASPERATUS) jest formacją chmur, zaproponowaną w 2009 roku przez założyciela Cloud Appreciation Society, jako oddzielną klasyfikację chmur. Jeśli się powiedzie, będzie to pierwsza formacja chmur dodana do Międzynarodowego Atlasu chmur Światowej Organizacji Meteorologicznej od dodania cirrus intortus w 1951 roku. Nazwa przekłada się z łacińskiego w przybliżeniu jako "szorstkości". 
wikipedia
Przez tyle lat (58 od czasu zaproponowania asperatus) nie odkryli zadnej nowej chmury, a teraz co chwile jakies nowe, ciekawe...
 

Strony

Skomentuj